W objęciach Kalliope, czyli sprytne sposoby na tanią książkę?

Jeśli jesteś molem książkowym, kochasz odkrywać nowe literackie style, a Twój ulubiony autor jest dla Ciebie jak Freddie Mercury dla fanów zespołu Queen to znak, że musisz poznać kilka sprytnych sposobów na zakup tanich książek. Nie da się ukryć, że nowości wydawnicze kosztują krocie, co bywa zabójcze dla domowego budżetu. Sprawdź, co zrobić, by Kalliope nie puściła Cię z torbami (pełnymi książek).

Wycieczka do antykwariatu

Niezawodny sposób naszych rodziców i dziadków na zakup taniej książki, wciąż nie traci na swojej aktualności. Warto wybrać się do antykwariatu w poszukiwaniu lektur, których wznowień nie znajdziemy już w księgarniach. To idealne miejsce na znalezienie literatury klasycznej: Homera, Prusa, Sienkiewicza, Tołstoja, Dostojewskiego, Dumasa czy Voltaire’a. Antykwariat gwarantuje swego rodzaju podróż w czasie. Nawet, jeśli nic w nim nie kupimy, warto odwiedzić to miejsce i poczuć tę niepowtarzalną atmosferę.

Wirtualna przechadzka po księgarni internetowej

Obecnie księgarnie internetowe powstają jak grzyby po deszczu, dzięki czemu tania książka jest w zasięgu portfela każdego czytelnika. Książkowa oferta wirtualna jest bardzo szeroka a ceny konkurencyjne. Nowości wydawnicze możemy nabyć za niewiarygodnie małe pieniądze. Warto też na bieżąco śledzić promocje w księgarniach internetowych. Proponują one na przykład drugą powieść w połowie ceny lub zbiór książek za 9.90 zł albo sezonowe wyprzedaże nawet do 80%. Właściciele elektronicznych czytników również znajdą coś dla siebie. Mogą oni wybierać z tysięcy e-booków bez uszczerbku na domowym budżecie.

Polowanie na targach książek

Cieszące się niesłabnąca popularnością w Polsce targi książki, z roku na rok przyciągają nowych czytelników. To istny raj dla fanów zarówno literatury jak i poezji. Tutaj mamy szansę na zdobycie najnowszych pozycji książkowych, które jeszcze nie pojawiły się w księgarniach i bibliotekach. Co więcej, to okazja do spotkania się ze swoimi ulubionymi pisarzami i poetami. Targi książki dają możliwość na poszerzenie swoich czytelniczych upodobań i odkrycie zupełnie nowych twórców. Warto wybrać się na targi z całą rodziną. Jedno jest pewne, dzieci nie będą tam się nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Łowcy rabatów

Jeśli uwielbiasz czytać książki, to wiesz, gdzie szukać tych w najlepszych cenach. Dziś również markety czy dyskonty oferują książki, które można kupić za niewielkie pieniądze. Często można tam natrafić na prawdziwe wydawnicze perełki. Przy okazji robienia zakupów spożywczych, możesz znaleźć też coś dla ducha. Warto także odwiedzić dyskonty książkowe. Co prawda, trudno tam natrafić na nowości wydawnicze, jednak możesz tam zdobyć znacznie mniej popularne pozycje swoich ulubionych autorów, często niedostępne nawet w regularnych księgarniach. Mimo, że możliwości na upolowanie taniej książki jest sporo, nie zapominaj o bibliotekach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here