W jakie ręczniki warto się zaopatrzyć?

Ręczniki to sprzęt łazienkowy tak powszechny, że wręcz często paradoksalnie zdarza się nam o nich najzwyczajniej w świecie zapominać. A to duży błąd, bo, jak się okazuje, wygląd łazienki, jak i ogólniej – przestrzeni domowej, zależy w niemałym stopniu również od właściwego, komponującego się w zgraną całość doboru detali, do których należą również wspomniane ręczniki. Zagłębmy się zatem nieco bardziej w temat i zobaczmy, w jakie ręczniki warto zainwestować, tak, aby później nie bolała nas głowa z powodu niezbyt przemyślanego zakupu.

Jedno trzeba powiedzieć na wstępie – nie ma co przedkładać wyłącznie wyglądu ponad praktykę. Niejednokrotnie bywa bowiem tak, że te pozornie najładniejsze, przepełnione kolorowymi, często roślinnymi elementami ozdobnymi ręczniki zupełnie nie nadają się do użytku z powodu ich niewielkiego stopnia pochłaniania wilgoci. W praktyce eliminuje to ich wykorzystanie w łazience i sprawia, że można je tam pozostawić co najwyżej dla dobrego wyglądu. Jednak raczej nie o to chodzi i tak domownicy, jak i przykładowo, goście, mogą poczuć się niezręcznie korzystając z ręczników, które poza przyjemnym dla oka wyglądem nie oferują praktycznie nic wartościowego.

Inaczej ma się z nieco droższymi ręcznikami, które również są oczywiście ładne, ale jednocześnie których producent nie zapomniał o spełnianiu podstawowych wymogów jakich oczekujemy od świetnego ręcznika. Wówczas na taki ręcznik można nie tylko z przyjemnością patrzeć czy chwalić się nim na mediach społecznościowych, ale i oczywiście efektywnie wykorzystywać na co dzień do osuszania skóry czy włosów. Dobry ręczniki to takie tekstylia, które dają się również bezproblemowo wyprać i nie barwią innych tkanin. O taką właściwość powinniśmy pytać już bezpośrednio przy zakupie. Zobaczymy również, czy chemia użyta do produkcji ręcznika nie ma aby skutków alergicznych, bo w takim wypadku, o ile jesteśmy uczuleni, to nawet najlepsze wzornictwo nie pomoże. Niby to banał, ale często zapomina się o takich (istotnych) szczegółach…

ręcznik

No i na koniec jedna, bardzo ważna kwestia – gdzie właściwie szukać takich dobrych, wartościowych ręczników, jak te wyżej w artykule opisane? Przede wszystkim powinniśmy kierować się poleceniem ludzi, których łazienki wypełnione są ręcznikami, które nam się rzeczywiście podobają, a przy tym dobrze pochłaniają wodę. Obok czystych rekomendacji możemy rozejrzeć się również i znaleźć sklep z wyposażeniem do domu, który będzie miał w ofercie odpowiednie, ciekawie wymyślone pod względem designu i sprawdzające się w praktyce ręczniki. Tego Wam właśnie życzymy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here