Ubranko do chrztu

Chrzest dziecka to wydarzenie, które wymaga odpowiednich przygotowań. Wyznaczenie daty chrztu świętego, wybór rodziców chrzestnych, dopełnienie wszelkich formalności w kancelarii parafialnej czy też zarezerwowanie sali, na której odbędzie się przyjęcie dla zaproszonych gości wszystko to jest bardzo istotne. Ale powinniśmy pamiętać również o tym, że jednym z ważniejszych elementów przygotowań do tego jakże uroczystego dnia jest również zakup ubranka do chrztu dla dziecka. Tego dnia oczy wszystkich zaproszonych gości będą, bowiem zwrócone właśnie na nie. Ponadto należy podkreślić, że strój dziecka powinien być adekwatny do okazji.

Jakie ubranko do chrztu wybrać?

Chrzest święty to ważne wydarzenie w duchowym życiu dziecka. W tym dniu dziecko powinno mieć, więc na sobie elegancki strój, który podkreśli rangę tego wydarzenia. Niemniej jednak nie możemy zapomnieć o tym, że ubranko do chrztu musi być także wygodne, tak aby nasz maluszek czuł się w nim naprawdę swobodnie. Komfort dziecka wpływa na jego samopoczucie. Ubranie do chrztu nie może, więc krępować i ograniczać ruchów dziecka, nie powinno być także wykonane z niewygodnych sztucznych materiałów. Przy wyborze ubranka na chrzest warto, więc zwrócić uwagę na jego krój oraz postawić na dobre gatunkowo tkaniny. Modne, odświętne ubranka w dobrym stylu, wykonane z uwzględnieniem potrzeb maluchów odnajdziemy w sklepie Balumi. Dostępne są tu ubranka na chrzest na każdą porę roku i to zarówno ubranka dla dziewczynek, jak i ubranka dla chłopczyków. Należy, bowiem także zaznaczyć, że ubranko do chrztu powinno być właściwie dopasowane do pogody. W zimowych miesiącach musimy zadbać o to, aby dziecko nie zmarzło, w letnich o to, aby się nie przegrzało. Dobór odpowiednich materiałów jest, więc tu bardzo ważny.

Jaki strój na chrzest warto zakupić dla dziewczynki, a jaki dla chłopca?

strój na chrzest

Elegancka sukienka w kolorze białym lub ecru z estetycznymi drobnymi ozdobami to ponadczasowa klasyk, który warto wybrać dla małej księżniczki. Główkę małej damy bardzo dobrze ozdobi natomiast opaska z gustowną dekoracją w postaci materiałowej kokardki lub materiałowego kwiatu. Jeżeli zaś chodzi os strój na chrzest dla chłopca to w tym przypadku doskonale sprawdzi się gustowny garnitur, który wzorowany jest na klasycznym męskim garniturze. W skład ubranka dla chłopca z reguły wchodzą wygodne białe koszul – body oraz spodenki w kolorach beżu, błękitu, szarości lub granatu. Obecnie modne są zarówno komplety do chrztu z szelkami, jak i komplety do chrztu z marynarką. Stylowym dodatkiem do stroju dla chłopca jest również mucha, w której każdy maluch prezentuje się jak prawdziwy gentelman. Warto zaznaczyć, że w sklepie Balumi oprócz bardzo bogatej oferty wysokiej jakości ubranek dla dzieci na chrzest dostępne są także wszelkie niezbędne dodatki, które mogą przydać się naszemu dziecku podczas tego dnia. Mowa tu między innymi o: czapkach, bolerkach czy płaszczykach. W jednym miejscu możemy, więc skompletować cały strój na chrzest dla naszej pociechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here