Trzy narzędzia dla drobnych napraw elektrycznych

Nawet jeśli nie jesteś elektrykiem, wciąż wiele prostych usterek elektrycznych możesz naprawić we własnym zakresie, bez konieczności wzywania specjalisty, za którego usługi trzeba słono zapłacić. Za cenę jednej wizyty elektryka możesz zakupić trzy podstawowe narzędzia, które pomogą w usuwaniu prostych usterek. Taki sprzętem są szczypce do ściągania izolacji, wkrętaki i szczypce izolowane. To minimalny zestaw sprzętu potrzebnego do realizacji prostych napraw elektrycznych.

Jakie narzędzia wybrać?

Współczesny rynek produktów narzędziowych jest niezwykle rozbudowany i znalezienie określonego typu sprzętu w akceptowalnej cenie nie powinno sprawić nikomu większych trudności. Szukając szczypiec do zdejmowania osłonek z przewodów elektrycznych, wkrętaków czy uniwersalnych szczypiec izolowanych warto wybierać narzędzia już na pierwszy rzut oka wyglądające solidnie, z profilowanymi rękojeściami, które zapewniają większą pewność chwytu, co automatycznie przekłada się na poprawę komfortu pracy. Najprostsze szczypce do ściągania izolacji możemy kupić za cenę kilkudziesięciu złotych. Bardziej uniwersalny, wygodniejszy w użyciu sprzęt jest zwykle droższy i może kosztować nawet kilkaset złotych. Oczywiście do sporadycznych zastosowań domowych inwestycja w tak drogie narzędzia nie ma większego sensu. Wciąż jednak warto szukać narzędzi lepszej jakości – praca z takim sprzętem jest wygodniejsza i bardziej bezpieczna.

Co możemy naprawić?

Podstawowe narzędzia do napraw elektrycznych, czyli wspomniane szczypce i wkrętaki izolowane oraz szczypce do ściągania izolacji z przewodów elektrycznych ułatwią m.in. samodzielną wymianę uszkodzonego gniazdka elektrycznego, naprawę przeciętego lub zerwanego przewodu elektrycznego czy przepalonej wtyczki. Zakończonymi specjalnym rodzajem ostrzy szczypcami do usuwania osłon plastikowych z przewodów elektrycznych naprawimy zerwane lub uszkodzone kable. Przy pomocy wkrętaków izolowanych zwiększymy swoje bezpieczeństwo podczas pracy przy montażu lub demontażu gniazdek elektrycznych, a izolowane szczypce uniwersalne zwiększą nasz komfort pracy w trudnodostępnych miejscach.

Przy realizacji prostych napraw elektrycznych, prócz wspomnianych trzech podstawowych typów narzędzi, czyli szczypiec i wkrętaków izolowanych oraz specjalnych ściągaczek do izolacji, przydatnym wyposażeniem, które powinno znaleźć się w domowej skrzynce narzędziowej, są także taśmy izolacyjne, opaski zaciskowe i szybkozłączki. Warto mieć również pod ręką kilka zapasowych wtyczek, opraw oświetleniowych i elektrycznych gniazdek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here