poniedziałek, Wrzesień 28, 2020

Jak połączyć zdrowie z technologią?

0
Wyciskarki sklep

Połączenie zdrowia i technologii, to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to jednak możliwe, dzięki innowacyjnym wyciskarkom do soków z owoców i warzyw. Możemy się cieszyć codzienną porcją witamin każdego dnia. O innowacyjności wyciskarek decyduje przede wszystkim technologia. Wolnoobrotowe wyciskanie soku sprawi, że przygotujemy wymarzony i pełnowartościowy sok ze wskazanych składników. Możemy do wyciskarki wrzucić także różnego rodzaju zioła czy nasiona, np. chia, lub kiełki. Każda z wyciskarek jest sprzętem wysokiej jakości. Każda wyciskarka wydajna i funkcjonalna. Dzięki nowoczesnej technologii możemy postawić na wygodę i skuteczność. Bardzo dużym plusem dla wyciskarek jest nie tyle ich łatwa obsługa, co łatwość w czyszczeniu. Wyciskarki może nie należą do najtańszych sprzętów domowych, ale warto czasem zainwestować w coś lepszego.

Co możemy osiągnąć dzięki wyciskarce?

Wyciskarka stawia na zdrowie i zdrowy tryb życia. Na pewno dobierzemy spersonalizowane przepisy zgodnie z całą analizą składu ciała. Wyciskarki sklep uwzględnią przede wszystkim poszczególne składniki dotyczące poszczególnych produktów, a także metody wyciskania. Wyciskarka z pewnością pomoże w regularnych ćwiczeniach, w zależności od stanu naszego zdrowia. Dzięki wyciskarce i instrukcjom możemy znaleźć filmiki instruktażowe dotyczące ćwiczeń na poszczególne partie ciała, między innymi ćwiczenia aerobowe. Przy odpowiednim użyciu naszego sprzętu możemy wyznaczyć konkretne cele dotyczące odżywiania. Możemy także monitorować nasze osiągnięcia. Porządkujemy także przepisy według tematu i poszczególnych potrzeb. Takich jak chociażby dieta, sok przeciwutleniający i detoks. Wyciskarka pomoże przygotować nie tylko sok, ale także i pyszne smoothie, koktajl, zdrowy obiad, czy słodki wypiek. Składniki są odpowiednio dobrane do naszego organizmu, czy można chcieć więcej?

Jak przygotować idealny sok z wyciskarki?

Sok z wyciskarki przygotujemy za pomocą sitka, do którego możemy wrzucić ulubione warzywa lub owoce, a także zioła. Aby nadać odpowiedniej konsystencji naszym sokom, możemy dodać także różnego rodzaju niewielkie ilości mleka, np. sojowego, owsianego, czy też orzechowego. Wyciskarka wyciśnie nie tylko miękkie owoce i warzywa, ale także twardsze. Z pewnością poradzi sobie z selerem, burakiem, czy marchewką. Naszą wyciskarkę możemy dodatkowo wzbogacać w zestaw sitek deserowych przeznaczonych do sorbetów i musów, z których przygotujemy koktajle, smoothie, masło orzechowe, lody, czy też hummus. Jak się okazuje dla lepszego zdrowia przygotować wszystko można.

Paleciak używany – sprzęt, który warto mieć! Zobacz dlaczego!

0
paleciak używany warto go mieć

Paleciaki to niewielkie, a jednocześnie bardzo wydajne i użyteczne urządzenia służące do obsługi ładunków, składowanych na paletach. Różnorodność oferty dostępnej na rynku i mnogość modeli sprawia, że każdy znajdzie wśród nich sprzęt idealnie dopasowany do swojej firmy. A dla tych, którzy obawiają się dużych wydatków – dobrym rozwiązaniem są paleciaki używane!

Logistyk – jak nim zostać?

0
logistyka

Taka praca jest to bardzo popularny i z pewnością przyszłościowy zawód. Ogłoszeń o pracę w tej branży jest naprawdę sporo i co lepsze każdego dnia pojawiają się nowe! Nie ma się co dziwić, branża logistyczna cały czas się rozwija, a co za tym idzie osoby, które wybrały taką ścieżkę zawodową nie mają powodów do zmartwień w kwestii zatrudnienia. Czym zajmuje się logistyk? Jak nim zostać? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-logistykiem/ 

Logistyk – czym się zajmuje?

Logistyka jest procesem planowania, realizowania oraz kontroli przepływu surowców, materiałów, a także produktów z jednego punktu do drugiego. Kim zatem jest logistyk? Jest to osoba, która potrafi i zaplanować każdy krok dla swojej firmy. Dzięki temu transport, magazynowanie towaru, a także działania w firmie są odpowiednio zaplanowane i realizowane. Praca logistyka może dotyczyć również zagadnień związanych z obsługą klienta, planowaniem popytu, kontrolowaniem zapasów, przepływu informacji, realizacją zamówienie, transportem. 

W logistyce bardzo ważna jest reguła W7. Co oznacza taka reguła? To nic innego jak:

 1. Właściwy produkt 
 2. Właściwa ilość 
 3. Właściwy stan 
 4. Właściwe miejsce 
 5. Właściwy czas 
 6. Właściwy klient 
 7. Właściwa cena

W jaki sposób zostać logistykiem?

Logistyka jest bardzo szeroko rozumianym pojęciem. Ciężko jest opanować wszystko na jednym szkoleniu w krótkim czasie. Właśnie dlatego najlepszą oraz najbardziej porządną opcją, przy przygotowaniu się do zawodu Logistyka jest podjęcie studiów ekonomicznych lub technicznych na kierunku Logistyka bądź pokrewnych specjalizacjach logistycznych. Wybór uczelni należy od nas. Wybierając studia logistyczne mamy do wyboru kilka kierunków:

 • Logistyka międzynarodowa 
 • Logistyka i technologia transportu
 • Logistyka w gospodarce żywnościowej
 • Logistyka i administrowanie w mediach
 • Ekonomia transportu i logistyki

Już na etapie edukacji powinniśmy wiedzieć, że z tym zawodem chcielibyśmy wiązać swoją przyszłość. Dlatego też w technikum e-klasa profilu logistycznym będzie dobrym podglebie przed studiami. Oczywiście wiedza, którą tam zdobędziemy nie jest tak obszerna jak w przypadku uczelni wyższej, jednak pozwoli nam na załapanie podstaw oraz w zawodzie przed podjęciem studiów w trybie zaocznym. Bardzo dużo zależy tak naprawdę od tego, gdzie chcemy pracować w przyszłości i jakie wymogi będzie posiadał nas potencjalny pracodawca.

Zobacz też:  http://www.bazanciarnia.pl/maszynista-ile-zarabia/

Czego się spodziewać po usunięciu pieprzyka?

0
Czego się spodziewać po usunięciu pieprzyka

Niewielu z nas trzeba tłumaczyć, czym są pieprzyki – to znamiona barwnikowe na ciele, o różnym zabarwieniu, które posiadają wszyscy ludzie i które wymagają od nas stałej obserwacji. Jeśli masz niepokojący Cię pieprzyk, może być konieczne jego usunięcie i zbadanie go pod kątem komórek rakowych – to ważny krok we wczesnym rozpoznawaniu czerniaka, choroby, która w tym stadium jest najłatwiejsza do leczenia.

Burger – popularny fast-food w nowym wydaniu

0
burger

Jedzenie typu fast-food już na dobre zagościło w naszej kuchni tuż obok znacznie bardziej tradycyjnych dań. A chęć sięgania po nowe, nieznane dotąd produkty czy połączenia smaków sprawiły, że stopniowo przyszedł czas na urozmaicenie najbardziej popularnego jedzenia tego typu, czyli słynnego burgera.

Jak pozbyć się wilgoci z domu?

0
Jak pozbyć się wilgoci z domu

Wilgoć w domu może doprowadzić do powstawania niebezpiecznych grzybów na ścianach, które nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, lecz także mają bardzo negatywny wpływ na organizm człowieka. Dlatego warto zadbać o osuszenie ścian. W tym celu można użyć specjalnych pochłaniaczy wilgoci. Jak działają te urządzenia i dlaczego warto w nie zainwestować?

Wirtualne biuro, czyli jak mieszkać w Trójmieście a mieć firmę w Warszawie

0
Wirtualne biuro

Wirtualne biuro to usługa skierowana do osób zarówno mieszkających w Warszawie, jak i w innym, dowolnym miejscu Polski. Wirtualne biuro w Warszawie umożliwia utworzenie oddziału istniejącej spółce, dodatkowego miejsca prowadzenia działalności lub po prostu siedziby głównej przedsiębiorstwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by siedzibą spółki, fundacji czy stowarzyszenia była Warszawa nawet jeśli magazyn czy biuro obsługi klienta znajdowałyby się w Trójmieście.

Dlaczego wirtualne biuro w Warszawie?

Warszawa jest wdzięcznym miejscem na siedzibę spółki. W centrum Warszawy znajdują się rozpoznawalne w całym kraju adresy jak na przykład Aleje Jerozolimskie.

Posiadanie siedziby firmy w Alejach Jerozolimskich w Warszawie to po prostu prestiż, szczególnie jeśli planujemy mieć firmę międzynarodową, handlującą z różnymi krajami Unii Europejskiej.

Mając firmę większą niż klasa mikro, naturalnym jest, że firma posiada szereg różnych adresów.

W jednym miejscu może być siedziba firmy, w innym magazyn a jeszcze w innym biuro obsługi klienta. Siedziba firmy w Warszawie a oddział w Trójmieście pasuje bardzo dobrze na firmowe wizytówki. Decydując się na taki podział firmy robimy dobre wrażenie na kontrahencie – wrażenie firmy znacznie większej, niż być może jest w praktyce.

Dodatkowym bonusem jest fakt, iż warszawscy przedsiębiorcy twierdzą, że ryzyko kontroli skarbowej w Warszawie jest niskie, gdyż w centrum Warszawy jest bardzo dużo firm.

Wskazują również na liberalne podejście urzędu skarbowego ze Śródmieścia Warszawy w indywidualnych interpretacjach podatkowych.

Firma VSL-System prowadzi wirtualne biura w cenie od 45 złotych do 120 złotych netto za miesiąc. Wirtualne biura VSL-System położone są właśnie pod dwoma adresami – Aleje Jerozolimskie lub do wyboru ul. Mazowiecka.

Oba adresy to centrum Warszawy – dzielnica Śródmieście.

Jak rozpoznać dobre wirtualne biuro?

Dobre wirtualne biuro powinno być własnością firmy oferującej taką usługę. To jest pierwsze pytanie, które powinniśmy zadać. Oczywiście wirtualne biuro musi mieć też dobrą lokalizację. Przykładowo VSL-System posiada kupione na własność lokale w centrum Warszawy, dzięki czemu oferuje dobry warszawski adres na siedzibę firmy.

Lokale te znajdują się z dwóch stron Pałacu Kultury a więc ewidentnie jest to ścisłe centrum.

To plus także dla osób chcących dojechać pociągiem do Warszawy. Z Dworca Centralnego dojdziemy do obu lokali pieszo, bez konieczności brania taksówki.

Dobre wirtualne biuro posiada stałą obsługę – tak zwany wirtualny sekretariat.

Osoby z wirtualnego sekretariatu sprawiają, że wirtualne biuro jest czynne i nie trzeba się umawiać na konkretne godziny. Zajmują się także odbiorem korespondencji i jej skanowaniem – stąd nazwa, że sekretariat jest wirtualny, gdyż tworzy on pliki PDF z zeskanowaną pocztą i posyła je klientom na email.

Być wspólnikiem spółki z siedzibą w Warszawie

Nic nie stoi na przeszkodzie, by mieszkać w Trójmieście, ale utworzyć spółkę w Warszawie i być w niej wspólnikiem. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to fakt, by wirtualne biuro posiadało sale do spotkań. Jest to wymóg stawiany przez urzędników urzędu skarbowego tym bardziej, gdy wspólnikami są osoby spoza Warszawy. Wirtualne biuro to nie może być tylko taka wirtualna siedziba. Wspólnicy a tym bardziej zarząd spółki musi przynajmniej raz do roku odbyć posiedzenie w siedzibie spółki, czyli pod adresem biura wirtualnego i w trakcie tego posiedzenia należy ustalić dalszy plan prowadzenia spółki, na przykład co spółka ma osiągnąć w kolejnym roku. Spółka położona w wirtualnym biurze nie może pod tym względem różnić się od każdej innej spółki. Wirtualne biuro musi pod swoim adresem posiadać realne sale do spotkań, salki konferencyjne a może i nawet salki na szkolenia czy rekrutacje.

Sprzęt AGD w stylu retro

0
okap

Podążając za modą coraz więcej ludzi zastanawia się jak odpowiednio zaaranżować pomieszczenia w swoich domach i mieszkaniach. W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stały się urządzenia vintage. Urządzając, więc kolejne pomieszczenia, zadajemy sobie pytanie, jak wyposażyć kuchnię stylizowaną na retro?

Tonery do Brother

0
Tonery do Brother

Materiały eksploatacyjne do urządzeń laserowych firmy Brother

Brother Industries to japońskie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji innowacyjnych urządzeń biurowych – drukarek laserowych i atramentowych oraz kopiarek i innych urządzeń wielofunkcyjnych. Firma swoją siedzibę posiada w południowej części wyspy Honsiu, w mieście Nagoyi. Na rynku działa od ponad stu lat, a została założona w 1908 roku przez Kanekichi Yasui. W pierwszy latach swojej działalności specjalizowała się głównie w produkcji maszyn do szycia. Około 1954 roku firma Brother wkroczyła również na rynek amerykański oraz europejski. Produkcją drukarek zajmuję się natomiast od roku 1987. Wszystkie urządzenia drukujące firmy Brother, to innowacyjne sprzęty, które nieustannie zachwycają swoich użytkowników szybkością i jakością wydruków, a dodatkowo obsługa tych drukarek jest naprawdę prosta i intuicyjna.

Materiały oryginalne, czy tonery alternatywne?

W przypadku drukarek Brother, istnieje możliwość korzystania zarówno z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, jak i zamienników, które znane są również pod nazwą tonerów alternatywnych. W sklepie internetowym dodrukarki.pl znajdą Państwo oba warianty tych tonerów, które są dostępne dla większości modeli drukarek Brother. Oryginalne materiały eksploatacyjne są kierowane dla tych użytkowników, którzy preferują zakupy markowych materiałów, a do tego oczekują od swojej drukarki wydruków intensywnych, najwyższej jakości. Te oczekiwania z pewnością spełnią oryginalne tonery Brother, jednak zamienniki, czyli tonery alternatywne, również zachwycają swoją jakością. Gotowe wydruki są nasycone, bogate w szczegóły, a kolory idealnie odwzorowane. Co więcej, zamienniki w żadnym stopniu nie uszkodzą naszego urządzenia, jeśli oczywiście będziemy je montować i eksploatować prawidłowo. Wielu użytkowników obawia się, że korzystanie z zamienników wpłynie negatywnie na żywotność drukarki, jednak sprawdzone i dobrej jakości produkty, które zostały wyprodukowane przez rzetelnych producentów, są dla naszego urządzenia całkowicie bezpieczne. Największą zaleta zamienników jest oczywiście ich cena, które może być niższa nawet o 70 procent. Takie rozwiązanie pozwala nam na zaoszczędzenie niemałej sumy pieniędzy przy jednorazowym zakupie, a w skali roku może być to nawet kilkaset złotych.

Profesjonalne tonery do drukarek

Drukarki laserowe podczas swojej pracy wykorzystują tonery do drukarek, czyli barwne proszki, które wykorzystuje się, aby otrzymać wybrany obraz oraz tekst. Proszki są złożone z żelaza, pigmentu oraz z żywicy, a znajdują się w kartridżu laserowym. Od wysokiej jakości toneru powinno się oczekiwać profesjonalnych wydruków, czyli takich, które są nasycone, ostre, intensywne, a także bogate w szczegóły. Kolory, które oferują, muszą być idealnie odwzorowane, zgodnie z oryginalną wersją dokumentu lub zdjęcia. Idealny toner to jednak nie tylko wysokiej jakości wydruk, ale również wydajność. Kupując materiał eksploatacyjny należy zwrócić uwagę na to, ile stron jest w stanie wydrukować. W ten sposób bardzo łatwo możemy określić, jaki będzie koszt jednej wydrukowanej strony. Wybierając konkretny materiał, warto również zwrócić uwagę na to, czy jest to toner czarny – wykorzystywany do druku monochromatycznego, czy toner kolorowy. Podczas zakupów nie warto kierować się tylko ceną, gdyż najtańsze dostępne zamienniki mogą nie spełnić naszych oczekiwań względem gotowych wydruków.

Cyberpunk 2077 – 4 powody, by poznać największy hit tego roku

0
Cyberpunk 2077

Kiedy kilkanaście lat temu debiutowała gra „Wiedźmin” polskiego studia CD Projekt Red, mało kto wierzył w jej sukces. Nawet autor popularnej sagi nie zdecydował się na procentowy udział w zyskach, zadowalając się jednorazową opłatą za prawa autorskie. A jednak udało się – gra sprzedała się w olbrzymim nakładzie, podobnie jak dwie kontynuacje wraz z równie dobrymi dodatkami. Nic zatem dziwnego, że producent poszedł za ciosem, zapowiadając kolejny projekt, osadzony w fantastycznym świecie. Tym razem jednak nie było to fantasy, ale gatunek nieco mniej popularny, za to pozwalający na sporo eksperymentów fabularnych – cyberpunk. Gra nosi tytuł „Cyberpunk 2077” i zapowiada się rewelacyjnie. Co o niej wiemy na kilka tygodni przed premierą?

 1. Cyberpunk – co to jest?
 2. Cyberpunk 2077 – kiedy zagramy?
 3. Cyberpunk 2077 – co wiemy o grze?
 4. Na jakich platformach zagramy w Cyberpunk 2077?

Cyberpunk – co to jest?

W przeciwieństwie do gatunku „fantasy”, które jest baśniową gałęzią fantastyki, zawdzięczającą dużą popularność między innymi Tolkienowi i jego „Władcy Pierścieni”, cyberpunk jest stosunkowo mało znany. Podgatunek ten opowiada historie dziejące się w przyszłości, w świecie zdominowanym przez technikę, gdzie codziennością jest wirtualna rzeczywistość i cybernetyczne moduły, wszczepione w organizm ludzki. I choć w założeniu miało to pomagać w rozwoju, cyberpunkowe światy są posępne, brudne, pełne zniechęcenia i przemocy. Dystopijne klimaty, zapoczątkowane przez legendarną już powieść „Neuromancer” Williama Gibsona, powodują, że rzeczywistość, w której żyją bohaterzy, przesiąknięta jest pesymizmem i poczuciem beznadziei. Doskonale ilustruje to choćby świetna powieść „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?” Philippa K. Dicka, której ekranizacja przeszła do historii kina. Chodzi oczywiście o „Łowcę androidów”, z wspaniałymi rolami Harrisona Forda i Rutgera Hauera. Nic zatem dziwnego, że po cyberpunkowe klimaty sięgnęli również twórcy gier.

Cyberpunk 2077 – kiedy zagramy?

Pierwsza data premiery wyznaczona była na 16 kwietnia, jednak tego terminu nie udało się dotrzymać. Dlaczego? Gra po prostu wymagała dopracowania i doszlifowania niektórych fragmentów. Trzeba pamiętać, iż jest to projekt który w założeniu ma być jeszcze bardziej skomplikowany i rozbudowany niż „Wiedźmin 3”. a zatem każdego gracza czeka prawdziwa uczta. A nie ma nic gorszego, niż szumnie zapowiadana gra, która po premierze okazuje się być pełna błędów, przynosząc rozczarowanie zamiast dobrej zabawy. Aktualnie data premiery gry Cyberpunk 2077 to dzień 19 listopada i chyba wszyscy gracze trzymają kciuki, by był to już ostateczny termin. Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto wziąć pod uwagę – czyli premiera konsol nowej generacji, Playstation 5 oraz Xbox Series X. Jest bardzo prawdopodobne, iż ich posiadacze będą mogli również cieszyć się grą studia CD Projekt Red, co byłoby świetnym posunięciem ze strony producenta. Listopad to także gorący okres przedświąteczny, a o znalezieniu „Cyberpunk 2077” pod choinką marzy chyba każdy, gdyż gra ta zapowiada się naprawdę niesamowicie!

Cyberpunk 2077 – co wiemy o grze?

Jeśli chodzi o samą grę, można powiedzieć – wiemy już bardzo dużo, ale tak naprawdę… niewiele. Zasługa w tym samych twórców, którzy umiejętnie dozują wiadomości i prezentują fragmenty gry, jednocześnie nie ujawniając zbyt wielu informacji. Ale już to, co można zobaczyć na przedpremierowych pokazach, wbija w fotel. Genialnym posunięciem marketingowym było zatrudnienie Keanu Reeves’a, zarówno do promocji jak i do gry. A jeśli chodzi o samą fabułę – sterować będziemy postacią o tajemniczym imieniu „V”. Możemy dowolnie wykreować parametry i rozpocząć jako przedstawiciel jednej z trzech frakcji, a nasz wybór będzie miał wpływ na przebieg gry. Twórcy zapowiadają, iż fabuła będzie jeszcze lepiej skonstruowana niż w „Wiedźminie 3”. Gdyby chodziło o inne studio, potraktować to można byłoby jedynie jako chęć wypromowania swego produktu, ale w przypadku CD Projekt Red można być pewnym że dotrzymają słowa. A to może oznaczać tylko jedno – przygody w dystopijnym mieście Night City będą czymś, czego świat gier komputerowych jeszcze nie widział i nie przeżył. Zresztą już pierwsi dziennikarze-szczęśliwcy, którzy mieli okazję pograć w wersje demonstracyjne zgodnie piszą, iż jest to gra o niesamowitym klimacie i dużym potencjale na hit – a przecież pozwolono im na zapoznanie się jedynie z niewielkim fragmentem rozgrywki.

Na jakich platformach zagramy w Cyberpunk 2077?

Oczywiście gra dostępna będzie na wszystkie najnowsze generacja konsol oraz na komputery PC. Dla Cyberpunk 2077 PS4 i Xbox One nie będą stanowiły problemu i bez problemu poradzą sobie z wysokimi wymaganiami, fani pecetów, jeśli chcą cieszyć się graniem w najwyższej rozdzielczości będą musieli nieco odświeżyć i unowocześnić swój sprzęt. Najnowszy produkt studia CD Projekt Red dostępny będzie w wersji zwykłej oraz kolekcjonerskiej, zawierającej sporo gadżetów i niespodzianek niedostępnych inną drogą, a stanowiących z pewnością cenna pamiątkę dla graczy. Wiele sklepów już teraz oferuje możliwość pre-orderów, a gracze odliczają czas do 19 listopada, gdy nadejdzie czas na zwiedzanie Night City.

ZOBACZ TEŻ