Łuszczyca – zrozumieć chorobę

Wśród chorób, które powodują dość silny dyskomfort, a niekiedy nawet kompleksy, łuszczyca zajmuje czołowe miejsce. Poważnie wpływa ona bowiem na nasz wygląd, czyniąc go zdecydowanie mniej estetycznym. A to wszystko za sprawą łuszczącej się skóry, z którą niekiedy bardzo trudno jest sobie poradzić.

Skąd to się bierze

Bezpośrednią przyczyną łuszczycy jest patologiczna odbudowa naskórka. Podczas, gdy u osoby zdrowej odbudowa trwa zazwyczaj około 28 dni, u osoby chorej zajmuje to zaledwie 4-5 dni. To zdecydowanie za mało czasu, by stare komórki się z złuszczyły. W efekcie nowe komórki pokrywają stare i tak powstaje charakterystyczna łuska, która po odpadnięciu odsłania świecący niczym wosk fragment skóry, niekiedy podbiegły krwią.

Zastosowanie kosmetyków z emolientami w leczeniu łuszczycy

Łuszczyca należy do tej kategorii chorób, których nie jesteśmy wstanie wyleczyć. Leczenie polega więc na niwelowaniu objawów i podnoszeniu komfortu osoby chorej. I tu kluczową rolę odgrywa pielęgnacja, w której doskonale sprawdzają się emolienty. Są to środki o niezwykłych właściwościach nawilżających i natłuszczających. Dzięki temu, że silnie wiążą one wodę, zabezpieczają skórę przed jej utratą, łagodząc tym samym zaczerwienienia i stany zapalne.

Naturalne działanie emolientów

Sięgając po emolienty, sięgamy po produkty, które wolne są od substancji chemicznych. A to ważne, gdyż sztuczne dodatki potęgują tylko uczucie swędzenia i zaostrzają stany zapalne. Emolienty tymczasem wspomagają proces regeneracji i zmniejszają nieprzyjemne uczucie swędzenia.

Regularne stosowanie

W leczeniu łuszczycy regularne stosowanie emolientów jest niezwykle ważne. Powinny one zastąpić zarówno tradycyjne żele pod prysznic, mydła, jak i zwykłe kremy nawilżające. Tu niezwykle ważne jest działanie kompleksowe. Przy tak przesuszonej skórze zastosowanie choćby jednego zwykłego kosmetyku może skutecznie zahamować regenerację chorobowo zmienionej skóry.

Stosowanie emolientów to klucz do prawidłowej pielęgnacji skóry dotkniętej łuszczycą.

http://www.fabrykafigury.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here