Wyspa Chalki może okazać się wspaniałym miejscem na wczasy dla tych turystów, którym marzy się wypoczynek w iście greckiej atmosferze. Biura podróży już dawno doceniły walory tej wyspy, a jej piękno jest najlepszą zachętą dla gości. Jak można spędzić czas na Chalki? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególną uwagę?
Z pewnością warto odwiedzić najważniejsze miasto na tej wyspie. To Nimporio, znane z malowniczej zabudowy oraz portu. W gronie miejskich budowli wyróżnia się kościół Agios Nikolaos, którego największym walorem jest najwyższa dzwonnica na greckich wyspach. Warto też zajrzeć do kościelnego wnętrza, którego najcenniejszą ozdobę stanowią kolorowe mozaiki. Ruiny wiatraków widoczne w pobliżu portu to kolejna atrakcja tego miasta. Miłośników historii na tej wyspie może oczarować miasto, które swego czasu pełniło rolę wyspiarskiej stolicy. To Chorio, którego najcenniejszym zabytkiem jest zamek wzniesiony przez joannitów. Przylegająca do niego kaplica kusi pięknymi freskami bizantyjskimi, a samo wzgórze zamkowe znane jest jako doskonały punkt widokowy. Chorio znane jest też z zabytkowego kościoła. To kolejny obiekt, który przyciąga freskami. Inną atrakcją godną polecenia na tej wyspie jest bizantyjski klasztor Moni Agiu Ioannu Prodromu.
Chalki to doskonałe miejsce na wczasy, a tutejsze plaże gwarantują doskonałe warunki do wypoczynku. Kameralna atmosfera i pełna atrakcji okolica sprawiają, że na tej wyspie każdy znajdzie dla siebie miejsce idealnie spełniające jego potrzeby.

http://www.dlaturysty.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here