Trzydniowa wycieczka w Małopolsce

Małopolska to jeden z ciekawszych turystycznie regionów w Polsce – idealny na wycieczki o każdej porze roku. Wiosna i lato to najlepszy czas na różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, takie jak górskie wędrówki, wycieczki rowerowe czy szaleństwo w parkach rozrywki. Planując trzydniowy wyjazd, w szczególności z dziećmi, warto przygotować zróżnicowany program z elementami przygody, zabawy i nauki. Jakie są najciekawsze miejsca w Małopolsce?

Plan wycieczki

Trzy dni to optymalna ilość czasu, żeby się zrelaksować i odkryć nowe miejsca. Plan wycieczki trzydniowej wcale nie musi być napięty, wręcz przeciwnie – zachowując elastyczność łatwiej o lepszy wypoczynek bez presji i wyrzutów sumienia, że czegoś się nie zdążyło zrobić. Proponujemy zacząć wyjazd od części nastawionej na walory edukacyjne i spokojniejsze zwiedzanie. W Krakowie może to być wizyta w którymś z muzeów – Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha lub w Podziemiach Rynku. Inną opcją jest wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce i przejście jednego z podziemnych szlaków turystycznych – nawet jeśli Kopalnię odwiedzało się w czasach szkolnych, ponowna wizyta po latach robi wrażenie. Kolejne dwa dni wycieczki to beztroskie szaleństwo w zatorskim Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia, gdzie można zapomnieć o całym świecie! W Zatorze znajduje się mnóstwo miejsc noclegowych, również tych, które zlokalizowane są bardzo blisko Parku, m.in. Western Camp Resort – warto dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. W Energylandii można także zrealizować Bon Turystyczny, którego termin ważności mija 30 września 2022.

Zabawa w Energylandii

Po pierwszym, spokojniejszym dniu wycieczki, który był skoncentrowany na obcowaniu ze sztuką lub odkrywaniu historycznych miejsc, pora na wyzwolenie emocji i podbój ekstremalnie szybkich kolejek górskich! W Energylandii przygotowano 123 atrakcje przeznaczonych dla osób w każdym wieku. Park rozrasta się z każdym rokiem — w czerwcu 2022 otwarto imponujące koło młyńskie Wonder Wheel, które jest drugą flagową atrakcją strefy Smoczy Gród oraz czwarty już modułu strefy wodnej Water Park – Bamboo Bay. Te dwie premiery przyniosły 17 nowych atrakcji, z których można korzystać od 28. czerwca.

Z kolei w 2021 otwarto strefę Aqualantis, stylizowaną na mityczną, wodną krainę – zaginioną Atlantydę. W tej strefie znajduje się 10 fantastycznych atrakcji, z których nikt nie wyjdzie suchy. Flagową maszyną jest piękny, niebieski roller coaster Abyssus, wysoki na 38 m, z trasą przejazdu długą na 1316 m i szybkością 100 km/h. Tę kolejkę górską charakteryzuje mechanizm double launch coaster napędzający wagoniki do maksymalnej prędkości w kilka sekund po starcie – i to dwa razy! Daje to efekt wbicia w fotel – kolejka porywa uczestników w szaloną podróż od samego początku, bez żadnego rozbiegu. Podobny mechanizm został zastosowany na roller coasterze Moya Formuła. W strefie Aqualantis znajduje się także wyjątkowy Tidal Wave Twister, generujący maksymalną dawkę energii i emocji. To zwariowana karuzela z wielkim „talerzem”, na którym siedzi się plecami do środka i jeździ po wyboistym torze podziwiając panoramę Energylandii. Drugim roller coasterem w strefie Aqualantis jest Ekipa Light Explorers, kolejka – boomerang, której tor przejażdżki biegnie do przodu i do tyłu (podobnym mechanizmem cechuje się roller coaster Boomerang w Strefie Familijnej). Natomiast dzieci zakochają się w samolocikach Submarine Dive, pływaniu łódkami w Grotto Expedition i karuzeli Magic Pump.

By cieszyć się zabawą w Energylandii jeszcze dłużej niż zwykle, warto wybrać się do Parku podczas wydarzenia specjalnego, jakim jest Magic Night  (https://energylandia.pl/wydarzenia/magic-night-w-energylandia/). Goście Energylandii mają wtedy 3 godziny zabawy gratis, bo Park czynny jest aż do 23:00. Niesamowite wrażenie robią nocne iluminacje, w tym na roller coasterach, przejażdżki którymi w takiej scenerii to zupełnie nowe doświadczenie. Na plażach i w basenach Big Milk Water Parku można się zaś bawić przy rytmach muzyki podawanej przez DJ-ów. Magic Night odbywają się w soboty w miesiącach wakacyjnych, w tym roku przypadają one na 16, 23 i 30 lipca oraz na 6, 13, 20 i 27 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here