pale prefabrykowane

Pale prefabrykowane stanowią jeden z głównych elementów w budownictwie odpowiadający za wzmacnianie fundamentów budowy. Pale prefabrykowane są gotowymi żelbetonowymi elementami pod wzmacnianie fundamentów. Instalacja pali odbywa się na poziomie gruntu z wykorzystaniem specjalnie przeznaczonego do tergo sprzętu wyposażonego w system wibracyjny, udarowy lub wciskany. Stosowane pale prefabrykowane w celu wzmocnienia fundamentów budynku stosuje się najczęściej na rynku geotechnicznym do wzmocnienia słabego podłoża u niemalże każdego rodzaju obiektów budowlanych w niesprzyjających warunkach gruntowych, jako tzw. posadowienie gruntu, nasypów drogowych bądź płyt fundamentowych każdego rodzaju.

Korzystanie z tej technologii niesie z sobą wiele korzyści. Za tym, by wykorzystać wzmacnianie gruntu palami prefabrykowanymi przemawia między innymi szybkość ich wykonania oraz wysoką kontrolę, oraz jakość podczas procesu kładzenia elementów, nawet w sytuacji gruntu o stosunkowo minimalnej wytrzymałości gruntowej oraz możliwość ułożenia pali pod kątem. Do pozostałych zalet można zaliczyć takie kluczowe cechy jak zdolność przenoszenia momentów zginających czy sił występujących w poziomie bez względu na aktualny stan gruntu.

Pale prefabrykowane stosuje się także jako wzmocnienie przyczółków mostowych czy płyt fundamentowych. Pale prefabrykowane charakteryzują się jednak stosunkowo wysokim kosztem, stąd czasem pale prefabrykowane używane są jedynie, jako bezpośredni element do posadowienia obiektów znajdujących się na gruntach organicznych o znacznej wilgotności.

Wówczas w przypadku wystąpienia takiej sytuacji pale prefabrykowane stanowią z punktu wdrożenia do inwestycji funkcję odpowiadającą za całkowite usztywnienie i podtrzymywanie kolumn. Palę odpowiadają także za całkowite wzmocnienie niestabilnego i słabego podłoża.

Pale prefabrykowane można zakupić w jednym z sklepów, jak chociażby na definiowanej stronie pale-prefabrykowane.pl. Warto odpowiednio wcześnie znać specyfikę projektu i potrzebne informację by podczas doboru pali mieć pełny ogląd na konieczność zakupu konkretnego modelu. Zakup pali prefabrykowanych różni się między sobą rodzajem i stopniem koniecznego zbrojenia, a także różnymi parametrami dobranych materiałów, do tego dochodzą różne przekroje oraz rozstawy dostosowane indywidualnie do danego projektu. Optymalizację dobranych rozwiązań można uzyskać poprzez zastosowanie warstwy transmisyjnej, którą będzie odpowiadać za ustabilizowanie projektu i zachowanie płyt żelbetonowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here