Korfu to niezwykła wyspa, mimo, że często odwiedzana przez turystów, to wciąż znajdziemy na niej spokojne zakątki. Możemy ją zwiedzać na własna rękę lub wybrać opcję Korfu Wycieczki fakultatywne Po Polsku.

Poddaj się słodkiej pokusie

Ostatnio na Korfu pojawiło się miłych miejsc serwujących słodkie specjały. Yogart znajduje się w sercu starego miasta, zaledwie kilka minut od Liston i serwuje najbardziej niesamowity mrożony jogurt na Korfu, przy użyciu greckiego jogurtu i innych zdrowych składników. Dimitris, przyjazny właściciel tego miejsca, wprowadzi Cię także w inne słodkie smaki, takie jak słynne gofry z lodami.

Kolejne miejsce pełne słodkich pokus w samym sercu starego miasta nazywa się Stazei Meli (dosłownie oznacza kapanie miodu), które oferuje niezapomniane loukoumades (ciasta smażone w głębokim tłuszczu), ważny element kulinarnej tradycji Korfu. Stazei Meli oferuje pyszne klasyczne loukoumades z autentycznym miodem Corfiot i cynamonem, a także bardziej nowoczesne wersje, takie jak loukoumades faszerowane białą lub czarną czekoladą i pokryte szeroką gamą składników, od truskawkowej marmolady i bananów po ciastka Oreo i owoce.

Zakochaj się w Korfu

Zgodnie z legendą, jeśli przepłyniesz przez kanał d ‚Amour, tunel morski w Sidari, po drugiej stronie spotkasz wieczną miłość. Ale nawet jeśli nie wierzysz w takie nadprzyrodzone rzeczy, atmosfera Korfu na pewno zrobi na Tobie wrażenie. Jednym z najlepszych wyborów na romantyczny spacer jest Anemomylos, malowniczy wiatrak w rejonie Garitsa, do którego dojdziesz przez cudowną dwudziestominutową trasę nad morzem. Ale to nie wszystko zobacz więcej Korfu Atrakcje Turystyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here