Wakacje w Bułgarii

Bułgaria, obok Grecji i Hiszpanii jest jednym z bardziej popularnych wakacyjnych kierunków. Kojarzy się przede wszystkim ze złocistymi plażami, słońcem i wspaniałymi widokami. Wczasy w Bułgarii nie muszą polegać tylko na wylegiwaniu się na plaży w kurorcie. Kraj ten ma o wiele więcej do zaoferowania turystom, jest miejscem, gdzie spotykają się trzy kultury: bałkańska, słowiańska i arabska.

Biuro podróży czy wakacje na własną rękę?
Do Bułgarii możemy dostać się na własną rękę lub poprzez ofertę jednego z licznych biur podróży. Wybierając się samemu, mamy do wyboru kilka bezpośrednich połączeń lotniczych w większych miastach Polski. Przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie oraz zrobić plan naszej wycieczki. Ważne aby wcześniej wykupić noclegi, zorientować się w funkcjonowaniu komunikacji oraz zaopatrzyć się w dobry przewodnik. Zwiedzanie samemu na pewno dostarczy nam więcej wrażeń i wspomnień. Taka opcja jest dobra dla osób, które nie lubią być niczym ograniczane i same gospodarują swój czas wolny. Wybierając się na wakacje z biurem podróży jesteśmy niejako przywiązani do obowiązującego planu wycieczki. W zamian za to najczęściej mamy ubezpieczenie oraz opiekę rezydenta. Nie musimy również martwić się o nocleg, wyżywienie czy dojazd na lotnisko. Czy do Bułgarii potrzebny jest paszport? Obywatele polscy mogą przebywać na terytorium tego kraju na podstawie paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Zatem do Bułgarii paszportu nie potrzebujemy. Na jej terytorium możemy przebywać 90 dni w ciągu 6 miesięcy, przekraczając granicę po raz pierwszy.

Przydatne informacje dla wyjeżdżających.
Stolica Bułgarii jest Sofia, a walutą obowiązującą jest Lew. 1 Lew to ok. 2,20 zł. Czas trwania lotu z Polski to około 2 godziny. Samochodem czeka nas do pokonania 1 600 km na trasie Warszawa – Warna. Najtańsze noclegi zaczynają się od 30 zł za dobę w kwaterach prywatnych do 150 zł za dobę w nadmorskich hotelikach. Obfity obiad zjemy za ok. 25,00 a za butelkę bułgarskiego wina zapłacimy ok.17 zł.
Wybierając się do Bułgarii,pamiętajmy o tym, że nasze skinięcie głową oznaczające potwierdzenie, w Bułgarii oznacza zaprzeczenie.

http://www.innowacjaiwiedza.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here