Rodzice często stają przed dylematem, jakie zabawki kupić swoim dzieciom i czy te zabawki pomogą dziecku rozwijać się w najlepszy możliwy sposób. Chcą również, aby zabawki sprawiały dziecku przyjemność i były bezpieczne. Zobacz nasze propozycje zabawek dla 3 latka!

Nie jest łatwo wyselekcjonować te najlepsze i najbardziej rozwijające zabawki z gąszczu tego, co zalewa rynek. Czasem wystarczy podpytać znajomych, a innym razem zdać się na podpowiedzi znalezione w internecie. Zobacz nasze propozycje zabawek na trzecie urodziny dziecka – zainspiruj się wyborami innych rodziców!

Zabawki, które pomogą 3-latkowi rozwijać pamięć i umiejętność logicznego myślenia

Przedszkolaki posiadają niesamowitą chłonność, jeśli chodzi o naukę. To najlepszy moment na rozpoczęcie treningu pamięci. Oczywiście nie chodzi o to, by ćwiczyć ponad możliwości małego dziecka, ale o to, by przemycić aktywności, które w ciekawy dla niego sposób będą stymulować i zachęcać do rozwoju.

Puzzle dla 3 latka

Świetnym sposobem na połączenie treningu pamięci z ćwiczeniami logicznymi jest wykorzystanie puzzli z 3-latkiem. Ciekawe obrazki pobudzają dziecko do podjęcia wyzwania, jakim jest ułożenie z kilku części jednego spójnego obrazu.

Wybierając puzzle dla 3-latka, kieruj się przede wszystkim własnym osądem, dostosowując trudność układanki do wieku dziecka. Odpowiednia zabawka będzie sprzyjać rozwojowi i będzie doskonałym stymulatorem.

Wymagająca układanka dostosowana do możliwości dziecka przyniesie radość z osiągnięć. Puzzle Janod są kolorowe i wykonane z bezpiecznych materiałów.

JANOD PUZZLE DLA DZIECKA DO KĄPIELI MAPA ŚWIATA 28 ELEMENTÓW
JANOD PUZZLE DLA DZIECKA DO KĄPIELI MAPA ŚWIATA 28 ELEMENTÓW

Zabawki sensoryczne dla 3 latka

Dotyk jest ważny dla małych dzieci. Dzieci mogą odkrywać różne tekstury i struktury za pomocą różnych rodzajów piłek. Trzylatki zazwyczaj lubią piłki z wypukłościami, ale wszystkie zabawki sensoryczne powinny być starannie dobrane dla małych dzieci.

Można to ułatwić, umieszczając w otoczeniu malucha specjalne puzzle sensoryczne, dzięki którym pozna on życie na wsi, bawiąc się przy tym dotykając futerka zwierząt gospodarskich. Zabawki sensoryczne dla dzieci dają możliwość poznania otaczającego je świata, poprzez dotyk.

FAT BRAIN TOYS ELASTYCZNA KOSTKA SORTER INNYBIN
FAT BRAIN TOYS ELASTYCZNA KOSTKA SORTER INNYBIN

Książki dla 3 latka i dla starszych dzieci

Jeśli chcesz sprawić dziecku trochę radości, ale nie wiesz co kupić, ratunkiem będzie książka, która najlepiej sprawdza się jako zabawka edukacyjna i źródło zabawy dla dziecka.

Książki dla trzylatka są ważne nie tylko dlatego, że bawią, ale także dlatego, że wspierają rozwój dziecka i pozwalają mu poznawać otaczający go świat. Najpopularniejsze książki dla trzylatka, który wchodzi w wiek przedszkolny to obecnie seria „Kicia Kocia”.

W książkach wiele zagadnień ze świata dorosłych wyjaśnionych jest w prosty, dziecięcy sposób. Seria to obecnie kilkadziesiąt krótkich książek edukacyjnych z mnóstwem opowiadań

Gry edukacyjne dla 3 latka

Prezenty dla dzieci zwykle bardziej przykuwają ich zainteresowanie, gdy mogą rywalizować ze starszym rodzeństwem lub rodzicami. Możliwości wspierania rozwoju dziecka poprzez gry planszowe są praktycznie nieograniczone, gdyż wiele zależy od rodzaju gry.

Dla trzylatka najlepsze gry będą ćwiczyć jego pamięć, zdolność do strategicznego i analitycznego myślenia, a także koncentrację. Jednymi z pierwszych gier, które można zaproponować dziecku są gry pamięciowe, które pomogą mu rozwinąć koncentrację.

Wybierając gry dla 3-latka rodzice muszą pamiętać, że powinny być one na tyle łatwe do opanowania przez dziecko i na tyle wciągające, aby dziecko nie znudziło się nimi po kilku minutach. Dobrym wyborem mogą być również wszelkiego rodzaju gry zręcznościowe, takie jak drewniany Leniwiec od Janod, który doda więcej radości i emocji podczas rodzinnych spotkań.

Figurki zwierząt – kreatywna zabawa

Dzieci mają niesłychane zdolności analityczne, które warto rozwijać dzięki odpowiedniej stymulacji.

W tym przypadku świetnie sprawdzą się figurki zwierząt. Dziecko, obserwując figurki, może poznać proces rozwoju zwierząt, a nawet roślin. Oprócz nowej wiedzy dziecko może bawić się figurkami, rozwijając swoją kreatywność i wyobraźnię.

SAFARI LTD ZESTAW FIGUREK MONTESSORI CYKL ŻYCIA BIEDRONKI
SAFARI LTD ZESTAW FIGUREK MONTESSORI CYKL ŻYCIA BIEDRONKI

Zabawki dla 3 latka wspomagające motorykę małą

WAYTOPLAY TORY GUMOWE DROGA DO UKŁADANIA DLA DZIECI RINGROAD 12 ELEM.
WAYTOPLAY TORY GUMOWE DROGA DO UKŁADANIA DLA DZIECI RINGROAD 12 ELEM.

Stymulowanie małej motoryki u dzieci w wieku przedszkolnym jest kluczowe dla rozwoju umiejętności precyzyjnego wykonywania prostych czynności.

Ważne jest, aby zachęcać dziecko do pisania, rysowania, malowania, sznurowania butów. Te czynności pomogą rozwinąć jego inteligencję i kreatywność, co przyda się w przyszłości. Dobrym pomysłem jest również wspieranie dziecka odpowiednimi zabawkami i akcesoriami, które dadzą mu radość i pozwolą na zabawę przy jednoczesnej aktywności fizycznej.

Zestaw artystyczny dla dzieci

Dla małego dziecka ważne jest, aby potrafiło rysować i kolorować. Oczywiście nie będziemy oczekiwać zbyt wiele od trzylatki, ale możemy ją skierować na zajęcia, które będą dla niej zabawne i edukacyjne.

Do zadań specjalnych doskonałym produktem jest tablica Lumiboard. Podświetlone na białej kartce dziesiątki obrazków ułatwią dziecku naukę rysowania i malowania. Spełni ona marzenia dziecka o pięknych i ciekawych obrazkach, a największą radością będzie świadomość, że Twój maluch narysował je prawie samodzielnie.

MAPED PODŚWIETLANA TABLICA DO RYSOWANIA LUMI BOARD CREATIV
MAPED PODŚWIETLANA TABLICA DO RYSOWANIA LUMI BOARD CREATIV

Zabawki drewniane dla 3 latka

Zabawki drewniane kojarzą się zazwyczaj z klockami, jednak pod tą nazwą kryje się wiele ciekawych pozycji, które sprawią, że dziecięce zabawy będą zarówno wesołe, jak i kolorowe.

Dzieci z przyjemnością będą gotować i piec w drewnianej kuchni, która często jest prezentem dla 3-letniej dziewczynki. Choć wielu chłopców również lubi bawić się takimi kuchniami, to jednak zabawki te są zazwyczaj wręczane dziewczynkom.

Dla 3-letniego chłopca często wybierany jest na prezent drewniany warsztat z narzędziami. Często z tego prezentu korzysta całe rodzeństwo i wspólnie naprawiają samochody lub składają meble. Zabawki drewniane to zakup, który gwarantuje wykorzystanie wyobraźni i kreatywności, o którą w dzisiejszych czasach tak mocno się walczy.

LITTLE DUTCH DREWNIANA KUCHNIA DLA DZIECI
LITTLE DUTCH DREWNIANA KUCHNIA DLA DZIECI

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Muzyka i taniec to dwie rzeczy, które sprawiają dzieciom radość. Jeśli można połączyć muzykę z zabawnym prezentem, każde dziecko będzie szczęśliwe. W tym przypadku kluczem do sukcesu są instrumenty muzyczne dla dzieci, które będą bawić i uczyć.

W zależności od upodobań dziecka, możesz wybrać kolorowe i dziecięce pianinko ze skaczącymi ptaszkami lub bardziej dojrzały zestaw instrumentów, które posłużą dłużej. Dobrym wyborem będzie kolekcja Jando składająca się z fletu, cymbałków, bębenka i tamburynu.

B.TOYS INSTRUMENT DLA DZIECI MINI WOOFER PIESEK
B.TOYS INSTRUMENT DLA DZIECI MINI WOOFER PIESEK

Zabawki dla 3 latka wspomagające motorykę dużą i zabawki zręcznościowe

Zdolność do biegania, skakania i utrzymywania równowagi to efekt wytrenowania u dziecka dużej motoryki.

Znaczenie stymulowania rozwoju umysłowego dziecka jest nie do przecenienia, ale nie zapominaj o potrzebie zachęcania również do dużych umiejętności motorycznych. Oto kilka pomysłów na prezenty, które pomogą Twojemu dziecku rozwinąć umiejętności motoryczne brutto.

Choć za precyzję ruchów odpowiada motoryka mała, to jednak umiejętność skakania, biegania, utrzymywania równowagi jest równie ważna co precyzyjne wykonywanie czynności.

Pomocne w stymulacji rozwoju psychoruchowego będą wszelkiego rodzaju zabawki zręcznościowe, które zachęca dzieci do aktywności fizycznej.

Świetnie sprawdzą się tutaj jeździki, hulajnogi oraz rowerki biegowe, które pozwalają na rozwój koordynacji ruchowej. Oczywiście przy takich zakupach ważna jest najwyższa jakość wykonania i wysoka trwałość produktu. Można również kupić paletki, do których przymocowana jest rzucana piłka. Ta gra jest łatwa do wykonania i pomaga rozwijać koordynację oko-ręka. Chociaż 3-latki mogą mieć trudności z poradzeniem sobie z nią, będą cieszyć się grą, jeśli będą odpowiednio zachęcane i dopingowane.

B.TOYS GRA ZRĘCZNOŚCIOWA MINI PALETKI REKIN
B.TOYS GRA ZRĘCZNOŚCIOWA MINI PALETKI REKIN

Kombinezon dla dzieci

Choć sam w sobie nie jest zabawką, którą dziecko może wykorzystać w każdej chwili, to w deszczowe dni stać się może prawdziwym orężem i sposobem na nudę. Jak to mówią – nie ma złej pogody, a jedynie niewłaściwy ubiór

Dzięki niej deszcz, śnieg i wiatr nie będą wydawały się takie złe. Maluch z radością będzie bezkarnie skakał w deszczu po kałużach. Przed zmoknięciem ochronią go kalosze i izolujący kombinezon dla dzieci przed wiatrem i deszczem. DuckSday to marka, oferująca dla dzieci najwyższej jakości odzież techniczną, oddychającą, trwałą, wodo i deszczoodporną.

Jeśli dziecko otrzyma całoroczny kombinezon dziecięcy, który ochroni je przed niskimi temperaturami i śniegiem, radość nie będzie opuszczać jego twarzy nawet zimą.

DUCKSDAY KOMBINEZON ZIMOWY DLA DZIECI OKAPI 86
DUCKSDAY KOMBINEZON ZIMOWY DLA DZIECI OKAPI 86

Jaki prezent wybrać idąc w odwiedziny?

Mimo ogromnego wyboru zabawek, wielu dorosłych często ma problem z wyborem odpowiedniego prezentu dla odwiedzających dzieci.

Dla rodziców maluchów, wybór zabawek dostosowanych do wieku może być cenną pomocą w radzeniu sobie z napiętym harmonogramem współczesnego życia. Najpopularniejszymi zabawkami dla małych dzieci są gry zręcznościowe, które zapewniają przyjemność i ćwiczenie w formie aktywności fizycznej.

Jeśli dzieci Twoich znajomych mają bogatą wyobraźnię i cechują się dużą kreatywnością, to najlepszym prezentem będzie zestaw artystyczny dla dzieci. Otworzy on ogromne możliwości rozwoju i zapewni wiele godzin dobrej zabawy. Niezależnie od decyzji, najważniejsze w dawaniu prezentów nie są same prezenty, ale intencja, z jaką je wręczamy.

Wybierając prezenty dla 3 latka zwróć uwagę na jakość, posiadane atesty bezpieczeństwa, a także wartość samej zabawki jako elementu, który ma wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Warto też dobrać prezent pod kątem zainteresowań malucha, bo może nasz maluch kocha gry zręcznościowe i ruch, uwielbia zabawy sensoryczne, grę na instrumentach, czytanie książek czy zabawy plastyczne?

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here