W jaki sposób urządzić pokój, do którego będą pasowały żółte rolety?

0
332

Rolety są częstym wyborem do wielu mieszkań. Pozwalają na stworzenie przyjemnej przestrzeni, w której światło nie będzie zbyt ostre. Delikatniejsze, przyćmione i lekko “zmiękczone” sprawi, że wszystkie chwile w pomieszczeniu będą przyjemniejsze i każdy będzie chciał spędzić więcej czasu w takim zakątku. Jak jednak dopasować do siebie kolory, by żółte rolety odgrywały znaczącą rolę w wystroju?

Kolor żółty – czy w ogóle warto umieszczać go w pokoju?

Kolor żółty może nieść w sobie wiele znaczeń. Z jednej strony jest optymistyczny i wesoły, przypomina nam o słońcu, świetle i przyrodzie. Żółty wielu osobom kojarzy się z długimi dniami spędzonymi na łonie natury, z wakacjami i plażą. Jednocześnie jest kolorem, który w swojej symbolice niesie złe przesłanie. Jest barwą zazdrości, a w zależności od swojego odcienia oraz intensywności może sprawić, że zamiast spędzać dzień w przyjemnym, świetlistym otoczeniu, poczujemy się trochę zbyt przytłoczeni i zanadto pobudzeni.

Jednak w większości przypadków żółte otoczenie wpływa na nas pozytywnie i stymulująco. Nie jest tak ostre jak pomarańczowe czy czerwone, ale nie jest też neutralne i klasyczne jak białe. Dodatkowo jest znacznie cieplejsze i przyjaźniejsze niż pokoje niebieskie i zielone. A zatem czy warto? Jak najbardziej!

Pokoje w kolorach natury

W jaki sposób warto zatem umieścić kolor żółty w otoczeniu, aby idealnie się komponował ze wszystkimi innymi barwami? Pierwszym i bez wątpienia świetnym sposobem będzie łagodne wplatanie go w inne kolory natury. Zieleń, brąz, ochra, kolor ceglasty i podobne są idealne do uzupełnienia przez delikatne albo wyraziste odcienie żółtego. Kolory natury, które kojarzą się nam zawsze z zieloną przyrodą i naturalnym otoczeniem, po prostu sprawiają, że czujemy się lepiej. Jednocześnie barwy te uzupełniają się wzajemnie i nawet wówczas, gdy jest ich wiele w pomieszczeniu, dają bardzo dobre rezultaty.

Pokoje w kolorach natury z łatwością można uzupełnić właśnie żółtymi roletami dzień i noc. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na zielone ściany w ciemnym odcieniu, żółte rolety pozwolą na rozjaśnienie całego pokoju. Co więcej, korzystając z delikatnych rolet dzień noc, będziemy mogli z łatwością regulować ilość napływającego do nas słońca. Uzupełniając pomieszczenie jeszcze o brązowe meble i inne dodatki w odcieniach natury, z pewnością uzyskamy bardzo ciekawy efekt wizualny.

Pokój cały w żółcieniach

Rolety dzień noc żółte dobrze sprawdzą się także w pomieszczeniach mono kolorystycznych. W przypadku jasnożółtych ścian ciemniejsze rolety dzień i noc w kolorze żółtym z pewnością będą ciekawym wyborem. Dodadzą nieco wyraźniejszego charakteru okolicy okna, a jednocześnie nadal będą świetnie wpisywać się w charakter pomieszczenia. Co bardzo ważne, rolety żółte w zależności od odcienia farby wybranego na pokrycie ścian, mogą też idealnie z nim harmonizować, dając wówczas wrażenie jednolitego przejścia między poszczególnymi elementami domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here