Wymiana floty samochodowej w firmie - co zrobić ze starą?

Wymiana samochodów w firmie to poważne zadanie. Niezależnie od tego, czy wymieniamy 5 czy 25 samochodów. Zakup nowych wiąże się z poszukiwaniami nowych modeli, dyskusją nad wyborem najlepszych, odpowiednim zaplanowaniem budżetu i źródeł finansowania. Aby cały proces przebiegł sprawnie, warto jednocześnie prowadzić działania w kierunku sprzedaży dotychczas używanych pojazdów. Jak to zrobić?

Samodzielnie?

Zadanie sprzedaży dotychczasowej firmy można oczywiście zlecić pracownikowi. Szczególnie jeśli tych samochodów nie ma do sprzedaży/wymiany zbyt wiele. Przyznanie takiego zadania pracownikowi wiąże się jednak dla niego ze sporą liczbą zadań dodatkowych poza tymi, którymi zajmuje się na co dzień. Wystawienie na sprzedaż floty to konieczność jej odpowiedniej wyceny, przyjęcia potencjalnych kupców. Do tego dochodzi z reguły konieczność prowadzenia negocjacji oraz przygotowanie całej niezbędnej dokumentacji. Pytanie, czy obciążanie pracownika takim zadaniem, które odciągać go będzie od właściwych mu działań, jest w perspektywie firmy opłacalne. Warto się zastanowić, tym bardziej, że istnieją inne rozwiązania, które pomogą nam szybko i sprawnie rozwiązać ten problem.

Skup samochodów

Skup aut Warszawa, Gdańsk, Katowice – każde takie wyszukiwanie da nam całkiem dużo wyników. Coraz więcej firm oferuje firmom profesjonalny skup samochodów, który w szybki sposób umożliwia pozbycie się dotychczasowej floty. Auto skup Warszawa, Wrocław, Gdańsk – w każdym dużym mieście firmy są przygotowane do tego, aby profesjonalny sposób wycenić flotę, przeprowadzić proces odbioru samochodów, a także przygotować całą niezbędną dokumentację. Kontakt z taką firmą od oddelegowanego do tego zadania pracownika wymaga niewielkiego nakładu pracy i nie zaburza jego codziennych działań. Firma pozbywająca się floty dzięki skorzystaniu z usług skupu w szybki sposób może poznać wartość wymienianych samochodów i włączyć ją do planowanego budżetu, także tego przeznaczonego na zakup nowych pojazdów. Analogiczna oferta dotyczy skupu aut powypadkowych. Warszawa nie jest tutaj jakimś specjalnym wyjątkiem. Podobne usługi są świadczone tak naprawdę na terenie całego kraju.

Skup samochodów to dla firm cenna alternatywa dla samodzielnego przeprowadzania całego procesu. Niezależnie, czy wymieniamy całą flotę, czy pozbywamy się aut powypadkowych, oszczędzamy czas i energię pracownika, a tym samym pieniądze całej firmy. Więcej informacji o skupie aut znaleźć można pod adresem http://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here