Zasady prawidłowego demakijażu twarzy

Czy wiesz, że nawet co trzecia kobieta nie realizuje systematycznie, czyli każdego dnia dokładnego oczyszczania skóry twarzy? To niepokojące, biorąc pod uwagę fakt, że podczas całego dnia gromadzą się na niej nie tylko resztki kosmetyków kolorowych po wykonanym makijażu, ale także nadmiar sebum, który zapycha pory i prowadzi do stanów zapalnych oraz ogrom zanieczyszczeń, takich jak kurz, pył czy toksyny. Nie ma wątpliwości, że codzienny demakijaż twarzy jest obowiązkowym elementem pielęgnacji skóry twarzy. Sprawdź, jak wykonać go prawidłowo w trzech prostych krokach. Taki rytuał pozwoli Ci zachować najlepszą kondycję cery, a nawet opóźnić procesy jej starzenia. 

Dokładne mycie twarzy 

Wybierz delikatny płyn myjący, płyn micelarny, żel peelingujący albo pianki do demakijażu. Pamiętaj, aby wybierać kosmetyki oczyszczające, uwzględniając typ cery, rodzaj występujących niedoskonałości czy efekty, jakich się spodziewasz. Zupełnie inny skład będą miały preparaty kosmetyczne do cery problematycznej, w tym tłustej czy trądzikowej, inny do cery przesuszonej oraz tej normalnej albo wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Co więcej, skład kosmetyków myjących powinien być dopasowany wedle kondycji skóry, inny będzie działać dobroczynnie na skórę młodą i jędrną, inny zaś przeznaczony jest do cery dojrzałej z pierwszymi oznakami starzenia. 

Wykonuj mycie skóry twarzy zgodnie z zaleceniami producenta. Taki zabieg należy przeprowadzać każdego dnia rano oraz wieczorem. 

Wyrównanie ph skóry twarzy 

Środki myjące, nawet te dobrane idealnie do skóry twarzy i indywidualnych potrzeb, zawsze przyczyniają się do nieprawidłowego ph skóry, która przez to nie może się naturalnie regenerować. Wykorzystaj tonik, który nie tylko wyrówna ph skóry, ale usuwa także resztki zanieczyszczeń. Wiele kobiet zapomina o tym etapie demakijażu, a jest on niezwykle istotny dla zachowania odpowiedniej kondycji skóry. Co więcej, tonik również może zawierać dobroczynny skład, który usuwa nadmiar sebum, otwiera pory i oczyszcza je albo niweluje trądzik.

Terapia odżywcza

Ostatnim krokiem codziennego demakijażu jest odżywianie skóry i dostarczanie jej cennych witamin i minerałów. W tym celu na idealnie oczyszczoną skórę twarzy nałóż krem, serum albo maskę. Skład takich kosmetyków dobieraj wedle indywidualnych potrzeb, jednak największą popularnością cieszą się oczywiście kremy przeciwzmarszczkowe na noc z zawartością korzystnych ceramidów i peptydów. Zwróć szczególną uwagę na kosmetyki odżywcze z naturalnym, ekologicznym składem. Nie tylko nie podrażnią skóry ani nie wywołają uczulenia, ale będą też świetnie działać na stan cery. Wyciągi roślinne są znacznie lepsze niż chemiczne substancje, które zapychają pory. Kosmetyki na noc nie powinny zawierać też sztucznych barwników, aromatów, silikonów ani alkoholu. Pamiętaj, że to właśnie nocą Twoja skóra regeneruje się najszybciej. Dostarczaj jej cenne składniki, aby odbudowa mogła być jeszcze bardziej intensywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here