Zakup profesjonalnego generatora ozonu

Wybranie odpowiedniego ozonatora, na początku może wydawać się nam dosyć łatwym zadaniem. Niemniej jednak nie jest tak do końca. Po pierwsze, chcąc zakupić generator ozonu, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań i dokładnie przeanalizować przyszłe zastosowanie owego ozonatora. Poniżej opiszemy to, na co powinno się zwracać uwagę, wybierając sprzęt do ozonowania.

Co chcemy ozonować?

Ozonatory przeznaczone do powietrza, tak zwane przelotowe będą idealne celem przeprowadzenia ozonowania pojazdów i pomieszczeń. Nie można ich jednak wykorzystywać do ozonowania wody albo też produktów spożywczych. Do takich celów sprawdzają się generatory ozonu mające zupełnie inną konstrukcję, do których podłącza się wężyk silnikowy. Natomiast sprzętem do ozonowania wody można również ozonować powietrze. Pozostaje nam tylko kwestia dobrania odpowiedniej wydajności i o kompromis może być w tym wypadku trudno, ponieważ inne wydajności będą niezbędne do żywności czy też do wody, zaś inne, bowiem większe do pomieszczeń. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie dwóch ozonatorów, spośród których każdy ma właściwe przeznaczenie.

Wydajność ozonatora

Wydajność urządzenia do ozonowania, czyli ilość wyprodukowanego ozonu w konkretnym przedziale czasowym, która jest liczona w gramach na godzinę, to jeden spośród najbardziej podstawowych parametrów związanych z ozonatorami. Wydajność powinno się dobrać nie tylko do kubatury pomieszczenia, ale też do celu ozonowania. Za każdym razem należy zwrócić uwagę na kubaturę -przeliczenie tylko powierzchni w m2 niewiele nam powie. Problematyczne może okazać się, że ozonowane przez nas pomieszczenie ma wysokość 3,5 metra, nie zaś standardowe 2,5 do 2,7 metra. Wtedy dla przykładowego pomieszczenia o powierzchni 50m2, różnica w kubaturze wyniesie około 50m3, a to będzie rodziło konieczność wybrania innego modelu. Łatwym, ale orientacyjnym przelicznikiem wydajności na cele dezynfekcyjne, będzie 1 gram ozonu na każde 10m3 pomieszczenia, co stanowi absolutne minimum.

Jaki jest cel ozonowania?

W przypadku indywidualnych użytkowników, określenie ,,do użytku domowego”, pojawia się dosyć często i tutaj zalecana jest ostrożność. Szeroką ofertę generatorów ozonu możemy znaleźć w sklepie O3ozon. Zapewnia on nie tylko wysokiej jakości sprzęt do ozonowania, ale również profesjonalną i doświadczoną obsługę. Na potrzeby gospodarstwa domowego o przeciętnej powierzchni, urządzenie do ozonowania może kosztować 400 złotych, ale nawet i 2400 złotych. I jedno i drugie może stanowić bardzo dobre rozwiązanie. Pod jednym, najważniejszym warunkiem: dokonując wyboru ozonatora, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest cel ozonowania i jakie są nasze oczekiwania co do skuteczności całości procesu. Dzięki temu dopasujemy odpowiednie urządzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here