Żarówki LED i Wi-Fi

Inteligentny dom dla każdego? Dziś to możliwe, bo w grę wchodzą już nie tylko wznoszone zgodnie z inteligentnymi systemami budynki. Na rynku mamy do wyboru „sprytne” urządzenia AGD, które zaczynają za nas myśleć. Lodówki podpowiadające, który produkt się kończy. Piekarniki, które wiedzą, jaką potrawę, w jakiej temperaturze należy piec.

Takich urządzeń jest wiele, a pośród nich szczególne miejsce zajmują smart żarówki. Te, w których mamy połączone dwie świetne technologie – LED oraz Wi-Fi. Jak działają inteligentne żarówki i dlaczego warto na nie postawić?

Technologia LED

Technologia LED nie jest dla nas niczym nowym. W naszych domach obecnie dominują żarówki wykorzystujące tę technologię. Dzięki nim oszczędzamy, budujemy klimat w pomieszczeniach domowych, decydując się na konkretną barwę światła. Poza tym nasze domostwa czynimy bardziej ekologicznymi i bezpiecznymi. Żarówki LED bowiem, wykazują największą trwałość i żywotność spośród dostępnych, co oznacza stosunkowo rzadką wymianę. Ponadto nie znajdujemy w nich szkodliwych związków, które z kolei obecne były w dawnych odpowiednikach.

LED-owe żarówki są przy tym estetyczne. Dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Mogą świecić światłem białym lub żółtym, zaoferować mleczne bądź transparentne szkło, dla uzyskania indywidualnych efektów aranżacyjnych. Kolejny plus to fakt, że gdy mają się ku końcowi, nie gasną nagle, lecz pomału zmniejsza się natężenie gwarantowanego przez nie światła. Zyskujemy zatem na czasie, by na spokojnie wybrać się do sklepu i kupić nową żarówkę.

Nie drgają niczym kojarzone ze szpitali i stołówek świetlówki, więc nie męczą oczu. Choć są droższe od klasycznych odpowiedników, to właśnie wspomniana żywotność sprawia, że jednorazowa inwestycja w wymianę domowego oświetlenia, dość szybko się zwraca.

Technologia Wi-Fi

Wi-Fi daje nam nie tylko możliwość korzystania z Internetu, ale i rozmaitych urządzeń domowych. Pośród nich znalazły się żarówki, które mogą być sterowane z poziomu tabletu, smartfona czy komputera. Wystarczy dedykowana aplikacja zainstalowana na wybranym urządzeniu mobilnym. Ta propozycja jest stosunkowo nowa, ale bardzo szybko zyskała uznanie klientów.

Dlaczego warto postawić na żarówki Wi-Fi? Przede wszystkim ich źródłem jest opisana powyżej technologia LED. Mamy zatem wiele zalet, a do dopiero początek. Wyobraźmy sobie, że nasz zwykły dom staje się stopniowo coraz bardziej inteligentny. Zamiast wędrować do włączników światła, zamiast męczyć wzrok zbyt intensywnym oświetleniem, np. w sypialni, siadamy na kanapie z telefonem w ręku i samodzielnie decydujemy, jak będzie oświetlane wybrane pomieszczenie. Żarówki z Wi-Fi pozwalające na takie cuda, dostępne są w sklepie Azzardo.

Możemy zmieniać natężenie światła, jego barwę czy kolor. Cały czas bez podnoszenia się z kanapy. Szybko i precyzyjnie dostosowujemy oświetlenie do aktualnej sytuacji. Mamy również szansę na skonfigurowanie, gdzie i w jaki sposób mają działać żarówki. W których pomieszczeniach wystarczy jaśniejsze i mniej intensywne światło, a gdzie przyda się to, które wspomoże koncentrowanie się na wykonywanych zadaniach.

Mamy ogrom możliwości. Żarówki bazujące na tych technologiach są zatem nie tylko praktyczne w zastosowaniu. Nie tylko inteligentne i czyniące nasz dom smart. Pozwalają na aranżowanie pomieszczeń za pomocą światła – podkreślając atuty i ukrywając mankamenty. Budując atmosferę i tworząc sceny świetlne. Wyobraźmy sobie jeden produkt o tak wielu możliwościach. Czyż nie jest warty uwagi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here