Wybieramy pierścionek zaręczynowy – porady i polecane modele

0
524

Decyzja o ślubie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, które zupełnie zmienia związek dwojga zakochanych. Symbolem wspólnej życiowej decyzji są zaręczyny. Na znak swojej miłości mężczyzna klęka i wręcza wybrance pierścionek zaręczynowy. Pierścionek ten staje się pamiątką na całe życie. Jak zatem go wybrać, by był idealny? Z tym dylematem można sobie łatwo poradzić – poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Wybór pierścionka a rozmiar palca ukochanej

Bardzo ważny jest wzór pierścionka i materiał, z jakiego został wykonany, ale także tak prozaiczna kwestia jak jego rozmiar. Pamiętaj, że w naszym kręgu kulturowym pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest znalezienie wśród biżuterii wybranki pierścionka, który nosi dokładnie na tym palcu.

Możesz zmierzyć jego obwód albo zanieść do jubilera, który dobierze idealny pierścionek. Nie zawsze jednak jest taka możliwość – możesz też poprosić o pomoc siostrę, mamę lub przyjaciółkę swojej wybranki. U wielu jubilerów możliwa jest też ew. korekta rozmiaru.

Styl i wzornictwo, czyli szeroki wybór pierścionków na zaręczyny

Większość pań nosi pierścionek zaręczynowy zawsze – codziennie po ślubie także. Warto zatem trafić w jej gust i styl. Wybór pierścionków jest bardzo duży i można znaleźć model wpisujący się w daną stylistykę – m.in. pierścionek z dużym oczkiem, wykonany z białego złota, tytanowy, z brylantem lub kilkoma kamieniami szlachetnymi. Ważne, by był dopasowany do upodobań kobiety i noszonej przez nią biżuterii. Warto przyjrzeć się ozdobom i błyskotkom, jakie nosi na co dzień.

Część pań preferuje klasyczne i minimalistyczne wzornictwo, drugie stawiają na romantyczne i subtelne dodatki, a jeszcze inne uwielbiają designerskie i kontrastowe połączenia oraz nowoczesne formy. Większość pań chętnie będzie nosić pierścionek z dużym oczkiem albo zdobiony diamentem czy rubinem. Na topie są aktualnie odważne i duże modele pierścionków, zdobione kilkoma kamieniami w różnych kolorach.

Materiał i kolor

Najpopularniejsze są pierścionki zaręczynowe ze złota – tradycyjnego żółtego, białego albo różowego. Żółte złoto to wybór dla kobiet lubiących klasyczny styl, białe dla fanek minimalizmu, a różowe dla pań, które lubią design, śledzą aktualne trendy i cenią sobie nieco awangardy. Sprawdź też, z jakiej próby złota został wykonany pierścionek, a dodatkowo upewnij się, czy ma on certyfikat autentyczności, jeśli jest ozdobiony kamieniem szlachetnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here