Wyspiarskie wakacje w sezonie jesienno-zimowym

Kiedy za oknem o poranku pojawia się mgła, a dni stają się coraz krótsze i ponure, nic nie działa na naszą wyobraźnię bardziej, niż wizja rajskiej plaży otoczonej gajem palmowym. To zdecydowanie dobry czas na wyrwanie się z szarówki i zorganizowanie egzotycznej podróży, choćby krótkiej. Październik, listopad i pierwsza połowa grudnia przypadają na niższy sezon, więc szansa na cieszenie się piękną pogodą bez tłumu turystów. Gdzie pojechać?

Wyspiarskie raje w Afryce

Myśląc o wyspiarskim raju pojawia się obraz długiej piaszczystej plaży, lazurowej i przyjemnie ciepłej oceanicznej lub morskiej wody, rafy koralowej, luksusowego hotelu i palm. W Afryce znajdziemy całkiem sporo takich miejsc! Mauritius, Zanzibar, Reunion, Seszele, Madagaskar, a gdzieś pomiędzy Afryką a Azją – Malediwy. Wszystkie te wyspy leżą na Oceanie Indyjskim, który za sprawą swojej temperatury, jest dobrym środowiskiem dla raf koralowych, egzotycznych gatunków zwierząt podwodnych i roślinności. Jeśli jesteście fanami wakacji na europejskich wyspach – hiszpańskich, portugalskich czy włoskich, podróż do Afryki będzie nie tylko wspaniałą przygodą, ale i ogromną odmianą w wyobrażeniu wyspiarskiego życia. W Afryce wszystko jest co najmniej dwa razy większe, nieujarzmione i jeszcze bliższe naturze, niż gdziekolwiek indziej. Z drugiej jednak strony, nie brakuje tu ekskluzywnych hoteli i infrastruktury na najwyższym poziomie. Luksusowe hotele na Malediwach (https://planetescape.pl/blog/luksusowe-hotele-na-malediwach/), zwłaszcza prywatne wille rozstawione na wodzie i połączone długimi i krętymi drewnianymi pomostami, cieszą się ogromną popularnością. Do niektórych z nich można się dostać wyłącznie prywatnym samolotem lub wodolotem, ponieważ są tak odległe od atolu-stolicy! Wakacje na Malediwach są świetną opcją dla tych, którzy potrzebują wypoczynku i naładowania energii w pięknych okolicznościach przyrody. O ile Malediwy nie są ani przygodowym kierunkiem, ani miejscem nastawionym na eksplorowanie lokalnej kultury, to już Mauritius, Zanzibar i Seszele spełnią te kryteria. Natomiast jeśli chcecie zanurzyć się w naturze i eksplorować dziewicze dżungle (oczywiście pod okiem przewodnika), to gorąco polecamy Reunion, mało oczywiste miejsce na wakacje.

Wakacje po zachodniej stronie

Wakacje po zachodniej stronie

Polska zima i jesień to także czas na podróżowanie na zachód, w stronę Meksyku, Stanów Zjednoczonych i wysp karaibskich czy na Kubę. Te kierunki otwierają przed podróżującymi wiele możliwości zwiedzania – zabytków, wspaniałych muzeów, kolonialnej architektury, śladów po starożytnych cywilizacjach, oraz zachwytów nad pięknem natury, rezerwatów i parków przyrody, wyspiarskiego klimatu i piaszczystych plaż. Szczególnie lubianym i popularnym kierunkiem jest półwysep Jukatan (w meksykańskiej części), gdzie w 10 dni można zorganizować świetną wycieczkę łączącą zwiedzanie majańskich ruin miast i świątyń, rajskich plaż, gęstych dżungli i nowoczesnych miast. Na całym półwyspie można znaleźć wiele luksusowych hoteli (https://planetescape.pl/blog/luksusowe-hotele-w-meksyku/), co dla niektórych osób jest istotne w podróżowaniu – zakwaterowanie może odmienić o 180 stopni dany wyjazd! Oprócz półwyspu Jukatan, warto rozważyć na zimowe wakacje wyspy karaibskie, których jest całkiem sporo do eksplorowania: zaczynając od najbardziej popularnych, takich jak Dominikana, Martynika, Gwadelupa, Bahamy i Barbados, poprzez mniej znane (przynajmniej jeśli chodzi o polskich turystów) Antigua i Barbuda, Aruba, Sant Lucia, Turks i Caicos czy Curacao, każda z nich oferuje nieco inny krajobraz i kulturę. Na wyspy karaibskie można się dostać z międzynarodowych portów lotniczych (np. z Londynu czy Frankfurtu), a na niektóre trzeba dopłynąć promem. Podróżowanie pomiędzy wyspami karaibskimi może być niezłą przygodą w tropikach! Jeśli jednak chcielibyście, by wasze wycieczki były dopięte na ostatni guzik, koniecznie zgłoście się do biur podróży, które organizują podróże szyte na miarę.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala3/domains/gdansk4u.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here