Coraz to częściej w swoich wnętrzach sięgamy po źródła światła, które pełnią także dekoracyjną funkcję. Jednym z takich rozwiązań są chociażby diody LED, które cieszą się naprawdę wysokim zainteresowaniem. W zasadzie trudno się temu dziwić, ponieważ mają one wszechstronne zastosowanie.

Optymalny efekt dekoracyjny da się uzyskać posiłkując się odpowiednimi taśmami, na których to mocuje się pojedyncze diody. Tego typu taśmy LED charakteryzują się kilkoma atutami, które sprawiają, iż nie można ich przeoczyć. Mowa jest tutaj o montażu bez potrzeby użycia kleju, elastyczności oraz dowolności w długości samej taśmy, ponieważ można ją swobodnie przycinać przy użyciu nożyczek. Pragnąc nabyć tego rodzaju oświetlenie powinniśmy wiedzieć w jakim miejscu pragniemy ich użyć, ponieważ w sprzedaży występują różnorodne taśmy LED dedykowane do konkretnych zadań oraz wnętrz. Na pewno warto zwracać przy ich zakupie uwagę na parametry świetlne. Ważną rolę odgrywa też posiadanie przez produkt atestów RHOS oraz CE.

Niezwykle ważną rolę odgrywa również jakość wykonania, bo te najlepsze będą miały żywotność na poziomie 50 000 godzin. Miejsce montażu diod również ma znaczenie, ponieważ od tego uzależniona jest ich ilość, szczelność wodoodporność oraz intensywność oświetlenia. Najbardziej estetycznie taśmy LED prezentują się, gdy są ukryte z pomocą odpowiedniego profilu z półprzezroczystą osłoną. Chcąc zastosować je na blacie kuchennym zaleca się sięgnąć po jasną taśmę, ponieważ da ona intensywniejsze źródło światła. Kiedy bardziej zależy nam na względach estetycznych strumień światła może pochodzić z diod o niższej mocy. Niewątpliwym atutem taśm jest ich duża uniwersalność, co pozwala na zastosowanie ich w różnych lokalizacjach. Da się je też wykorzystać tam, gdzie inne opcje zawodzą.

TRENDLIVING

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here