Wiele osób uważa, że na co dzień wykorzystuje się jedynie dziesięć procent możliwości ludzkiego umysłu, dlatego też niektórzy szukają sposobu, by uaktywnić resztę obszarów. Czy jest to możliwe i w jaki sposób można to zrobić?

Pierwszym sposobem, by poszerzyć możliwości ludzkiego umysłu jest wywoływanie tak zwanego świadomego snu. Ma to pozwolić nie tylko na dokonywanie we śnie dowolnych czynów, ale również przewidywanie przeszłości oraz naukę w czasie nocnego wypoczynku. Do tego celu można zastosować ćwiczenia, które mają na celu zorientowanie się, iż otaczająca rzeczywistość to sen. Jednym ze sposobów jest codzienne zerkanie na zegarek, przynajmniej kilka razy dziennie. Jeśli zegarek wygląda nienaturalnie można zorientować się, że jest to tylko sen. Potem należy nauczyć się kierować wydarzeniami we śnie. Wywołanie świadomego snu może poprawić suplementacja tryptofanem, a także specjalna muzyka. Nagrania wykorzystywane do tego celu często niewiele różnią się od tak zwanych muzycznych narkotyków, jednak wielu osobom umożliwiają one wywołanie świadomego snu.

Obecnie w internecie można znaleźć nagrania, które nie tylko mają pomóc wywołać świadomy sen, ale także poprawić tak zwaną prekognicję, czyli przewidywanie przyszłych wydarzeń. Niektóre osoby w ten sposób uzyskują na przykład numery, które mają paść w najbliższym losowaniu lotto. Warto jednak pamiętać, że świadomy sen może być niekiedy niebezpieczny. Wywoływanie go nie jest zalecane osobom cierpiącym między innymi na schizofrenię.

BYSTROGLOW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here