Żeglowanie po Mazurach

Mazury to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić, gdy planujemy żeglowanie. Bajeczne widoki, a także bliskość natury sprawiają, że żeglowanie po Mazurach rokrocznie przyciąga wielu amatorów. Do wyboru mamy również niezliczoną ilość portów, a pięć z nich szczególnie wartych odwiedzenia z różnych powodów prezentujemy poniżej.

Port Ognisty Ptak

Pierwszym portem wartym szczególnej uwagi na Mazurach jest port Ognisty Ptak. Jest on położony nad jeziorem Święcajty oraz jest jednym z najlepiej ocenianych miejsc do cumowania przez żeglarzy. Zajmuje wysokie miejsca w rankingach i nie jest to przypadek.

Przede wszystkim leży obok hotelu Ognisty Ptak, gdzie możemy skorzystać z basenu. Marina otwarta jest dla wszystkich — nie tylko gości hotelu. Oferuje też wiele rozrywek – nie tylko dla dorosłych, ale też i dzieci. Największymi plusami, które można podkreślić w szczególny sposób, jest przede wszystkim bezpieczeństwo, spokój, a także czystość. 

Fani zwiedzenia będą mogli przejechać się dwoma kółkami po trasie rowerowej, a także dotrzeć to historycznej lokacji – Czarnego Szańca, czyli wojennej kwatery Himmlera. Sam port oferuje również bogatą wypożyczalnię sprzętu wodnego, gdzie możemy wypożyczyć łodzie żaglowe, skutery wodne czy kajaki. Wybierając zatem wygodny czarter jachtów Mazury, będą stały przed nami otworem.

Port marina Nawigator

Drugim wartym odwiedzenia portem na Mazurach jest port Marina Nawigator. Znajduje się on nad jeziorem Tałty. Lokalizacja ta wyróżnia się przede wszystkim dużym i nowoczesnym portem, a także przepiękną okolicą. Dzięki dużej głębokości w marinie może cumować nawet kilkadziesiąt sporych jachtów. 

Na terenie mariny znajdziemy również wypożyczalnię sprzętu wodnego, a także mnóstwo atrakcji. Do najpopularniejszej możemy zaliczyć bar, grill, a także park rozrywki dla dzieci. Sama marina wyposażona jest również w nowoczesne sanitariaty, pralnię, przyłącza energii, a także darmowy internet. Do dyspozycji mamy również czarter jachtów Mazury będący bardzo popularną usługą lokalną.

Port Gołębiewski w Mikołajkach

Kolejnym portem w naszym zestawieniu jest port Gołębiewski w Mikołajkach leżący również nad jeziorem Tałty. Jest to jeden z największych i najbardziej okazałych portów, obok którego znajduje się luksusowy hotel Gołębiewski. Miejsce to będzie szczególnie doceniane przez osoby chcące spędzić czas w trakcie rejsu np. na odnowie biologicznej, relaksie i chwili beztroski. Na szczególną uwagę zasługuje basen, aquapark oraz przepiękna plaża.

Port pod względem technicznym wyróżnia się sporą głębokością dochodzącą nawet do 12 metrów. Dzięki temu mogą w nim cumować bardzo duże jednostki. Jeśli na Mazurach mamy szukać gdzieś luksusu i kompleksowych usług związanych z żeglowaniem to port Gołębiewski w Mikołajkach jest właśnie tym miejscem. Dzięki wygodnemu czarterowi jachtów mazury będziemy mogli odpoczywać całkiem komfortowo, pływać otoczeni przepiękną naturą i nocować w najlepszych warunkach. 

Mix Port Mamry

Mix Port Mamry to jedno z najnowszych miejsc żeglarskich na Mazurach. Jest on zlokalizowany na północnym brzegu jeziora Mamry, a znajduje się w urokliwej zatoczce. Jest to równocześnie jeden z największych portów na Mazurach, w którym znajdziemy bar, sklep, a także możliwości biwakowania. Miejsce to przypadnie do gustu zatem tym wszystkim osobom, które cenią wspólnie spędzone noce przy ognisku, ale i doceniają bezpieczeństwo.

Port PTTK Wilkasy

Port PTTK Wilkasy to jeden z płytszych portów, który ma do 2 m głębokości. Jest zlokalizowany na zachodnim brzegu jeziora Niegocin. W jego pobliżu znajduje się tawerna, a także amfiteatr, dzięki czemu miejsce to wieczorami tętni życiem. Port posiada również plażę, a także sanitariaty, elektryczność i wodę. Można wyruszyć z niego zarówno w kierunku jeziora Śniardwy i szlaku wielkich jezior mazurskich, jak i też w stronę Węgorzewa i jeziora Mamry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here