Witryny w salonie. 4 stylowe aranżacje

Witryna do salonu nie musi kojarzyć się z oldschoolową meblościanką wypełnioną wiekową porcelaną i “kryształowymi” naczyniami. Współczesne, nowoczesne witryny to wielofunkcyjne meble, które służą przechowywaniu i ekspozycji bardzo różnych przedmiotów. Zobacz ich zastosowania w czterech modnych aranżacjach!

Meble do salonu powinny być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim stylowe i reprezentatywne. W końcu jest to miejsce w naszym domu, na które szczególną uwagę zwracają nasi goście. Warto więc wyeksponować to, co szczególnie dla nas ważne i godne uwagi. Idealnym miejscem na rodzinne pamiątki, fotografie czy kolekcje są witryny do salonu. Ten wielofunkcyjny mebel świetnie sprawdza się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Co umieścić w witrynie i jak ją zaaranżować?

Witrynę do salonu warto dobrać do pozostałych mebli – komody, szafki pod telewizor czy regału. Dzięki temu wszystkie meble w salonie stworzą spójny efekt. Do wyboru masz wiele witryn w różnych stylach – np. klasyczne (z ciemnego drewna itp.) lub nowoczesne witryny białe. 

1. Rodzinne pamiątki – witryna dla kolekcjonera

Nowoczesna witryna ze szklaną gablotą to doskonałe miejsce do wyeksponowania rodzinnych pamiątek oraz fotografii w ozdobnych ramkach. Możesz trzymać w niej również albumy ze zdjęciami i inne przedmioty wywołujące sentymentalne wspomnienia – z pewnością nie raz sięgniesz po nie podczas rodzinnych spotkań.

Witryna z przeszklonymi półkami znajdzie również zastosowanie w salonach osób, które kolekcjonują różne przedmioty i chciałyby w należyty sposób je wyeksponować. Może to być kolekcja ozdobnych filiżanek, figurek czy pamiątek z podróży. Pamiętaj jednak, aby zaaranżować ją w sposób pozwalający uniknąć chaosu lub nadmiaru. Jeśli ważnych dla Ciebie przedmiotów jest więcej, warto zdecydować się na zestaw mebli z przeszklonymi witrynami – np. dwie gablotki i pasującą do nich komodę.

witryny w salonie

2.   Nowoczesna witryna podświetlana

Zależy Ci na ekspozycji, która prawdziwie skupi na sobie uwagę i stanie się niezwykłą ozdobą pomieszczenia? Zdecyduj się na witrynę podświetlaną (lub zamontuj podświetlenie w dowolnej wybranej przez siebie). W takiej witrynie możesz trzymać. np. elegancką zastawę lub dekoracyjne figurki.

witryna

3.   Eleganckie witryny w klasycznym salonie

Klasyczny wystrój salonu idealnie sprzyja ustawieniu w nim witryny – najlepiej dekoracyjnej i stylowej, z ciemnego drewna, współgrającej z pozostałymi meblami. Stonowana kolorystykę i klasyczne wzornictwo mebli możesz ożywić energetyzującym połączeniem kolorystycznym (w naszej propozycji w salonie dominuje zieleń oraz żółć), a także obecnością zielonych roślin. Witryna dopasowana do pozostałych mebli pomieści w sobie bibeloty i rodzinne fotografie, ale także dekoracje – może to być np. nowoczesny wazon o geometrycznym kształcie, ozdobne świece, czy bogato zdobiony talerz z motywem kwiatów i liści. Kolorowe, nowoczesne dekoracje przełamią nieco oficjalny i stonowany wystrój, sprawiając, że witryna zyska nowoczesny charakter,

4.   Funkcjonalna i minimalistyczna – witryna do nowoczesnych wnętrz

Nie zapominaj o tym, że witryna to przede wszystkim bardzo praktyczny mebel do przechowywania różnych przydatnych przedmiotów. Możesz umieścić w niej np. zastawę, komplet kieliszków, książki i albumy, kolekcję płyt, świecę lub rzadziej używane naczynia. Wszystkie przedmioty możesz wyeksponować w przemyślany sposób lub – jeśli uznasz, że nie są na tyle dekoracyjne – ukryć, np. w stylowych wiklinowych koszyczkach. Dzięki sprytnym sposobem na przechowywanie całość z pewnością będzie prezentowała się stylowo i nowocześnie, a Ty zachowasz porządek wśród przechowywanych na półkach witryny przedmiotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here