Wiza do Indii

Wraz z rozwojem technologii i infrastruktury krajów ludzie zapragnęli zwiedzania najdalszych zakątków ziemi, szczególnie jeśli wiąże się to z poznaniem odmiennej kultury niż nasza. Dzięki lotom międzynarodowym stało się to możliwe i pomogło w skracaniu dystansów między poszczególnymi narodami. Dziś nie ma żadnego problemu z zaplanowaniem i realizacją wyjazdu do państwa położonego na drugim końcu globu.

Dokument zwany potocznie wizą jest to nic innego jak pisemne pozwolenie na przekroczenie lub pobyt na terenie obcego państwa wystawianie przez przedstawiciela dyplomatycznego lub w konsulacie. Każdy kraj posiada wiele kategorii wiz: tranzytowa, turystyczna, biznesowa, pracownicza, na granicy, małżeńska/narzeczeńska, studencka, imigracyjna, dyplomatyczna i elektroniczna.

Wiza może być zarówno jednokrotnego jak i wielokrotnego wjazdu. Ważność jednorazowej wizy wygasa wraz z opuszczeniem granic kraju, w którym została wydana a co do wizy wielokrotnej, to jej ważność jest regulowana przez prawo kraju do którego mamy zamiar się wybrać.

Wiza do Indii dla obywateli naszego kraju jest obowiązkowa. W przypadku większości podróżujących największą popularnością cieszy się tak zwana e-wiza, jednak ma ona pewne ograniczenia co do długości jej ważności. Można też oczywiście zgłaszać się po wizę w osobiście w konsulacie i złożyć podanie.

Wiza do Indii

Obecnie wyrobienie wizy do Indii w formie elektronicznej daje nam możliwość uzyskania e-wizy:

– turystycznej – trzydzieści dni, jeden rok, pięć lat
– biznesowej – jeden rok
– konferencyjnej – trzydzieści dni
– medycznej – ( oraz dla osoby towarzyszącej takiemu wyjazdowi ) sześćdziesiąt dni

Wszelkie szczegółowe informacje można poznać na stronie internetowej serwiskonsularny.pl

Należy pamiętać, że o e-wizę można się ubiegać nie wcześniej niż trzydzieści dni i nie później niż cztery dni robocze przed lądowaniem na terenie Indii. Ważną informacją jest też fakt, że taki dokument pozwala nam na lądowanie tylko na dwudziestu pięciu portach lotniczych w kraju: Amritsar, Bagdogra, Ahmedabad, Calicut, Chennai, Bengaluru, Chandigarh, Coimbatore, Delhi, Cochin, Goa, Coimbatore, Gaya, Hyderabad, Jaipur, Guwahati, Kolkata, Mangalore, Lucknow, Nagpur, Pune, Mumbai, Trivadrum, Tiruchirapalli, Varanasi & Vishakhapatnam, oraz pięciu portów Mangalore, Mumbai, Goa, Cochin, Chennai.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here