Wysyp inwestycji deweloperskich w Gdańsku

Niektórzy uważają, że mieszkać w Gdańsku, to jak być całe życie na wakacjach. Jeżeli ktoś kocha nadmorskie spacery o każdej porze roku, to faktycznie jest w tym pewna słuszność. Gdańsk łączy w sobie cechy dużej metropolii i turystycznego kurortu i nie da się ukryć, że deweloperzy budują w równym stopniu dla mieszkańców i dla gości. Mieszkania kupowane pod wynajem stanowią w dalszym ciągu duży odsetek oferty.

Duży wybór nowych mieszkań w Gdańsku

Inwestycje realizowane nad morzem znajdują wielu chętnych. Jedni chcieliby tu zamieszkać skuszeni atmosferą kurortowego miasta, inni szukają sposobu żeby na zakupie zarobić. Deweloperzy idealnie odnajdują się w takiej sytuacji – obecnie w mieście powstaje ok. 60 różnych osiedli, najczęściej skupionych wokół centrum miasta i głównych arterii komunikacyjnych.  Wybór nowych mieszkań w Gdańsku jest pokaźny. W takich okolicznościach nawet najbardziej wybredni będą w stanie znaleźć własne “M”, zwłaszcza że przedsiębiorcy dbają o potrzeby swoich klientów. Oferują nowoczesne budownictwo, nietuzinkowe projekty i dużo nawiązań do natury. Dla dzieci przewidziane są place zabaw, a dla dorosłych dodatkowe usługi czyniące życie wygodnym – na przykład kompleksowe wykończenie nabywanego lokum. Deweloperzy nie zapominają o inwestorach – w niektórych inwestycjach mieszkania powstają stricte w odpowiedzi na ich potrzeby. Są to funkcjonalne mikroapartamenty, cieszące się dużym powodzeniem turystów.

Małe kawalerki i obszerne apartamenty

Najlepiej w Gdańsku sprzedają się mieszkania dwu- i trzypokojowe, co wpisuje się w popularny ostatnio trend. Jest to metraż często wybierany zarówno do celów indywidualnych, jak i na wynajem. Zaskakująco duży udział w gdańskim rynku mieszkaniowym mają nieruchomości klasy premium. Jest to spowodowane wzrastającą zamożnością Polaków i kształtującymi się w związku z tym oczekiwaniami. Pojawia się zapotrzebowanie na komfortowe, przestronne apartamenty w dogodnych lokalizacjach. Dotyczy to zarówno rdzennych mieszkańców, którzy zamieniają dotychczasowe mieszkania na nowe budownictwo z udogodnieniami, ale również sezonowych gości, chcących mieć wakacyjne lokum nad morzem. Jeśli chodzi o lokalizację największą popularnością cieszą się Śródmieście, Przymorze, Oliwa i Jelitkowo, ale wybór dzielnicy powinien być oparty o kryterium celu zakupu “M”. Inne atuty decydują o atrakcyjności inwestycyjnej, a inne o komforcie zamieszkania.

Ceny w Gdańsku rosną najszybciej

To, że nieruchomości w Polsce drożeją, nie jest żadną nowością, ale w Gdańsku skala skoków cen jest nieporównywalna. O ile na przełomie 2018 i 2019 r. w kraju podwyżka wynosiła średnio 3%, o tyle w Gdańsku dobiła do 21%. Wpłynął na to, między innymi, duży udział nieruchomości luksusowych i inwestycyjnych, położonych w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Jednocześnie coraz więcej osób chce się osiedlać w Gdańsku i jest duży popyt na inwestycje mieszkaniowe. Obecnie średnia cena za mkw. to 8,8 tys. zł, ale nad wybrzeżem można znaleźć apartamenty z wyższej półki powyżej 12 tys.zł za mkw. Są to jednak w większości nieruchomości pod inwestycje, które potrafią na siebie nieźle zarobić zarówno w sezonie, jak i poza nim.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here