Wielofunkcyjny robot kuchenny

Miksuje, sieka, kroi, ubija, to tylko niektóre funkcje, jakie posiada dobry robot kuchenny. Nie ma wątpliwości, że ten mały sprzęt AGD staje się niezastąpionym urządzeniem w ramach przyrządzania rozmaitych posiłków. Wyręcza i skraca czas, jaki trzeba spędzać przy kuchennym blacie. Aby jednak tam było, należy wybierać roboty kuchenne najlepszej jakości. Co brać pod uwagę przy wyborze tego sprzętu? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Wielofunkcyjność robotów kuchennych

Dewiza, zgodnie z którą jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, w przypadku robotów kuchennych absolutnie się nie sprawdza. Okazuje się, że jeden sprzęt kuchenny może z powodzeniem zastąpić pracę ludzkich rąk, ale i innych kuchennych akcesoriów. Im więcej opcji posiadają roboty kuchenne, tym lepiej, bo od tego zależy przecież wszechstronność ich stosowania.

Nowoczesne urządzenia potrafią kroić różne produkty spożywcze wedle indywidualnych preferencji i ustawionej grubości. Szatkują, mielą, miksują, ubijają, ucierają, wyrabiają ciasto, blendują, a nawet gotują. Do dobrych robotów kuchennych dołączane są bardzo często rozmaite nakładki, jak ta do mielenia mięsa, szatkowania warzyw albo wyciskania owoców. Dzięki nim jego funkcjonalność wzrasta jeszcze bardziej.

Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się roboty planetarne z unikalnym systemem działania mieszadeł, które pracują na wszystkie kierunki, dzięki czemu praca sprzętu jest niezwykle dokładna. Co ważne, poszczególne opcje, jakie posiada robot kuchenny, powinny być brane pod uwagę z uwzględnieniem własnych potrzeb. Nie każdy domowy kucharz uwielbia piec ciasta, natomiast robot z całą pewnością wyręczy go w licznych czynnościach.

Pojemność robota kuchennego

Niektóre roboty kuchenne wymagają dodatkowej misy, inne zawierają ją już w zestawie. Warto patrzeć na jej pojemność. Ta ma znaczenie dla wielkości przygotowywanych potraw. Im większa jest rodzina, tym misa robota powinna być większa. Z drugiej strony uwagę należy zwrócić na miejsce do przechowywania takiego sprzętu. W niewielkich kuchniach bardziej sprawdzą się sprzęty składane albo o małych rozmiarach.

Najczęściej misy robotów kuchennych dzielą się pod względem ich pojemności na dwa główne rodzaje. To roboty kuchenne do 3 litrów i powyżej 3 litrów. W tym przypadku decyzja o wyborze konkretnego modelu również musi być podyktowana własnymi preferencjami.

Moc robota kuchennego

Im bardziej wymagające zadania stawia się przed robotem kuchennym, tym jego moc działania musi być większa. Te o mocy poniżej 700 W wybierane są do zadań prostych, jak siekanie czy mieszanie składników. Roboty o mocy pomiędzy 700 W a 1000 W to sprzęty standardowe, chociaż nie zawsze poradzą sobie z ciężkimi zadaniami, jak ugniatanie ciasta. Jeśli robot kuchenny ma być wykorzystywany do takich prac, oraz mielenia czy blendowania, warto wybierać ten o mocy powyżej 1000 W.

Producenci sprzętów AGD oferują dzisiaj tak wiele modeli robotów kuchennych, że z łatwością każdemu udaje się wybrać ten, który stanie się prawdziwym pomocnikiem w ramach codziennych kulinariów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here