Żywność i akcesoria dla zwierząt

Ostatnia izolacja sprawiła, że musieliśmy się nauczyć żyć w domu. Wielu z nas odczuła przez to samotność, dlatego też zdecydowała się na przygarnięcie zwierzaka. Posiadanie zarówno kota, jak i psa, stało się ostatnio bardzo powszechne, stąd pojawił się problem, gdzie można kupować dla nich dobrej jakości jedzenie oraz akcesoria. Mamy na to kilka bardzo przydatnych propozycji. 

Bezpieczne zakupy online

Ze względu na izolację i zamknięcie wielu sklepów, zakup karmy dla zwierząt, zabawek i akcesoriów stał się nieco utrudniony. Oczywiście stacjonarne sklepy zoologiczne były otwarte, jednak ograniczenia sprawiły, że właściciele puchatych przyjaciół ze swoimi zakupami przenieśli się w wirtualną rzeczywistość. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ zoologiczny sklep internetowy jest jeszcze lepiej wyposażony niż ten stacjonarny. Dzieje się tak, ponieważ w tym pierwszym inaczej rozwiązana jest kwestia magazynowania i przewożenia. W sklepach online jest także dużo taniej, ponieważ zmniejszone są koszty utrzymania sklepu, a także można liczyć na wiele kodów rabatowych, promocji łączonych, wyprzedaży, zniżek dla stałych klientów i za zapisanie się do newslettera. Bardzo często także, gdy przekroczy się pewną kwotę zamówienia, możliwa jest darmowa, bezkontaktowa dostawa. Dzięki akcji #zostanwdomu właściciele psów musieli wychodzić z domu jedynie na spacery ze swoimi czworonogami, a ci, którzy posiadali koty i inne zwierzęta mogli pozostać w swoim domostwie.  

Stacjonarne, w mniejszych sklepikach

Jeśli jednak jesteśmy zmuszeni do zrobienia zakupów stacjonarnych, wybierajmy małe osiedlowe sklepy, by wspierać lokalnych sklepikarzy. Najlepsze ceny obecnie można zauważyć w punktach w mniejszych miejscowościach, które wprowadziły promocje, by się utrzymać na rynku. Nie warto kupować pożywienia dla zwierząt w marketach – weterynarze tego typu produkty określają jako fastfood dla pupili, ponieważ jest to pięknie opakowane, jednak mało wartościowe jedzenie. Znajduje się w nim wiele konserwantów, a składy nie zawsze są podawane w pełni. Jest to kluczowe, szczególnie gdy posiadamy jeszcze młode zwierzę. W tym czasie najwięcej nowych właścicieli zwierząt posiada szczenięta i kocięta, stąd też jest to niezwykle ważne, by dokonać odpowiedniej selekcji pożywienia, ponieważ jest to nieodzowne w prawidłowym rozwoju małego zwierzęcia.  

Co jeszcze warto na ten temat wiedzieć?

Wiedząc gdzie dokładnie kupować pożywienie, warto również zastanowić się nad akcesoriami. Te również najlepiej jest kupować przez internet, jednak stopniowo, nie wszystkie rodzaje akcesoriów przydadzą się nam od początku. Jeśli chodzi o szczenięta i kocięta bawią się one w pierwszych tygodniach życia wszystkim, co napotkają na swojej drodze. Dopiero później możemy skupić się na gryzakach i sznurach w przypadku psów i przykładowo na myszkach na patyku, jeśli chodzi o zabawki dla kotów. Ważne są oczywiście także smaczki – te należy jednak przetestować na swoim zwierzęciu, ponieważ nie wszystkie mogą im smakować i być uważane za nagrodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here