Wynajem samochodu daje nam sporo możliwości i komfort, o jakim posiadacze auta często mogą tylko pomarzyć. Kto z nas nie chciałby korzystać z samochodu, tylko wtedy, kiedy faktycznie jest to niezbędne, nie martwiąc się o tankowanie, przeglądy, ubezpieczenia, naprawy i pozostałe czynności eksploatacyjne wozu? Wszystko to sprawia, że z usług wypożyczalni samochodów korzysta coraz większa liczba osób. Wzrasta również ilość firm, świadczących wynajem aut. Jak wiadomo, oferta ofercie nierówna i tu pojawia się ważna kwestia: na co zwrócić uwagę, wynajmując samochodów w wypożyczalni? Podpowiadamy!

Wypożyczalnie samochodów wyrastają jak grzyby po deszczu. Niektóre oferują jedynie wynajem krótkoterminowy, inne wypożyczą nam auto nawet na kilka lat. Elastyczność rynku pozwala dopasować ofertę do naszych indywidualnych potrzeb. Warto jednak zwrócić uwagę na warunki wynajmu auta, bo te – w zależności od wypożyczalni – mogą się od siebie różnić. Porównując ze sobą oferty poszczególnych wypożyczalni, warto zwrócić uwagę na istotne czynniki i warunki wynajmu.

Wyposażenie auta

Wynajmując samochód, warto sprawdzić, jakie wyposażenie otrzymujemy w cenie wynajmu. Obecnie, coraz więcej wypożyczalni oferuje auta w różnych klasach – od aut kompaktowych i miejskich, poprzez SUV-y, aż po luksusowe limuzyny. Warto więc sprawdzić, czy auto, które wynajmujemy, wyposażone jest np. w systemy ABS i ESP, poduszki powietrzne, klimatyzację, nawgację oraz inne udogodnienia, takie jak fotelik samochodowy dla dziecka. Niektóre wypożyczalnie oferują je w cenie wynajmu, gdzie indziej, musimy dodatkowo zapłacić.

Warunki wynajmu

Czyli kwestie finansowe i formalne związane z wynajęciem auta. Warto sprawdzić, jakich dokumentów wymaga od nas wypożyczalnia, czy konieczne jest wpłacenie kaucji za wynajem, kto może prowadzić auto oraz jak wyglądają kwestie związane z ubezpieczeniem pojazdu i ewentualnymi awariami.

Dodatkowe warunki

Wczytując się w regulamin wypożyczalni aut, znajdziemy z pewnością informacje o dodatkowych warunkach wynajmu, na które również warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim, mowa tu o ewentualnych dziennych/miesięcznych limitach kilometrów przebytych wynajętym autem. Warto dowiedzieć się, czy np. istnieje możliwość podstawienia auta na lotnisko, jeśli do danego miasta przylecimy samolotem oraz w jaki sposób możemy opłacić rezerwację.

Mieszkasz w Trójmieście i chcesz tanio wypożyczyć samochód? Sprawdź ofertę – wypożyczalnia samochodów, „Comfortcar Gdańsk”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here