Wycieczka rowerowa całą rodziną – jak ułatwi ją przyczepka rowerowa?

Kiedy w rodzinie pojawiają się dzieci wspólne spędzanie czasu wolnego nabiera nowego wymiaru, wymaga starannego przygotowania i stawia przed rodzicami nowe wyzwania. Czy aktywne spędzanie czasu wolnego całą rodziną staje się niemożliwe do wykonania? Czy dzieci są ograniczeniem dla aktywnych rodziców? Nic bardziej mylnego.

Rozwiązaniem odpowiedni sprzęt

Świetnym pomysłem na aktywne spędzanie czasu wolnego wraz z dzieckiem jest organizowanie wycieczek rowerowych. Oczywiście taka wycieczka nabiera nowego charakteru i jest bardziej wymagająca pod względem organizacyjnym. Jesteśmy bowiem odpowiedzialni nie tylko za siebie ale i za komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka. Okazuje się, że w takiej sytuacji kluczowym elementem jest wybór odpowiedniego sprzętu. Dobór sprzętu zależy głównie od wieku dziecka oraz jego możliwości kondycyjnych i zapału do jazdy. Gdy mamy małe dziecko z pomocą aktywnym rodzicom przychodzi zakup przyczepki rowerowej.

Zalety przyczepki rowerowej

Najważniejsze dla każdego rodzica jest zdrowie i bezpieczeństwo jego dziecka. Przyczepka rowerowa zaopatrzona jest w odpowiednie pasy bezpieczeństwa, dzięki którym mamy pewność, że nasza pociecha siedzi stabilnie i nie wypadnie podczas jazdy. Odpowiednia konstrukcja przyczepki sprawia, że nawet podczas jej wywrócenia się, dziecko jest chronione przed urazami. Przyczepki są dość przestronne, co daje dziecku znaczną swobodę poruszania się. Ponadto dzięki dodatkowemu miejscu możemy zapakować niezbędne rzeczy, które normalnie nie zmieściłyby się w rowerowym ekwipunku. Dziecko może mieć obok siebie ulubioną maskotkę, przekąskę czy napój. Niektóre modele przyczepek pozwalają na zabranie nawet dwójki dzieci. Przyczepka chroni dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Podróżując, dziecko nie odczuwa dyskomfortu z powodu padającego deszczu czy silnego wiatru. Odpowiednie systemy wentylacji zapewniają dostęp świeżego powietrza i przewiewność we wnętrzu przyczepki rowerowej. Dzięki wygodnej pozycji oraz komfortowym warunkom czas spędzony w przyczepce rowerowej dziecko może wykorzystać na drzemkę. Dziecku pozwoli to zregenerować siły, rodzicom natomiast spokojnie pokonywać kolejne kilometry zaplanowanej trasy. Posiadanie przyczepki rowerowej pozwala planować i pokonywać nawet długie dystanse. Dzięki temu całą rodziną możemy organizować długodystansowe, rowerowe wyprawy.

przyczepki rowerowe

Źródło: Sklep i serwis rowerowy BikeSalon

Aktywni rodzice = aktywne dziecko

Zabieranie dziecka na rowerowe wyprawy, już od jego najmłodszych lat, to świetny sposób na kształtowanie chęci do podejmowania aktywności w późniejszych latach. Zaszczepiamy w dziecku miłość do bycia w ruchu, na świeżym powietrzu, co przełoży się na jego zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną. To najlepszy prezent jaki możemy podarować naszym dzieciom – inwestycja w ich przyszłość.

Jeżeli jesteśmy rowerowymi pasjonatami lub też po prostu lubimy spędzać czas wolny jeżdżąc na rowerze, nic nie stoi na przeszkodzie by organizować wycieczki rowerowe całą rodziną. Udział najmłodszych jest możliwy dzięki coraz większym możliwościom ale i dostępności sprzętu rowerowego. Przyczepka rowerowa daje możliwość zaangażowania w aktywnie spędzony czas całej naszej rodziny.

Wybierasz się na wycieczkę? Potrzebne Ci przyczepki rowerowe dla Twoich pociech? Odwiedź nasz sklep online -> BikeSalon.pl lub jeden z punktów stacjonarnych:

1)     Gdynia

  • Chwaszczyńska 68

2)     Warszawa

  • Wrocławska 25

3)     Warszawa

  • Ostrobramska 38 b

Źródło: Sklep i serwis rowerowy BikeSalon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here