Kiedy pojawia się konieczność wzięcia większej pożyczki to nie ma z tym większego problemu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie ona zabezpieczona na nieruchomości. Konieczny będzie zastaw mieszkania lub innej nieruchomości. Pożyczka gotówkowa konsolidacyjna również udzielana jest na takich samych zasadach. To się dotyczy bardzo dużych kwot pożyczki, ponieważ zabezpieczenie musi być adekwatne do udzielanego kredytu. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest zawsze dużo tańsza od pożyczki niezabezpieczonej hipoteką. Różne są w życiu momenty i niekiedy pożyczka hipoteczna jest ostatnią deską ratunku.

Konsolidacja wielu pożyczek w jedną

Banki oferują pożyczki konsolidacyjne, które pozwalają zamienić wszystkie posiadane kredyty w jeden duży, ale z mniejszą ratą. Jeśli mamy wiele różnych pożyczek, a miesięczne raty nas przytłaczają to właśnie pożyczka pod zastaw domu lub mieszkania może okazać się ratunkiem. Trzeba jednak być właścicielem nieruchomości, żeby móc ją wykorzystać, jako zabezpieczenie kredytu. To jest dokładnie to samo, co pożyczka hipoteczna na kupno domu lub mieszkania. Tyle tylko, że pożyczka na zakup domu jest zabezpieczona na nieruchomości, którą będziemy kupować. Natomiast duża pożyczka gotówkowa zabezpieczona może być na nieruchomości, którą już się posiada. Zastaw mieszkania lub domu jest wówczas koniecznością, bo banki muszą mieć pewność, że raty pożyczki będą spłacane w terminie. Niekiedy po prostu nie ma innego wyjścia i pożyczka konsolidacyjna jest jedynym ratunkiem.

Każda nieruchomość może być zabezpieczeniem pożyczki

Zabezpieczeniem pożyczki może być każda nieruchomość, która posiada wszystkie dokumenty potwierdzające jej legalność. Pożyczka hipoteczna może być udzielona pod zastaw domu, mieszkania lub nawet działki. Trzeba jednak mieć świadomość, że konieczna będzie wycena takiej nieruchomości przeprowadzona przez uprawnionego do tego rzeczoznawcę. Pożyczka pod zastaw nieruchomości rządzi się swoimi prawami, które muszą zostać spełnione. Zatem wartość nieruchomości musi być większa od sumy pożyczki, o jaką się w banku wnioskuje. Nie można zrobić zastawu mieszkania, jeśli jego wartość jest mniejsza od pieniędzy, które chcemy pożyczyć. Jeśli raty kredytów przytłaczają i trudno poradzić sobie z ich spłatą to lepiej wziąć jedną pożyczkę pod zastaw nieruchomości i spłacić wszystkie swoje zobowiązania. Chociaż kosztowo wyjdzie to drożej, to jednak przy odpowiednio długim okresie spłaty pożyczki raty miesięczne wyjdą relatywnie mniejsze. Czasem po prostu trzeba skorzystać z takiej pożyczki.

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel

Pożyczka pod zastaw nieruchomości może być wzięta też na dowolny cel. Wcale to nie musi być pożyczka na skonsolidowanie ciążących na nas kredytów. Takie pożyczki można wziąć nawet na wakacje, jeśli chcemy objechać świat dookoła. Banki oferują swoim klientom właśnie pożyczki bez określonego celu. Trzeba pamiętać o tym, że pożyczka zabezpieczona jest o wiele tańsza od pożyczki niezabezpieczonej. Zatem chcąc zwiedzić świat dookoła można spełnić swoje marzenie od ręki. Wystarczy skorzystać z pożyczki i w ramach zabezpieczenia dać swoją nieruchomość. Trzeba tylko mieć tą świadomość, że taka pożyczka trwa wiele lat i przez wiele lat to właśnie pożyczka będzie Nam przypominać o tym, że spełniliśmy swoje marzenia.

www.interactiveart.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here