Tusze do drukarek

Drukarka w domu to ogromna wygoda. Gdy trzeba szybo wydrukować listę zakupów, ważny dokument czy notatki z zajęć, wystarczy kilka kliknięć i gotowe! Gdy jednak przychodzi pora, by wymienić wkłady, niektórzy zaczynają żałować swojego zakupu. Nie musi jednak tak być! Podpowiadamy, gdzie możesz tanio kupić tusze do drukarek!

Kartridże najczęściej zamawia się ze stron producentów lub nabywa się w sieciowych sklepach z elektroniką. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w ten sposób sporo przepłaca. Faktyczna wartość takich wkładów jest o wiele niższa. Dowiedz się, jak wydawać mniej na tusze do drukarek!

Ile kosztują tusze do drukarek?

Tusze do drukarki są przeznaczone do modeli atramentowych. Wkłady tego typu gwarantują wydruki najwyższej jakości, w pięknych odcieniach. Niestety, są przy tym mniej wydajne, dlatego trzeba je znacznie częściej wymieniać. Zwykle są dostępne w wersji czarnej oraz zestawie kolorów Cyan + Magenta + Yellow. Ich połączenie daje pełną paletę drukarską CMYK, umożliwiającą uzyskanie szerokiego spektrum odcieni.

Średnio jeden kartridż o wydajności 200 stron kosztuje ok. 70 zł. Daje to 35 gr za stronę, czyli ponad trzykrotnie więcej niż płaci się za taką usługę w punkcie ksero. Nawet jeśli drukowałoby się tylko dwie strony dziennie, aż trzy razy w roku trzeba wymieniać wkłady za 70 lub 140 zł. To dość dużo, ale wiele osób myśli, że tak po prostu musi być. Prawda jest zupełnie inna! Ceny tuszów do drukarek są znacznie zawyżone, ponieważ dolicza się do nich marżę oraz szereg innych ukrytych opłat. Tak naprawdę najwięcej płaci się za logo producenta na opakowaniu – sam produkt wcale tyle nie kosztuje. Istnieją więc sposoby na to, by taniej kupować takie wkłady barwiące.

Jak wydawać mniej za zakup tuszów do drukarek?

Pierwszym sposobem na to, by taniej kupować tusze do drukarek, jest korzystanie z promocji i rabatów. Warto pozapisywać się do newsletterów najbliższych sklepów z elektroniką, by otrzymać informacje w chwili, gdy kartridże zostaną przecenione. Niestety, nie zawsze trafi się na rabat, kiedy jest akurat potrzebny.

Drugim rozwiązaniem jest znalezienie punktu oferującego sprzedaż produktów poligraficznych po cenach hurtowych. W ten sposób można zaoszczędzić od kilku do nawet kilkunastu złotych na sztuce. Takie sklepy nie są jednak powszechne. Nawet jeśli oferują sprzedaż wysyłkową, trzeba jeszcze przecież zapłacić za dostawę.

Zdecydowanie najlepszym, najbardziej opłacalnym wyjściem jest kupowanie tzw. zamienników. Tusze do drukarek wytwarzane przez polskie firmy dorównują pod względem jakości, są wytwarzane ekologicznie i doskonale się sprawują. Idealnie pasują do określonych modeli urządzeń. Przy tym są dwukrotnie, a nawet trzykrotnie tańsze! Wiele z nich ma również większą pojemność, dzięki czemu można rzadziej je wymieniać. Są więc nie tylko tańsze, ale i o wiele wygodniejsze.

Skąd zamawiać tusze do drukarek?

Tusze do drukarek w korzystnych cenach da się oczywiście kupić w Internecie. W Sieci działa kilka świetnych polskich serwisów, jak np. www.tonerpartner.pl. W szerokiej ofercie można znaleźć ogromny wybór wkładów kompatybilnych z modelami urządzeń od różnych producentów oraz oryginalne produkty w cenach hurtowych. Wygodna wyszukiwarka pomaga odszukać właściwy kartridż, nawet jeśli nie zna się jego numeru. Pomocą służą też konsultanci na linii telefonicznej oraz czacie online. Niskie ceny i darmowa dostawa sprawiają, że to najkorzystniejszy sposób na zakup tuszów do drukarek! Dzięki temu w budżecie domowym może zostać nawet kilkaset złotych więcej. Kupowanie bardziej pojemnych wkładów jest także bardziej ekologiczne – rzadziej się je wymienia, więc produkuje się mniej trudnych w utylizacji odpadów. Powody, dla których warto się zdecydować na to rozwiązanie, można mnożyć!

Drukowanie w domu wcale nie musi być kosztowne. Nie ma sensu przepłacać za kartridże! Zamawiaj tusze do drukarek przez Internet, a zaoszczędzisz w ten sposób ponad połowę pierwotnej kwoty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here