Wycieczka do Azji

Z każdym rokiem coraz częściej i coraz dalej podróżujemy. Już nie wystarcza nam wycieczka, czy wczasy w krajach sąsiednich słynących z turystyki. Polacy pragną poznawać świat, inne kultury, tradycje i spotykać ciekawych ludzi. Oglądać ciekawe miejsca, które są pełne pamiątek z przeszłości, jak i nowoczesności. Zwiedzać miejsca historyczne, lecz również podziwiać nowoczesne osiągnięcia architektoniczne.

Ostatnio wielką popularnością wśród Polaków cieszą się kraje Azji. Wyprawy do Azji to nie rzadkość także wśród innych społeczności świata. Gdyż obecnie zapanowała na świecie moda na wszystko co azjatyckie. Dlatego ludzie na całym świecie pragną na własne oczy zobaczyć te egzotyczne i popularne ostatnio kraje leżące w Azji. Podróż do Azji nie nastręcza żadnych trudności, gdyż istnieje bogata oferta linii lotniczych i każdy chętny może wykupić bilet na samolot i polecieć do Azji.

Przed wylotem co warto wiedzieć, o tym kontynencie? Azja jest kontynentem bardzo zróżnicowanym pod wieloma względami. Dlatego nazywana jest kontynentem kontrastów. Nie tylko kontrastów pod względem geograficznym, lecz również pod względem obyczajowym i gospodarczym. Obecnie Azja jest jednym z najbardziej rozwijających się kontynentów. Kontynent sąsiaduje z Europą, z Afryką, Oceanem Indyjskim, Australią i Pacyfikiem. W Azji mieszka 4436,33 milionów ludzi.

Azja zajmuje obszar 44,6 miliona kilometrów kwadratowych. Na obszarze Azji jest dużo wyżyn i gór. Stanowią one 75% powierzchni kontynentu. Najczęściej współcześnie odwiedzanym przez turystów państwem Azji są Chiny. Kraj ten jest niesamowicie ciekawy i barwny. Warto go odwiedzić, gdyż potrafi zaskoczyć i jest zupełnie inny od naszego kraju, naszej kultury, tradycji i stylu życia.

Chiny, to krajobraz w większości górzysty i wyżynny. Na terenie państwa są też stepy i pustynie. Lecz nie brakuje także równin. Chiny leżą w zasięgu trzech stref klimatycznych dlatego zróżnicowana jest tam roślinność, teren, opady i temperatura powietrza. Co każdy turysta musi wziąć pod uwagę. Chiny to również krajobraz pełen wody nie tylko z powodu oceanów, lecz również jezior, których jest aż około 700. I wszystkie są ogromne. Lecz Chiny to przede wszystkim żywa historia. Starodawne Świątynie i ciekawe miejsca. Lecz również przepiękne współczesne budowle i współczesny przepych ale w orientalnym stylu. Poza tym Chiny, to także Tybet. Kraina historyczna znajdująca się w większości w granicach Chin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here