Usługi pogrzebowe w Gdańsku

Utrata bliskiej osoby jest niewyobrażalnie trudnym momentem w życiu każdego człowieka. W sercach wielu ludzi rodzi się wtedy potrzeba pożegnania swojego bliskiego jak najgodniej. W takiej sytuacji powierzamy organizację pogrzebu profesjonalistom. Na jakie usługi pogrzebowe mogą liczyć mieszkańcy Gdańska? I jak one wpływają na całokształt pogrzebu? W dzisiejszym artykule postaramy się na to odpowiedzieć.

Eksportacja zmarłych

Śmierć, chociaż pewna, zawsze przychodzi nieoczekiwanie. Nie zwraca uwagi na porę dnia, święta, dzień czy noc. W związku z tym zakłady pogrzebowe powinny oferować całodobowy przewóz zmarłych do chłodni. Warto również w tym miejscu zwrócić uwagę, że przewóz ciała do chłodni przez jedną firmę pogrzebową nie musi oznaczać, że dana firma ma być odpowiedzialna za organizację całego pogrzebu.

Przygotowanie ciała do pogrzebu

Godny pogrzeb to przede wszystkim przygotowanie ciała do ostatniej drogi z należytym szacunkiem. W związku z tym przed pogrzebem przygotowuje się zabieg balsamacji lub tanatokosmetyki, której celem jest poprawa wyglądu zmarłego. Bardzo często w wyniku wieloletnich chorób ciało człowieka może ulec widocznej zmianie. Ulubiona sukienka lub garnitur może już nie pasować. W takiej sytuacji zakład pogrzebowy powinien posiadać galanterię żałobną, gotowy zestaw eleganckich ubrań, w których zostanie pochowany zmarły.

Pomoc w formalnościach

Nie każda osoba musi wiedzieć, jak przejść przez formalności związane z organizacją pogrzebu. Ponadto osoba będąca w żałobie może być przytłoczona ilością dokumentów, które wiążą się z organizacją pochówku. Dobry zakład pogrzebowy pomoże na każdym etapie. Od tych pierwszych dokumentów, jak wydanie aktu zgonu w USC, aż po zwrot zasiłku pogrzebowego.

Kremacja

Pogrzeby urnowe stają się coraz częściej wybieraną formą pochówku. Wynika to z wielu indywidualnych aspektów, ale również z malejących miejsc na groby ziemne. Mimo że kremacja staje się coraz powszechniejszą praktyką, to nadal może ona budzić wiele wątpliwości. Personel zakładu pogrzebowego powinien odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz rozwiać wątpliwości. Ponadto w zakładzie pogrzebowym powinien znaleźć się szeroki wybór nie tylko trumien, ale również urn.

Od początku do końca

Organizacja pogrzebu to nie tylko eksportacja ciała do chłodni, kosmetyka pośmiertna oraz złożenie ciała w grobie. Na przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej wpływa bardzo wiele czynników. Między każdą czynnością istnieje szereg mniejszych działań, które są ogromnie istotne. Zakład pogrzebowy powinien pomóc we wszelkich formalnościach cmentarnych oraz urzędowych, ale nie tylko. Pogrzeb to również wieńce i wiązanki, stypa i oprawa muzyczna. Dobrze, kiedy zakład pogrzebowy odciąża żałobników z wszelkich dodatkowych obowiązków, oferując wszystko na miejscu. Przykładem domu pogrzebowego, który przykłada ogromną uwagę do szczegółów, jest zakład pogrzebowy Lilia w Gdańsku. Pracownicy zakładu robią wszystko, aby każdy pogrzeb został przeprowadzony wzorowo oraz z należytym szacunkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here