Źródeł problemów skórnych często szukamy w brudnym otoczeniu, niewłaściwej diecie bądź zetknięcia się z zakażoną, chorą osobą bądź zwierzęciem. Jednak bardzo często główną przyczyną zmian skórnych jest to co jest najbliżej skóry czyli ubrania.
Najczęściej obok wysypki występuje liszaj płaski – skąd się bierze i jak leczyć? Jest on wywołany przez niewłaściwe tkaniny w jakie się ubieramy. Warto zatem zbadać się pod kontem alergicznym, ale także dowiedzieć się w co się ubieramy i z obserwacji wyeliminować szkodliwe materiały. Bardzo często różne syntetyczne tkaniny powodują zmiany skórne. Tutaj należy sobie zadać pytanie – z jakich tkanin wykonywane są ubrania sportowe? Właśnie z tkanin syntetycznych, ale przepuszczających powietrze. Należy unikać tych co nie pozwalają na swobodną wymianę powietrza pod ubraniem gdyż człowiek podczas wysiłku się męczy i poci. Bez filtracji powietrza można doznać wysypki lub nawet poważniejszych chorób.
Tutaj warto wspomnieć również o bieliźnie, która również powinna być zrobiona z naturalnego materiału, przepuszczającego powietrze. Najbardziej na ten aspekt bielizny powinny być wyczulone kobiety gdyż syntetyczne tkaniny mogą doprowadzić do takich chorób jak pochwica i dyspareunia. Te nieprzyjemne zakażenia są nie tylko uciążliwe poprzez dyskomfort jaki się odczuwa, ale także są niezwykle ciężkie do wyleczenia. Warto zatem zaopatrywać swoją garderobę tylko w ubrania z naturalnych materiałów nie szkodzących zdrowiu i pochodzących z dobrych, sprawdzonych źródeł.

http://www.manukazdrowie.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiezdrowe jedzenie
Następny artykułPortfel na wakacjach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here