Wyście z dzieckiem do restauracji – czy musi skończyć się katastrofą?

Rozlana zupa, ściągnięty ze stołu obrus, płaczące dziecko i niezadowoleni pozostali klienci restauracji. Czy tak musi się kończyć każde wyjście z dziećmi do punktów gastronomicznych? Nie musi! Wystarczy się odpowiednio przygotować, aby zminimalizować ryzyko wpadki i niepotrzebnego stresu. Przekonaj się, że wyjście z dzieckiem na zwyczajną pizzę nie musi być trudne!

Odpowiedni czas kluczem do sukcesu

Wybierz się z maluchem do restauracji wtedy, kiedy jest wyspany i wypoczęty. Możesz to zrobić po jego drzemce, którą odbył na spacerze. Nie decyduj się na wieczorną porę. Staraj się też nie wybierać godzin szczytu w punktach gastronomicznych. Unikniesz wówczas niemiłych spojrzeń innych gości i bez problemu znajdziesz dogodne dla Was miejsce.

Dobra miejscówka

Wybór lokalu nie powinien być przypadkowy. Sprawdź, czy jest on otwarty na rodziców z małymi dziećmi. Czy posiada miejsce do przewinięcia malucha, strefę zabawy, menu dla dzieci i krzesełka do karmienia? Albo, czy możliwe jest otrzymanie ciepłej wody do przygotowania mleka modyfikowanego. A jeżeli karmisz piersią, dowiedz się, czy będzie to możliwe również w miejscu, do którego się wybierasz.

Kiedy znajdziesz się już w wybranej przez siebie restauracji, zdecyduj się na stolik, który nie znajduje się w centrum lokalu. Dobrze, aby był umiejscowiony blisko toalety, zwłaszcza kiedy jesteście na etapie treningu czystości.

Niezbędne akcesoria

Pamiętaj, że Twoje dziecko podobnie jak Ty może być głodne. Z tą różnicą, że ono ma jednak dużo mniej cierpliwości. I reaguje płaczem, wtedy kiedy nie otrzyma tego, na co ma ochotę. Miej w zanadrzu jego ulubiony napój, bułkę lub klasyczny słoiczek z deserkiem. Przydatne okazują się ponadto śliniaczki i ubrania na zmianę na wypadek małej wpadki. Nie zaszkodzi, jeżeli zabierzesz ze sobą grającą zabawkę lub inny ulubiony przedmiot Twojej pociechy.

Zbyt wcześnie

Próbowałaś już wszystkich sztuczek i nic nie okazało się skuteczne? To oznacza, że nie przyszedł jeszcze czas na wspólne wyjścia tego typu. Możesz próbować dalej albo po prostu sobie odpuścić. Po to, aby skorzystać z dowozu potraw do domu. Nie musisz rezygnować z jedzenia swojego ulubionego dania. Domowe zacisze będzie dla Ciebie jednak dużo bardziej komfortowe niż na przykład lokal w galerii. Smaczna pizza na dowóz to idealna propozycja dla zmęczonego rodzica. Sprawdź, co w swojej ofercie ma Pizzeria Dominium, dostępna w wielu dzielnicach polskich miast. Jedną z nich jest pizzeria w Gdańsku Wrzeszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here