Zawsze przygotowani na blackout, awarię i nie tylko – co warto mieć pod ręką

0
488

Nie tylko blackout, ale i zwyczajne awarie, które zdarzają się co jakiś czas, potrafią przysporzyć nam sporo problemów. Codzienne funkcjonowanie bez wody, jedzenia, prądu czy gazu nierzadko okazuje się być o wiele trudniejsze, gdy nie mamy pod ręką najpotrzebniejszych rzeczy. Krótkotrwałe awarie zdecydowanie łatwiej przetrwać, ale i wtedy dobrze jest mieć na wyposażeniu kilka artykułów. O jakich produktach mowa? Sprawdzamy, co warto kupić, aby żadna niespodziewana sytuacja nie była dla nas udręką.

Zapasy jedzenia

Zapasy jedzenia warto mieć nie tylko po to, by w razie niespodziewanych gości mieć czym ich poczęstować. Przydadzą się one w sytuacjach klęsk żywiołowych, kiedy to jest ograniczony dostęp do podstawowych produktów i usług, a na pomoc trzeba długo czekać.

Nawet niewielkie zapasy jedzenia przydają się podczas przerw w dostawie prądu czy gazu – trudno wtedy o normalne gotowanie, choć nie tylko to staje się problemem. Widmo blackoutu wydaje nam się zdecydowanie bardziej realne niż kiedyś, dlatego i na tę okoliczność trzeba być przygotowanym.

To tylko część z sytuacji, które mogą się wydarzyć, więc warto być przygotowanym. Z podstawowych artykułów na taką okazję dobrze jest mieć właśnie zapasy żywności. Chodzi przede wszystkim o produkty długoterminowe, niewymagające preparowania, by je spożyć. Takie, które nie psują się szybko i łatwo. Można również postawić na gotowe porcje żywnościowe, odpowiednio zapakowane, np. te z oferty sklepu Karaluch.com.pl.

W gotowych pakunkach znajdujemy np. owoce liofilizowane, orzechy czy batony energetyczne. Wszystko to, co zajmuje mało miejsca, ma długi termin przydatności do spożycia, a co najważniejsze – dostarcza wartościowych składników i energii, tak niezbędnych na co dzień do życia.

Tabletki do uzdatniana wody

Najmniejsze szanse na przeżycie mamy wtedy, gdy zostaje nam ograniczony dostęp do wody pitnej. Bez jedzenia możemy wytrzymać o wiele dłużej niż bez wody. Składnika, który występuje naturalnie w organizmie ludzkim i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów.

Gdy następuje awaria w ujęciu wody bądź pojawiają się jakiekolwiek sytuacje kryzysowe, które oznaczają problemy z dostępem do wody pitnej, przydają się tabletki do uzdatniana wody. Dzięki nim można pozyskać wodę pitną nawet z nieznanego źródła. Tabletki tego rodzaju służą do oczyszczenia i przefiltrowania zanieczyszczonej wody. Działają na tyle dobrze, że można uzyskać wodę, która nadaje się do picia, gotowania czy mycia warzyw i owoców.

Na wypadek braku energii elektrycznej

W przypadku braku energii elektrycznej jesteśmy często odcięci nie tylko od możliwości gotowania, ale i od światła, a nawet ogrzewania. Na tę okoliczność warto mieć pod ręką kilka rzeczy – latarkę, zapasowe baterie, radio na korbkę czy powerbank. Pozwolą nam one przetrwać jakiś czas bez dostępu do stałego źródła energii elektrycznej.

Możemy być przygotowani na różne trudne sytuacje. Niewielkie zapasy, trochę baterii czy tabletki do wody – to często mały wydatek, a jednak pozwalający poczuć się nieco bezpieczniej w kryzysowych momentach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here