perkusja

Chciałbyś poważnie zająć się grą na perkusji? Instrument ten w ostatnich latach staje się coraz popularniejszy. Bez niego nie jest w stanie odbyć się żaden koncert. Docenia się jego jakość dźwięku oraz to, że potrafi całkowicie zmienić brzmienie danej kompozycji. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych osób. Co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się rozpoczęcie swoje przygody muzycznej z perkusją?

Perkusja akustyczna – co warto o niej wiedzieć?

Perkusja akustyczna to tak naprawdę nie jeden instrument, ale zespół poszczególnych elementów, takich jak werble, bębny, kotły, talerze oraz statyw. Dostępna jest w różnych rozmiarach oraz bardzo różnorodnym wyposażeniu, co ma wpływ na jej cenę. Każdy, kto chociaż raz w życiu spróbował gry na perkusji, przyznaje, że aktywność ta jest źródłem ogromnej satysfakcji, ale też nie lada wyzwaniem. Podobnie jak inne instrumenty, nauka gry na niej wymaga zdobycia pewnych umiejętności oraz konsekwencji. Od jakiej perkusji powinieneś zacząć? Nie ma co od razu kupować sprzętu z najwyższej półki. Twój pierwszy instrument powinien być prosty, dzięki czemu nauczysz się na nim techniki i będziesz mógł stwierdzić, czy to naprawdę coś dla Ciebie. Na początek możesz postawić na perkusję bez osprzętu, która będzie zawierać w sobie konga. I tak musisz liczyć się z kosztem około 2 tyś złoty – chyba, że zdecydujesz się na sprzęt używany.

Czym powinien wyróżniać się dobry perkusista?

Nauka gry na perkusji, podobnie jak na innym instrumencie wymaga cierpliwości i wytrwałości. Jednak nie mniej ważne są wrodzone predyspozycje. Dopiero, jeżeli połączysz ciężką pracę z talentem, możesz liczyć na zaistnienie w muzycznym świecie. Czym więc powinien wyróżniać się dobry perkusista? Między innymi umiejętnością poruszania się w różnych stylach oraz doskonałą techniką. Wskazana w tym przypadku jest oryginalność, co stanowi najlepszą wizytówkę każdego muzyka. Aby osiągnąć zadowalające efekty, bardzo ważne są ćwiczenia w każdym wolnym momencie – zainteresowanie muzyką powinno więc wynikać z pasji, a nie pod przymusem. Najczęstszym błędem początkujących perkusistów jest brak cierpliwości. Niestety w przypadku tego instrumentu, efekty nie przychodzą od razu. Jakie inne cechy są wskazane? Między innymi dobra koordynacja ruchowa i poczucie rytmu. Aby osiągnąć lepsze efekty, warto zadbać o dobrze zorganizowany trening – najlepiej napisać sobie plan, a następnie się do trzymać.

W ostatnich latach tradycyjne instrumenty do gry takie jak pianino czy gitara odchodzą już w zapomnienie. Młodzi ludzie lubią się wyróżniać i szukają oryginalnych sposobów na wyrażenie siebie. Właśnie dlatego, coraz większym zainteresowaniem cieszy się perkusja akustyczna. To tak naprawdę zespół instrumentów, na który składa się wiele różnych elementów, bez którego nie może odbyć się żaden koncert. Interesuje Cię gra na perkusji i chciałbyś zaopatrzyć się w taki sprzęt dla własnego użytku oraz rozpocząć swoją własną przygodę z muzyką? Z pewnością zainteresują Cię poniższe rady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here