Wyjazd autem nad morze

Wybierasz się do Gdańska lub w okolice, aby spędzić przyjemnie czas nad morzem, np. w ramach wakacji czy urlopu? Jeśli chcesz spokojnie cieszyć się każdą chwilą w tym pięknym miejscu, wykup odpowiednie ubezpieczenia. Jakie? Oto kilka polis, w które warto się zaopatrzyć jeszcze przed wyjazdem.

OC

W tym przypadku chodzi o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zarówno komunikacyjne, jak i indywidualne. Zacznijmy od tego pierwszego, o którego cenach w Gdańsku przeczytasz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/miasta/gdansk/. Jest ono obowiązkowe dla kierowców, więc przed wyjazdem upewnij się, że Twoja polisa pozostaje aktualna i nie wygaśnie w trakcie Twojej nieobecności. Jeśli jej ważność kończy się niedługo, konieczne przedłuż aktualne lub wykup nowe ubezpieczenie dla swojego auta. Najświeższe oferty wielu towarzystw znajdziesz i zestawisz ze sobą w porównywarce internetowej https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.

Dobrowolne jest natomiast indywidualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. I tak jak OC komunikacyjne pokrywa koszty wyrządzonych szkód w ruchu drogowym, tak indywidualne ubezpieczenie działa właśnie w życiu prywatnym. Polega więc na tym, że jeśli nieumyślnie spowodowujesz jakieś szkody materialne albo obrażenia cielesne, ich koszt zostanie pokryty przez towarzystwo. Chodzi o takie sytuacje jak np. wybicie szyby piłką, uderzenie pieszego podczas jazdy na rolkach czy pogryzienie obcego człowieka przez Twojego psa, a to przecież się zdarza w trakcie wakacji czy urlopu nad morzem. Pamiętaj jednak, że nie zawsze najtańsze OC w życiu prywatnym jest najlepsze – znaczenie mają także takie kwestie jak suma ubezpieczeniowa czy zakres gwarantowanej ochrony.

NWW

Nieprzewidziane sytuacje, w tym ciężkie wypadki, niestety się zdarzają. Trudno się przed nimi uchronić, jednak można zabezpieczyć siebie i bliskich przed ich skutkami finansowymi. Jak to zrobić? W tym celu powstało ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zwane NNW. Jego zadanie polega na objęciu ubezpieczonego ochroną w razie zdarzeń, które powodują uszczerbek na zdrowiu, jego utratę bądź śmierć. Posiadając polisę NNW, można liczyć na adekwatne odszkodowanie, zależne od rodzaju i skali powstałych obrażeń oraz ustalonej sumy, a co za tym idzie – składki ubezpieczeniowej.

Assistance

To ubezpieczenie również powstało z myślą o zapewnieniu wsparcia w nieprzewidzianych zdarzeniach, z tym że jego założeniem jest pomoc logistyczna, informacyjna, medyczna czy techniczna. Assistance nie gwarantuje więc odszkodowania, lecz świadczenia, które mają na celu optymalne rozwiązanie powstałego problemu wynikającego np. z wypadku, awarii samochodu, zgubienia się. Polecamy je w wydaniu zarówno turystycznym, jak i komunikacyjnym. Assistance turystyczne obejmuje wsparcie w trakcie codziennych aktywności, podczas gdy komunikacyjne pomoc dla kierowców w trasie. Co ważne, ten rodzaj ubezpieczenia może mieć charakter krótkoterminowy i obowiązywać np. tylko przez kilka dni, co powinno tym bardziej zachęcać do jego wykupienia.

Autocasco

Autocasco to zdecydowanie najdroższa z omówionych do tej pory polis. Jest ono przeznaczone dla samochodów i otacza je ochroną na wypadek wszelkiego typu nieprzewidzianych i nieszczęśliwych zdarzeń. Dzięki AC w razie wystąpienia szkód w Twoim aucie możesz otrzymać odszkodowanie niezależnie od tego, kto i w jakich okolicznościach je spowodował. Autocasco warto mieć przez cały rok, szczególnie jeśli jesteś właścicielem samochodu o wartości co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here