Zabezpieczenie iPhone na wypadek kradzieży

Można dokładać wszelkich starań, by nie nie paść ofiarą złodziei danych. Uchronić się przed dosłowną kradzieżą urządzenia jest znacznie trudniej. To przykry przypadek losowy, którego nie sposób przewidzieć. Zabezpieczyć swojego iPhone’a da się jednak na wypadek rabunku lub zgubienia. W tym miejscu przestrzegamy – życie i zdrowie są bezcenne i żaden iPhone nie jest wart ich utraty! Jeśli znajdziesz się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, poświęć sprzęt i ratuj siebie! Zastosowanie wskazanych przez nas środków może jednak sprawić, że gdy zagrożenie już minie złodziej nie będzie w stanie szczególnie nacieszyć się swoim łupem. Odpowiednio zabezpieczony skradziony iPhone dla przestępcy będzie co najwyżej drogim przyciskiem do papieru – niemożliwe będzie ani wykorzystanie Twoich poufnych danych, ani samego urządzenia do korzystnej finansowo odsprzedaży. Na co trzeba zwrócić uwagę?

1. Dostęp do urządzenia – Face ID, Touch ID, a może blokada?

Najnowsze rozwiązania technologiczne mogą się wydawać najlepsze i najbardziej intuicyjne. Korzystanie z czytnika linii papilarnych lub odblokowywania iPhone’a twarzą jest wygodne i uchroni Cię przed niepożądanym wścibstwem. W wypadku realnego zagrożenia kradzieżą lepiej jest jednak wybrać kod blokady – powinien być długi oraz oparty zarówno na literach, jak i na cyfrach.

2.Ciasteczka, zapisane hasła oraz automatyczne wypełnianie formularzy – wygodne, ale mało bezpieczne

W celu skutecznego i skrupulatnego zabezpieczenia iPhone przed kradzieżą wrażliwych danych warto przejść na „dietę” i ograniczyć gromadzenie w przeglądarce plików – ciasteczek. Również z umiarem należy potraktować liczbę zapamiętanych przez iPhone danych z formularzy oraz haseł. Nawet te skomplikowane staną się łupem dla złodzieja, jeśli z łatwością będzie mógł je wprowadzić jednym tapnięciem.

3. Korzystaj ze złożonych procesów weryfikacji 

Weryfikacja dwuetapowa oraz korzystanie z pytań pomocniczych to obecnie najnowsze formy zabezpieczenia zasobów skradzionego iPhone’a. Dla właściciela to co najwyżej źródło irytacji, ale dla złodzieja taka droga logowania stanowi już znacznie trudniejszą do pokonania przeszkodę.

4. Kopia zapasowa – przezorność, która popłaca

Zalanie, uszkodzenie, zagubienie czy kradzież – każda z tych sytuacji naraża na nieprzewidzianą utratę zapisanych na urządzeniu danych. Stworzenie backupa na koncie iCloud pozwoli Ci odzyskać dostęp do bezcennych zasobów iPhone’a.

Jeśli Twój telefon został zalany lub uszkodzony, zamów serwis Apple z Wrocławia – doświadczeni technicy dołożą wszelkich starań, by rozwiązać problem i umożliwić Ci odzyskanie dostępu do danych.

Na wykonaną w AppleFix naprawę zawsze otrzymasz najdłuższą gwarancję oraz pewność, że po jej zrealizowaniu wszystko będzie działać tak, jak powinno. Możesz też liczyć na atrakcyjne rabaty w przypadku zamówienia kilku usług.

5. Znajdź mój iPhone – czyli natychmiastowa reakcja po utracie sprzętu

Na kradzież czy zgubienie urządzenia nie jesteśmy w stanie nic poradzić, ale mamy kolejny sposób na to, jak zabezpieczyć iPhone i jego zawartość na ewentualność jego utraty.

Włącz funkcję znajdź mój iPhone – służy ona do namierzania urządzenia oraz umożliwia ekspresowe nałożenie blokady iCloud, która skutecznie chroni przed udostępnieniem jego zawartości osobom trzecim.

W praktyce nałożona blokada oznacza nie tylko uniemożliwienie dostępu do znajdujących się w iPhonie danych. Przede wszystkim sprawia ona, że skradziony bądź zgubiony sprzęt staje się bezużyteczny dopóty, dopóki nie wróci do swojego prawowitego właściciela. Zdjąć blokadę iCloud może tylko rzeczywisty właściciel danego telefonu.

Tak samo jest zresztą w przypadku urządzeń nabywanych z rynku wtórnego – strzeż się okazyjnych ofert telefonów z nałożoną blokadą (szczególnie, jeśli proponowany sprzęt jest również wzbogacony w pęknięcia szybki i obudowy – dość charakterystyczny dla kradzieży „dodatek” do zablokowanego smartfona).

Jeżeli sprzedający jest faktycznym właścicielem iPhone’a, bez problemu anuluje zastosowane zabezpieczenie. Nie ma możliwości, by zrobił to ktokolwiek inny – omijaj więc także ogłoszenia „serwisów” proponujących usunięcie blokady iCloud.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here