Potrzebujesz szybko wymienić obcą walutę? Chcesz zapłacić ratę kredytu we franku szwajcarskim, a może musisz przelać pieniądze zagranicznemu kontrahentowi? Żeby dokonać takich transakcji nie musisz nawet wychodzić z domu – funkcjonujące na polskim rynku kantory internetowe pozwolą Ci wymienić walutę za pośrednictwem sieci www.

Odrobina historii

Kantory internetowe pojawiły się na polskim rynku zaledwie kilka lat temu, jednak od razu spotkały się z miłym przyjęciem ze strony odbiorców. Klientów, chcących kupować i sprzedawać walutę, zainteresowały przede wszystkim zdecydowanie niższe spready narzucane na waluty, niż w przypadku tradycyjnych kantorów stacjonarnych lub banków. Sytuację e-kantorów poprawiło wejście w życie ustawy antyspreadowej, dzięki której kredytobiorcy, posiadający zobowiązania w obcych walutach (np. we franku szwajcarskim) otrzymali możliwość spłacania ich w samodzielnie zakupionej walucie.

Kto korzysta z oferty e-kantorów?

Od pojawienia się pierwszych kantorów internetowych minęło kilka lat, a podmioty te mają już ugruntowaną pozycję na rynku i są wybierane przez rzesze klientów. Z usług e-kantorów korzystają zarówno osoby, które potrzebują gotówki na zagraniczny wyjazd, jak i kredytobiorcy zadłużeni w euro czy franku. Sporą grupę klientów stanowią również przedsiębiorcy, prowadzący interesy z zagranicznymi kontrahentami, np. importerzy towarów z Chin, którym bardzo zależy na uzyskaniu oszczędności w czasie wymiany dolarów.

Wygoda i bezpieczeństwo

Jakie są najważniejsze zalety kantorów internetowych? Klienci chwalą przede wszystkim opłacalność transakcji, a także wygodę ich dokonywania – żeby kupić dolary, funty czy franki nie trzeba wychodzić z domu, stać w kolejkach i narażać się na niebezpieczeństwo związane z przewożeniem dużej ilości gotówki. Transakcje, dokonywane przez internet są też całkowicie bezpieczne, a strzegą tego specjalne szyfrowane połączenia, które nie pozwalają, żeby dane klientów dostały się w niepowołane ręce. Chcesz skorzystać z usług kantoru internetowego i wymienić np dolara amerykańskiego? Już teraz sprawdź najlepsze kursy walut i dokonaj korzystnej transakcji, a ponadto garść przydatnych informacji dotyczących amerykańskiej waluty znajdziesz w artykule pod tytułem Dobre kursy dolara amerykańskiego tylko w kantorze internetowym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here