Szukając dodatkowych źródeł dochodu na pewno znaleźliście informacje o zarabianiu na bloga. Bardzo wiele osób zna to stwierdzenie jednak mało kto wie na czym to zarabianie może polegać i w jaki sposób spienieżyć swoje pomysły.

Po pierwsze musimy założyć bloga. W obecnych czasach jest to bardzo proste i w większości darmowe. W internecie istnieje wiele serwisów za pomocą, których za darmo założymy swojego pierwszego bloga w pięć minut. Wystarczy w wyszukiwarce poszukać „gdzie założyć damowego bloga”. Kiedy już mamy bloga warto by było zastanowić się nad jego tematyką. Może to być albo blog ekspercki jeżeli jesteśmy ekspertami w jakiejś dziedzinie albo na przyład blog rodzinny albo nasz pamiętnik. Blog może również dotyczyć naszego hobby jak na przykład wędkarstwo albo rękodzieło. Ale wracjąc do tematu mamy już bloga więc jak zacząć na nim zarabiać?

Zarabianie na blogu to proces dość złożony i możemy właściwie zarabiać na parę sposobów. Najpopularniejszym jest wyświetlanie reklam na stronie naszego bloga w tym celu wystarczy zarejestrować się na stronie oferującej pieniądze za reklame wyświetlaną na naszym blogu na przykład w zamian za kliknięcie przez czytelnika w tą reklamę. Kolejny przykład to recenzje produktów i wymiany barterowe. Jeżeli na przykład prowadzimy bloga o zdorwym żywieniu to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jakieś wydawnictwo zaproponuje nam recenzję ksiązki o tej tematyce na łamach bloga w zamian za tą książkę albo drobną opłatę. Warto również wiedzieć, że aby blog zarabiał trzeba cały czas o niego dbać i dostarczać wartościową treść.

Kapitalka.pl – portal o zarabianiu i nauce

Blog musi żyć i musi być czytany. Jeśli mamy bloga na którym przez pół roku byly trzy wpisy i nikt na niego nie zagląda to nie spodziewajcie się, że ktokolwiek zgłosi się do Was z prośbą o recenzję czy też reklamę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here