Ukryte koszty w transporcie

Praca w transporcie drogowym jest pełna zwrotów akcji i najróżniejszych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, aby realizacja zlecenia przebiegła bezproblemowo. Nierzadko zdarza się, że wraz z tak dużą liczbą obowiązków, zapominamy o pozornie banalnych rzeczach, takie jak „ukryte” koszty pracy. Które z nich warto wziąć pod uwagę? Pozwólcie, że pomożemy Wam w tej kwestii!

Teren transportu

Kiedy przyjmujemy zlecenie, zwykle bierzemy pod uwagę to, jak dużo kilometrów będziemy musieli pokonać. Gdy jednak ochłoniemy, warto zastanowić się: czy kilometr jest równy kilometrowi? Wystarczy, że podliczymy, ile będzie nas kosztował przejazd takiego dystansu na płaskim terenie, a ile w na przykład górzystym w chociażby Alpach? Szybko zrozumiemy, że koszty paliwa do naszych pojazdów wzrosną. To pozornie logiczne, jednak czasami o tym nie pamiętamy!

transport gdynia

Ciężar ładunku

Z drugiej strony, warto także pomówić o czymś, co robi praktycznie każda firma zajmująca się transportem z Gdyni, Warszawy lub Krakowa. Jednym z najważniejszych kwestii, jakie muszą one wziąć pod uwagę, przy podejmowaniu się każdego zlecenia jest odpowiedź na pytanie: jaki jest ciężar ładunku? Nie chodzi nam tutaj naturalnie o to, aby podawać znów jego wagę w kilogramach, ale to, jaka jest charakterystyka ładunku. Coś lekkiego, jak na przykład styropian, nawet po wypełnieniu całego pojazdu, nie sprawi, że będzie on spalał tak dużo paliwa. Jednak coś takiego jak ciężkie elementy betonowe, mocno go obciąży i na pewno sprawi, że zużycie benzyny lub LPG znacznie wzrośnie, podobnie jak ilość pieniędzy, konieczna do zatankowania pełnych baków!

transport

Przeczytaj więcej o transporcie w Gdyni na https://bitlogistics.pl/transport-drogowy/

Regulowanie zadłużenia

Trzymając się naszych pojazdów, warto zastanowić się nad tym, czy zlecenie, które mamy wykonać pomoże nam w uregulowaniu naszych zadłużeń. Mało która firma może cieszyć się samochodami na własność i finansuje je przy pomocy kredytów czy rat leasingowych. Właśnie dlatego, warto wziąć pod uwagę kwestie finansowe, czyli w skrócie to, czy po prostu się opłaca realizować to zlecenie. Przecież ponosimy duże koszty, więc czy zapłata za nie, pozwoli nam na uregulowanie kolejnej raty? A może będziemy musieli dopłacić do interesu?

Podsumowanie

Jak więc widzicie, każdemu czasami zdarza się zapomnieć o tak ważnych kwestiach, otaczających nasz biznes. Mamy jednak nadzieję, że po dzisiejszej lekturze będziecie czujniejsi i już nic was nie zaskoczy! Bądźcie uważni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here