Wyspiarskie wakacje w sezonie jesienno-zimowym

Kiedy za oknem o poranku pojawia się mgła, a dni stają się coraz krótsze i ponure, nic nie działa na naszą wyobraźnię bardziej, niż wizja rajskiej plaży otoczonej gajem palmowym. To zdecydowanie dobry czas na wyrwanie się z szarówki i zorganizowanie egzotycznej podróży, choćby krótkiej. Październik, listopad i pierwsza połowa grudnia przypadają na niższy sezon, więc szansa na cieszenie się piękną pogodą bez tłumu turystów. Gdzie pojechać?

Wyspiarskie raje w Afryce

Myśląc o wyspiarskim raju pojawia się obraz długiej piaszczystej plaży, lazurowej i przyjemnie ciepłej oceanicznej lub morskiej wody, rafy koralowej, luksusowego hotelu i palm. W Afryce znajdziemy całkiem sporo takich miejsc! Mauritius, Zanzibar, Reunion, Seszele, Madagaskar, a gdzieś pomiędzy Afryką a Azją – Malediwy. Wszystkie te wyspy leżą na Oceanie Indyjskim, który za sprawą swojej temperatury, jest dobrym środowiskiem dla raf koralowych, egzotycznych gatunków zwierząt podwodnych i roślinności. Jeśli jesteście fanami wakacji na europejskich wyspach – hiszpańskich, portugalskich czy włoskich, podróż do Afryki będzie nie tylko wspaniałą przygodą, ale i ogromną odmianą w wyobrażeniu wyspiarskiego życia. W Afryce wszystko jest co najmniej dwa razy większe, nieujarzmione i jeszcze bliższe naturze, niż gdziekolwiek indziej. Z drugiej jednak strony, nie brakuje tu ekskluzywnych hoteli i infrastruktury na najwyższym poziomie. Luksusowe hotele na Malediwach (https://planetescape.pl/blog/luksusowe-hotele-na-malediwach/), zwłaszcza prywatne wille rozstawione na wodzie i połączone długimi i krętymi drewnianymi pomostami, cieszą się ogromną popularnością. Do niektórych z nich można się dostać wyłącznie prywatnym samolotem lub wodolotem, ponieważ są tak odległe od atolu-stolicy! Wakacje na Malediwach są świetną opcją dla tych, którzy potrzebują wypoczynku i naładowania energii w pięknych okolicznościach przyrody. O ile Malediwy nie są ani przygodowym kierunkiem, ani miejscem nastawionym na eksplorowanie lokalnej kultury, to już Mauritius, Zanzibar i Seszele spełnią te kryteria. Natomiast jeśli chcecie zanurzyć się w naturze i eksplorować dziewicze dżungle (oczywiście pod okiem przewodnika), to gorąco polecamy Reunion, mało oczywiste miejsce na wakacje.

Wakacje po zachodniej stronie

Wakacje po zachodniej stronie

Polska zima i jesień to także czas na podróżowanie na zachód, w stronę Meksyku, Stanów Zjednoczonych i wysp karaibskich czy na Kubę. Te kierunki otwierają przed podróżującymi wiele możliwości zwiedzania – zabytków, wspaniałych muzeów, kolonialnej architektury, śladów po starożytnych cywilizacjach, oraz zachwytów nad pięknem natury, rezerwatów i parków przyrody, wyspiarskiego klimatu i piaszczystych plaż. Szczególnie lubianym i popularnym kierunkiem jest półwysep Jukatan (w meksykańskiej części), gdzie w 10 dni można zorganizować świetną wycieczkę łączącą zwiedzanie majańskich ruin miast i świątyń, rajskich plaż, gęstych dżungli i nowoczesnych miast. Na całym półwyspie można znaleźć wiele luksusowych hoteli (https://planetescape.pl/blog/luksusowe-hotele-w-meksyku/), co dla niektórych osób jest istotne w podróżowaniu – zakwaterowanie może odmienić o 180 stopni dany wyjazd! Oprócz półwyspu Jukatan, warto rozważyć na zimowe wakacje wyspy karaibskie, których jest całkiem sporo do eksplorowania: zaczynając od najbardziej popularnych, takich jak Dominikana, Martynika, Gwadelupa, Bahamy i Barbados, poprzez mniej znane (przynajmniej jeśli chodzi o polskich turystów) Antigua i Barbuda, Aruba, Sant Lucia, Turks i Caicos czy Curacao, każda z nich oferuje nieco inny krajobraz i kulturę. Na wyspy karaibskie można się dostać z międzynarodowych portów lotniczych (np. z Londynu czy Frankfurtu), a na niektóre trzeba dopłynąć promem. Podróżowanie pomiędzy wyspami karaibskimi może być niezłą przygodą w tropikach! Jeśli jednak chcielibyście, by wasze wycieczki były dopięte na ostatni guzik, koniecznie zgłoście się do biur podróży, które organizują podróże szyte na miarę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here