Wanny wolnostojące – jaką wybrać?

Coraz częściej decydujemy się na wybór prysznica, ponieważ jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż wanna, pozwalające nam również dbać o środowisko. Kąpiąc się pod prysznicem zużywamy o około połowę wody mniej niż w wtedy gdy korzystamy z wanny. Często również metraż nie pozwala nam na jej instalację. Kąpiel pod prysznicem jest też o wiele szybsza ze względu na to, że ciężko jest nam stać przez dłuższy czas. Nie mamy wtedy też możliwości korzystania z telefonu czy czytania książki.

Jednak nic nie zastąpi nam wanny i relaksu jakiego możemy w niej zaznać. 

Kto z nas nie marzy o pięknej, przestronnej łazience w której będzie mógł wieczorami zanurzyć się w gorącej wodzie z pianą o delikatnym zapachu i przy blasku świeć oddać się swojej ulubionej lekturze?

Ale jeśli już możemy sobie pozwolić na wannę to jaką powinniśmy wybrać?

wanny akrylowe to obecnie najpopularniejsze na rynku. Wykonane są z wysokiej jakości akrylu co sprawia, że są one twarde i dzięki temu odporne na wszelkie zarysowania, uderzenia czy agresywne środki chemiczne służące do jej czyszczenia. Kolejna zaleta to przyjemna w dotyku powierzchnia wanny. Posiada ona również izolację termiczną co przekłada się na to, że woda w wannie nie stygnie tak szybko. Warto zwrócić uwagę na wanny z powłoką antybakteryjną, która pomoże nam w utrzymaniu jej w czystości.

wanny żeliwne emaliowane to wanny, które możemy spotkać w starych kamienicach, ponieważ są bardzo trwałe i przez długie lata zachowują estetyczny wygląd. Ich zaletą jest to, że trudno je uszkodzić oraz, że utrzymują długo pożądaną temperaturę wody. Nie szkodzi im też światło czy promienie UV co w przypadku innych wanien może doprowadzić do matowienia. Można na nich również stawiać świeczki, ponieważ są one ognioodporne.

wanny stalowe emaliowane mają podobne właściwości jak wanny akrylowe, ale są od nich zdecydowanie cięższe jednak i tak lżejsze niż typowa wanna żeliwna. Niestety woda nalana do takiej wanny będzie o wiele szybciej wytracała temperaturę, dlatego potrzebna jest tu samodzielnie wykonana izolacja.

wanny ze sztucznego marmuru są niezwykle stylowymi wannami, którymi nie pogardzi żaden miłośnik ekskluzywnych wnętrz. Wygląd idzie w parze z zaletami, ponieważ są one odporne na wszelkie zarysowania i tak jak w przypadku wanien żeliwnych i akrylowych, długo utrzymują temperaturę.

Jeśli już wiemy jaki materiał wybierać to warto zastanowić się czy wanna ma być ona zabudowana czy wolnostojąca. Jak sam producent mówi, wanna wolnostojąca sprawdzi się w każdym wnętrzu. W łazience w typie vintage, ale i w nowoczesnej przestrzeni. Na rynku jest coraz większy wybór tych wanien o różnych kształtach, które oferują także sami producenci, jak np.: https://sanitti.pl/wanny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here