Kiedyś zegarki służyły jedynie wskazywaniu czasu – dziś stanowią również rodzaj biżuterii. Noszą je zarówno panie, jak i panowie. Jak dobrać zegarek, aby zdobił nasze nadgarstki?

Idealny zegarek na rękę damy

Zegarek może stanowić efektowny element kobiecej biżuterii – o ile zostanie właściwie dobrany. Dlatego też wybierając czasomierz dla pani, należy zwrócić uwagę na to, jakie nosi naszyjniki, kolczyki i bransoletki. Jeżeli zegarek będzie pasował do stylu kobiety, to na pewno połączy się w zgraną kompozycję z jej biżuterią.

Zegarek może stanowić stylową biżuterię na co dzień, ale i podczas większych wydarzeń. W pierwszym przypadku sprawdzą się zegarki na skórzanych paskach, w drugim natomiast raczej na bransoletkach.

Warto także poświęcić chwilę (lub nawet dwie) na dopasowanie czasomierza do charakteru. Skromne panie nie bez powodu preferują delikatną biżuterię, na pewno będą się źle czuć w zdobionych kryształkami lub diamentami zegarkach! Działa to również w drugą stronę: panie lubiące błyskotki raczej nie chcą nosić prostych czasomierzy.

Zegarek dla nadgarstek dżentelmena

Większość mężczyzn nie nosi innej biżuterii niż zegarki, stąd też odpada problem z dopasowywaniem ich stylu. Niemniej jednak czasomierz powinien odpowiadać temu, jak pan na co dzień się ubiera i jak spędza swój czas.

Do garniturów i biznesowego stroju idealnie pasują dopasowane kolorystycznie dyskretne zegarki. Ważne, aby były one na skórzanym pasku – te na bransolecie przeznaczone są raczej do mniej oficjalnego ubioru. Panowie preferujący sportowy styl docenią natomiast zegarki z dodatkowymi funkcjami (jak np. stoper, wyższa wodoszczelność) oraz na pasku z syntetycznych materiałów, sprawdzających się w przypadku aktywnego spędzania wolnego czasu. 

Warto postawić też na wysoką jakość. Przeglądając zegarki Seiko znajdziemy ofertę dla każdego: biznesmena, sportowca, podróżnika. Niezależnie jednak od stylu wybranego czasomierza pamiętajmy, że tarcza w stosunku do całego nadgarstka nigdy nie powinna być ani zbyt mała (by nie wyglądała na miniaturową), ani też nie powinna poza niego wystawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here