Zasilanie urządzeń przenośnych

Każde urządzenie elektryczne funkcjonuje dzięki źródłom napięcia zasilającego. W przypadku urządzeń przenośnych źródłem zasilania są z reguły baterie lub akumulatory.

W dobie wszechobecnych urządzeń mobilnych – dobre, długo działające baterie stanowią dla producentów nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że nadal należą one do bardzo popularnych rozwiązań. Na rynku dostępne są różnego typu baterie wielu firm. Ale szczerze mówiąc czym należy się kierować przy wyborze baterii? Ceną czy bardziej wydajnością i trwałością? A co z ekologią?

W trakcie badań przeprowadzonych w laboratorium Polskiego Instytutu Badań okazało się, że baterie alkaliczne GP osiągnęły czołowe miejsce zarówno pod kątem jakości, wydajności jak i ceny. Z tych też względów baterie GB zostały wyróżnione znakiem jakości ”Q”.

Przez swoją niezawodność zyskały zaufanie Polaków i cieszą się dużą popularnością. Zasilają przeróżne urządzenia przenośne od telewizyjnych pilotów poprzez latarki, zabawki, roboty kuchenne na odbiornikach radiowych i magnetofonowych skończywszy.

Również producent, firma GP Batteries od lat pracuje nad ciągłym udoskonalaniem baterii. Wszystko po to, by ku naszej radości, bezawaryjnie zasilały przedmioty codziennego użytku i perfekcyjnie spełniały swoje zadanie. Ciągłe poszukiwanie i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań ma też pozytywny wpływ na ochronę środowiska. Głównie z uwagi na fakt, iż dobrej jakości bateria zapewnia dłuższe działanie, a zatem rzadszą konieczność wymiany.

GP Batteries dostarcza dzisiaj pod nazwą własnej marki GP szeroką paletę baterii i akumulatorów zarówno wiodącym producentom urządzeń przenośnych, jak i odbiorcom indywidualnym. W ofercie firmy znajdziemy między innymi baterie alkaliczne, cynkowo-chlorkowe, cynkowo-węglowe, litowe, tlenkowo-srebrowe czy cynkowo-powietrzne.

GP Batteries jest też czołowym wdrożeniowcem innowacyjnych technologii wykonania ogniw. Mowa tutaj o bateriach cynkowo-węglowych, alkalicznych i litowych.

Rodzaje baterii

Ogniwa cynkowo – węglowe cechuje niska gęstość energii, zatem dostarczają one prąd o niższym napięciu. Działają w temperaturach od –10°C do +50°C. Dodatkowo można je przechowywać przez okres 2 lat po dacie produkcji.

Ogniwa alkaliczne posiadają już większą gęstość energii i mogą być stosowane w temperaturach od –30°C do +70°C. Są trwalsze i jakościowo lepsze, jednak też droższe od baterii cynkowo-węglowych.

Z kolei baterie litowe stanowią połączenie dwutlenku manganu lub płynnych materiałów katodowych o niskim progu zamarzania z litem. Charakteryzują się możliwością pracy w arcytrudnych warunkach atmosferycznych od –35°C do +60°C. Ich pojemność jest niemal 2,5 razy większa od baterii alkalicznych. Dodatkowo mogą służyć przez okres nawet 15 lat.

Kupując baterie do naszych urządzeń przenośnych musimy zwrócić uwagę także na ich rozmiar. Informacje dotyczące wymaganych rodzajów baterii zasilających dane urządzenie znajdziemy na obudowie. Jednakże najczęściej stosowanymi są baterie: AA (oznaczane również jako R6), AAA (oznaczane niekiedy jako R03, bardziej znane pod nazwą R14), czy baterie D powszechnie nazywane R20.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here