Zestawy do makramy – niezbędne narzędzia

0
825

Makrama jest techniką, która nie wymaga wielu narzędzi, to pewne przybory są jednak niezbędne. Makramowe projekty wymagają jedynie chęci tworzenia, wyobraźni, wytrwałości i wypracowanych umiejętności plecenia przynajmniej dwóch węzłów. Wyplatanie makramy może być wyjątkową formą sprzyjającą relaksacji, rodzajem treningu uważności i koncentracji, a jednocześnie może przynieść wymierne korzyści. Zestawy do makramy zawierają podstawowe przybory umożliwiające wykonywanie tych kreatywnych zajęć.

Zestawy do makramy – co można stworzyć?

Pierwszym krokiem do zajmowania się makramą jest nauka kilku podstawowych splotów. Technika ta ma bardzo długą tradycję, już w starożytności wykonywano makramowe węzły, współcześnie szczyt popularności makrama osiągnęła w latach 70. ubiegłego wieku. Makramowe sploty to także bardzo popularne bransoletki z muliny wyplatane na przełomie ubiegłego i współczesnego wieku, było to bardzo popularne zajęcie wykonywane nawet bez posiadania żadnych zestawów do makramy. Obecnie technika ta znowu stała się powszechnie stosowana, umożliwia tworzenie przedmiotów odznaczających się niezwykłą trwałością i estetyką. Bardzo popularnym motywem znanym w większości domów jest kwietnik z makramy, zestawy do makramy umożliwiają stworzenie takiego modelu. Inne popularne przedmioty wykonane przy pomocy zestawów do makramy to np. łapacze snów, torebki i plecaki, biżuteria dekoracje okien i stołów. Makramowe warianty różnych domowych dekoracji wykonanych własnoręcznie mogą być również oryginalnym prezentem na różne okazje.

Zestawy z makramy – jakie przybory są przydatne?

Podczas plecenia makramy podstawowym niezbędnym narzędziem, który zawierają wszystkie zestawy do makramy (https://www.creativehobby.pl/pol_m_artykuly-kreatywne_makrama_zestawy-do-makramy-4662.html), są nożyczki. Ważne jest, aby były ostre i miały odpowiedni rozmiar umożliwiający swobodne używanie. Przydatnym elementem jest także szydełko do przeciągania sznurka w trudno dostępnych miejscach. Do odmierzania długości sznurków makramy przydatny jest centymetr krawiecki. W ozdobach wiszących wykorzystywane są również drewniane profile, można zamiast nich wykorzystać zwykłe drewniane patyki albo kawałki gałęzi. Jeśli do plecionek wykorzystywany jest sznurek pleciony, wówczas zestawy do makramy powinny być zaopatrzone w bezbarwny lakier do paznokci, który zabezpiecza końcówki przed rozwarstwianiem. Przydatne są także ozdoby, takie jak drewniane koraliki, pióra. Do wykonywania torebek niezbędne będą małe i większe kółka mocujące, mogą być drewniane, metalowe lub plastikowe. Dla bardziej zaawansowanych osób przydadzą się również specjalne haczyki i wieszaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here