Zestaw podtynkowy prysznicowy – jakie elementy wchodzą w jego skład?

0
1119

Łazienka jest miejscem, w którym rozpoczynamy i kończymy dzień. Dlatego tak ważne jest, aby była zaprojektowana w sposób praktyczny, ale i estetyczny. Jednym z najważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia są urządzenia podające wodę. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się zestaw podtynkowy prysznicowy. Na co zwracać uwagę przy jego wyborze? Jaka powinna być bateria? Dlaczego warto wybierać modele z termostatem?

Kupujemy zestaw podtynkowy prysznicowy – o tym pamiętaj!

Aby urządzenie należycie spełniało swoją rolę i nie sprawiało trudności z awaryjnością, warto zwrócić uwagę na jego kilka najważniejszych elementów. Pierwszym z nich jest oczywiście głowica. To niejako serce całego zestawu podtynkowego prysznicowego. Odpowiada za dostarczanie i regulację wody oraz mieszanie ciepłej wody z zimną. Wysokiej jakości głowica jest gwarantem jakości, szczelności, a także przyczynia się do zmniejszenia szumów wody. Generalnie, możemy wyróżnić trzy rodzaje głowic. Pierwsza z nich to ceramiczna, której niezaprzeczalnym atutem jest możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury i siły przepływu wody. Jest za to wrażliwa na zanieczyszczenia wody. Kolejny typ to głowica suwakowa – spotykana coraz rzadziej oraz termostatyczna – pozwalająca na idealne ustawienie temperatury wody.

Na zestaw podtynkowy prysznicowy składa się nie tylko głowica, ale również korpus. W sprzedaży można znaleźć modele wykonane z niklu, stali szlachetnej, mosiądzu, a nawet złota! Może przyjmować różny kształt, dzięki czemu zezwala na swobodny dobór pasujący do wystroju pomieszczenia.

Bateria prysznicowa – to musisz wiedzieć!

Stojąc przed koniecznością wyboru idealnego zestawu podtynkowego prysznicowego, warto zwrócić uwagę także na baterię i ilość uchwytów. Do dyspozycji klientów oddaje się modele jedno- i dwuuchwytowe. Czym różnią się między sobą? W pierwszym przypadku mieszanie ciepłej wody z zimną odbywa się za pomocą dołączonej do zestawu dźwigni. Natomiast w drugim, temperaturę ciepłej i zimnej wody regulują niezależne przepływy.

Oprócz ilości uchwytów, ważna jest przepustowość przepływu. Określana w litrach lub klasach, spośród których A jest uważana za najbardziej wydajną.

Zestaw podtynkowy prysznicowy bardzo często wyposażony jest w termostat. To przydatny element, ponieważ pozwala na optymalny dobór temperatury – bez ryzyka poparzenia. Nie wspominając o tym, że jest rodzajem zabezpieczenia przed dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here