Wygląd dłoni może stanowić wizytówkę kobiety. Wraz z szyją są też metryką pomagającą obcym ocenić jej wiek. Nie sposób ich ukryć szczególnie w okresie poza zimą, a skorygowanie defektów tych części ciała na przykład przy pomocy makijażu może być niemożliwe. Z tych powodów wymagać mogę dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych tych części ciała.

Ważne jest łagodzenie skutków prac domowych. W trakcie prania, szorowania czy gotowania skóra dłoni ma kontakt z detergentami i substancjami chemicznymi mającymi destruktywny wpływ na skórę dłoni i powodującymi ich nieestetyczny wygląd.

Po każdej czynności domowej, która może narażać skórę dłoni należy nacierać je mieszaniną gliceryny i soku z cytryny przygotowywaną w proporcjach łyżka gliceryny na sok z jednej cytryny. Kwas zawarty w soku cytrynowym zmywa wszelkie zabarwienia skóry pochodzące z kontaktu z owocami i warzywami, rozjaśnia także przebarwienia wywołane działaniem nikotyny.

Wysuszoną skórę dłoni leczyć można poprzez wcieranie w nie na noc specjalnego kremu przygotowanego ze smalcu wieprzowego wymieszanego z płynną witaminą F w proporcjach dwa do jednego. Po zastosowaniu kremu najlepiej założyć bawełniane rękawiczki.

Wypróbowanym przez nasze babcie sposobem na piękne dłonie jest także nacieranie ich na noc płynem z wymieszanych w równych proporcjach amoniaku, gliceryny, soku z cytryny i wody kolońskiej.

http://minimki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here