piątek, Kwiecień 23, 2021

Zastosowanie zbiorników ciśnieniowych w przemysłowych instalacjach pneumatycznych

0
Zastosowanie zbiorników ciśnieniowych w przemysłowych instalacjach pneumatycznych

Przemysł zna wiele zastosowań sprężonego powietrza, będącego siłą napędową mnóstwa urządzeń mechanicznych. W celu zwiększenia ciśnienia często używa się odpowiednich sprężarek, a te nie są w stanie funkcjonować prawidłowo i spełniać swojej roli bez jednego elementu. Zbiornik ciśnieniowy, bo o nim mowa, jest w stanie odciążyć sprężarkę. Dzięki niemu i zapasom powietrza można ją bez problemu odłączyć na jakiś czas.

Zastosowanie zbiorników ciśnieniowych

W instalacjach przemysłowych zbiornik ciśnieniowy pełni niezwykle ważne funkcje. Dużo zależy też od tego, z jakim rodzajem zbiornika mamy do czynienia, a są dwa: zbiornik ciśnieniowy główny oraz zbiornik ciśnieniowy pomocniczy. Ten pierwszy nazywamy również „mokrym”. Mocuje się go tuż przy sprężarce. Chłodzi powietrze, reguluje ciśnienie skompresowanego gazu, „czuwa” nad precyzyjnym działaniem sprężarki. Drugi ze wspomnianych zbiorników, pomocniczy, nazywamy „suchym”. W odróżnieniu od głównego ten instaluje się przy punkcie, w którym pobierane jest powietrze. Ceni się urządzenia pomocnicze o dużej pojemności, dzięki niej są większe szanse na skuteczne zapobieganie niezapowiedzianym skokom ciśnienia.

Wiele branż korzysta już z instalacji pneumatycznych. Za przykład może posłużyć przemysł ciepłowniczy, gdzie zbiornik ciśnieniowy jest instalowany i używany w systemach chłodniczych, jak i klimatyzacyjnych. Jego główną zaletą jest możliwość zmieniania właściwości powietrza w instalacjach. Dzięki niemu mamy wpływ na ciśnienie, temperaturę powietrza i inne czynniki. Jednak to nie koniec przykładów na instalacje przemysłowe, w których stosuje się zbiornik ciśnieniowy. Przydaje się on w budownictwie, przemyśle morskim, a także meblarskim. Jak zatem widać, zbiorniki ciśnieniowe mają wiele zastosowań.

Jak wybrać odpowiedni zbiornik ciśnieniowy?

Wszystko, jak zawsze, zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Wybierając musimy wiedzieć, jaka pojemność będzie wystarczająca. Oferta jest bardzo szeroka, możemy dostać zbiorniki, które zmieszczą zaledwie kilka litrów sprężonego powietrza, jak i te, w których pomieści się aż kilkadziesiąt tysięcy litrów! Rozpiętość jest ogromna. Pojemność należy dostosować do rozmiarów instalacji, jaka znajduje się w danym miejscu. Zbiorniki ciśnieniowe występują w dwóch wersjach: znajdziemy pionowe albo poziome (dostosowuje się je do miejsca, w którym mają być ulokowane). Mogą różnić się między sobą także materiałem, z którego zostały wykonane. Mamy możliwość wyboru pomiędzy stalą węglową a stalą nierdzewną jako głównym budulcem zbiornika ciśnieniowego. Oprócz rodzaju materiału warto zwrócić uwagę na to, czy zbiornik ciśnieniowy został wyposażony w zabezpieczenia przed korozją, zanieczyszczającą powietrze i tym samym skracającą żywotność zbiornika.

Podsumowując, zastosowanie zbiorników ciśnieniowych w przemysłowych instalacjach ciśnieniowych cieszy się sporą popularnością. Wykorzystuje się je w wielu branżach, nawet w przemyśle spożywczym. Zbiornik jest niezastąpiony, jeśli chodzi o magazynowanie sprężonego powietrza. Dzięki niemu sprężarka przynajmniej na jakiś czas zostaje odciążona. Jednak aby móc być w pełni zadowolonym z tego sprzętu, trzeba dysponować urządzeniem wysokiej jakości. Gdzie takie znaleźć? Do liderów branży producentów sprzętu pneumatycznego należy firma Air Com. Producent realizuje duże zlecenia korporacyjne, jak również zajmuje się handlem detalicznym. Tym samym jakościowy i niezawodny zbiornik ciśnieniowy w Air Com może kupić każdy.

Kinkiet – oświetlenie, które pasuje do każdego wnętrza

0
Kinkiet

Mniej popularne od lamp wiszących, a jednak równie funkcjonalne. Kinkiety ścienne, bo o nich mowa, to lampy przeznaczone do montowania na ścianach. Wyróżniają się dużą różnorodnością konstrukcji, dzięki czemu są w stanie nie tylko zagwarantować oświetlenie małych wycinków przestrzeni, ale i całego pomieszczenia, a kiedy trzeba, również wybranego detalu.

Sprawdzamy, jak wygląda oferta rynkowa i co warto wybrać, w zależności od aranżacji dominującej w danym pomieszczeniu.

Lampa inna niż wszystkie

Kinkiety od dawna występują na rynku, ale niegdyś znajdowały swoje miejsce głównie w wąskich uliczkach lub korytarzach obiektów użyteczności publicznej. Próżno było szukać pośród nich modeli, które zachwycałyby pod względem wizualnym. Przeważnie podobna stylistyka i światło kierowane w ten sam sposób. Obecna oferta to kinkiety bazujące na swoich pierwowzorach, jednak dostępne w znacznie szerszej palecie konstrukcji.

Dzisiejszym kinkietom nie można odmówić estetyki, która nadaje się do wpisania w dowolną aranżację wnętrz. Znajdujemy pośród nich modele z oświetlenia technicznego, z ruchomymi źródłami światła, sprawdzające się w stylistyce nowoczesnej, minimalistycznej i industrialnej. Geometryczne konstrukcje, które skrywają źródło światła, a jego obecność zdradza jedynie świetlna poświata. Obszerne, kuliste klosze o mlecznym szkle oferujące subtelne światło, sprzyjające budowaniu przytulnej i domowej atmosfery. To wciąż tylko niewielki wycinek z propozycji, jakie podpowiada rynek oświetleniowy. Konstrukcje kinkietów potrafią nawet zaskoczyć, ale i zaintrygować do stworzenia nowego wystroju – jak te z oferty sklepu https://lampy.it/.

Mamy do czynienia z lampą, która jest minimalistyczna pod względem rozmiarów, ale może spełniać role oświetlenia głównego lub kierunkowego. To od użytkowników zależy, gdzie ją zamontują, jak dobiorą do wystroju oraz w jaki sposób będą kierować światło lub budować sceny świetlne.

Dobór do aranżacji

Lampy stosowane w pomieszczeniach powinny być spójne pod względem estetyki, nawet wtedy, gdy przestrzeń zostaje podzielona na strefy o odmiennych rolach. Kinkiety ścienne doskonale nadają się do tego, by utrzymać w ryzach funkcjonalność danej strefy. Wystarczy, by choć jeden element kinkietu był spójny z pozostałymi lampami oświetlającymi przestrzeń bądź pomieszczenie. Może to być kolor, detal, materiał czy kształt.

Do industrialnych wystrojów, nowoczesnych loftów, stylistyk wnętrz minimalistycznych i nieco bardziej wyrafinowanych, pasują kinkiety przypominające oświetlenie techniczne. W aranżacje klasyczne, rustykalne, prowansalskie, skandynawskie i romantyczne, wpisują się kinkiety o subtelnych konstrukcjach. Modele z mlecznymi kloszami lub tkaninowymi abażurami.

Powyższe propozycje nie oznaczają jednak, że tych stylów nie można mieszać ze sobą, wręcz przeciwnie! Kinkiety mają w sobie uniwersalność i charakter, które dają szansę na oświetlenie przestrzeni bądź pomieszczenia w pożądany sposób, jednocześnie uwypuklając ciekawe elementy aranżacji lub nadając jej oryginalnego wyrazu.

Jakie słuchawki z redukcją hałasu? TOP 3

0
Jakie słuchawki z redukcją hałasu

Jeśli szukasz słuchawek idealnych, musisz je dopasować do swoich potrzeb. Jedne sprawdzą się podczas biegania, drugie do słuchania wysokiej jakości dźwięków, trzecie do grania, a jeszcze inne pozwolą odciąć się od hałasu otoczenia. Mogą być dyskretne albo dopełniać Twój indywidualny styl. Tym razem skupimy się na słuchawkach z technologią ANC

Słuchawki ANC – co to znaczy?

Technologia ANC (Active Noise Cancelling) pozwala na skuteczną redukcję hałasu. To nowoczesne rozwiązanie jest związane z zastosowaniami militarnymi – opracowano ją dla pilotów, aby odizolować ich od hałasu w trakcie lotu. Szybko jednak została wykorzystywana także poza wojskiem – słuchawki ANC (z aktywną redukcją szumów) doceni też wielu innych użytkowników.

Mogą oferować wytłumienie mechaniczne albo elektroniczne, a ich zadaniem jest zminimalizować dźwięki otoczenia i pozwolić w pełni skupić się na brzmieniu gdziekolwiek będziemy. Można ich używać w tramwaju czy pociągu, a także na ulicy, skutecznie odcinając się od rozpraszaczy i współpasażerów, podczas grania albo w pracy. Trzeba jednak używać ich rozsądnie, bo stłumią też ew. ostrzeżenia, ważne dla naszego bezpieczeństwa.

Słuchawki Skullcandy Hesh ANC

Model wyposażono w wiele nowoczesnych rozwiązań – jak m.in. aktywna redukcja hałasu, tryb monitorowania czy lokalizator Tile™. Hesh słuchawki zapewniają aktywną redukcję szumów i wygodę użytkowania na cały dzień, z kolei wydajna bateria zapewnia do 22h działania!

Aktywna redukcja szumów nasłuchuje otoczenie i eliminuje hałas z zewnątrz wprowadzając dźwięki otoczenia w przeciwfazie, dzięki czemu można cieszyć się idealnie czystą muzyką. Natomiast jeśli zechcemy włączyć się do świata otaczjącego nas, zrobimy to za pomocą jednego przycisku, uruchamiając tryb Ambient, czyli monitorowanie otoczenia.

Bezprzewodowe słuchawki JBL Tune 750 BT

Słuchawki True Wireless, dokanałowe czy z redukcją szumów mają szerokie grona swoich zwolenników – wszystko zależy od potrzeb. Drugim modelem gwarantującym świetną jakość dźwięku są JBL Tune 750 BT – bezprzewodowe, pracujące dzięki łączności Bluetooth 4.2. Akumulator pozwala im na pracę do 15 godzin, można też podłączyć je do kabla w razie potrzeby. Ich plusem jest też lekka konstrukcja, dzięki której można je składać.

Słuchawki Jabra Elite 85h

Nasza trzecia propozycja z ANC to model dla miłośników mocnych basów. Inną zaletą jest świetna aktywna redukcja hałasu, która dopasowuje się do otoczenia. Rozpoznaje też, czy użytkownik znajduje się na ulicy, jedzie samochodem lub autobusem, słucha muzyki w domu, a następnie dobiera dźwięk.

Kiszone pomidory – rarytas prosto z Ukrainy

0
Kiszone pomidory

Bogate w witaminy i minerały kiszone pomidory działają prozdrowotnie na cały organizm. Ich wspaniała receptura oraz mnogość możliwości podania sprawia, że są prawdziwym rarytasem. Nic więc dziwnego, że Ukraińcy pielęgnują swoją tradycję jedzenia kiszonych pomidorów i promują ten towar.

Długa historia kiszonek

Pierwsze kiszonki powstały na skutek przypadkowej fermentacji nadwyżek żywności wśród Aryjczyków. Już w starożytności wiedziano, że produkty poddane takiej obróbce wpływają bardzo dobrze na nasze zdrowie. Każdy przecież zna opowieści o Wikingach, którzy w trakcie swoich podbojów, aby uniknąć śmiercionośnego szkorbutu jedli kiszone warzywa. Podobnie Krzysztof Kolumb podczas swoich wypraw podawał swoim towarzyszom te bogate w różne substancje odżywcze przetwory. Być może gdyby nie kiszonki proces odkrywania świata byłby dużo bardziej utrudniony.

Przez lata procedura ta była modyfikowana i z czasem ulepszana, aż na stałe zagościła w naszych domach. Ten rodzaj przetwarzania żywności polubili Europejczycy, szczególnie Słowianie. Na szczególną uwagę tego niesamowitego towaru zasługują kiszone pomidory, najbardziej popularne na Ukrainie.

Kiszone pomidory – spróbuj tego przysmaku

Choć ojczyzną pomidora jest Peru, to na Ukrainie to warzywo cieszy się pełnym poważaniem. Proces kwaszenia odbywa się dokładnie tak samo jak w przypadku innych warzyw, choć w zależności od regionu przepis ten jest modyfikowany i dodawane są różne inne składniki wpływające na smak, np. cebula. W zależności od preferencji przyrządzane są na słodko lub słono.

Procedura kiszenia pomidorów jest niczym niezmienny rytuał, a odstąpienie od niego może kosztować nas złej jakości przetworem. Bardzo ważny jest rozmiar pomidorów, konsystencja miąższu, a także temperatura wody jaką są polewane.

Zanim opanujesz tę recepturę do perfekcji, możesz zakupić kiszone pomidory od producentów z Ukrainy: https://best-market.pl/przetwory-warzywne/przetwory-z-pomidorow/pomidory-marynowane-i-kiszone/.

W zależności od preferencji przyrządzane są na słodko lub słono.

Do czego wykorzystać kiszone pomidory?

Często podaje się je w różnych wersjach. Wyjątkową uwagę zwraca intensywny smak i aromat przyrządzonej z nich zupy pomidorowej. Świetnie nadają się jako przystawki podawane z serem i mięsem. Jest to także świetna opcja dla urozmaicenia smaku kanapek. Jaja sadzone w połączeniu z kiszonymi pomidorami to także ciekawa opcja na śniadanie. Kiszone pomidory są idealnym wyborem na zasmakowanie ciepłego lata w mroźną zimę.

Kiszone pomidory – wpływ na zdrowie

Kiszone pomidory są bogate w witaminę C oraz zwiększają jej przyswajalność. Ponadto, zawierają witaminę A, E, K, PP i witaminy z grupy B. Taka dawka składników to prawdziwa bomba odżywcza dla naszego organizmu. Kiszone pomidory powinny na stałe zagościć u osób, które chcą przyspieszyć swoją przemianę materii i zrzucić kilka kilogramów. Taki przysmak zawiera śladowe ilości cukru.

Kolejną zaletą spożywania ich regularnie jest podniesienie odporności, a także działanie detoksykacyjne. Lista zalet produktów fermentowanych jest całkiem spora, ale na uwagę zasługuje szczególnie ich działanie przeciwnowotworowe. Jak podają badania to właśnie dzięki procesowi, któremu poddane są warzywa, wytwarzają się izotiocyjaniany, które mogą działać przeciwrakowo.

Aby dbać o zdrowie i przy tym posmakować wspaniałych ukraińskich specjałów, warto przejrzeć ofertę na https://best-market.pl/przetwory-warzywne/produkty-veres/. Choć każdy z nas może przygotować  tego typu przetwory w domu tylko rodzimy producent może zapewnić oryginalny smak i recepturę.

Jak wybrać modne i praktyczne nowoczesne oświetlenie salonu?

0
Nowoczesne oświetlenie salonu

Na estetykę i funkcjonalność salonów ogromny wpływ posiada dobór odpowiedniego oświetlenia. Wśród najmodniejszych aktualnie aranżacji pojawiają się styl nowoczesny, industrialny i loftowy. Charakter każdego z nich doskonale podkreśli przemyślanie dopasowane nowoczesne oświetlenie salonu. Jak wybrać lampy z tej kategorii, które skomponują się z modną aranżacją i okażą praktycznym rozwiązaniem?

Jak funkcjonalnie oświetlić nowoczesny salon?

Salon to wyjątkowo istotne pomieszczenie, które pełni wiele funkcji. W tym pokoju często odbywają się spotkania towarzyskie. Tego typu wnętrza powinny przede wszystkim zapewniać możliwość zrelaksowania się i odpoczęcia po ciężkim dniu w pracy. Ze względu na wiele zadań pomieszczenia, nowoczesne oświetlenie salonu również powinno być zróżnicowane. Zaleca się umieścić tutaj przynajmniej dwa źródła światła. Ważne, aby w salonie znalazło się główne oświetlenie sufitowe i dodatkowa lampa umożliwiająca punktowe rozjaśnienie określonej przestrzeni. Może to być lampa stojąca lub kinkiet umożliwiający czytanie w strefie relaksu. Funkcjonalny salon warto zaopatrzyć również w źródło delikatnego światła w tle. Nowoczesnym oświetleniem salonu pełniącym tę funkcję mogą być na przykład umieszczone za sofą, przylegające do ściany kinkiety.

Jak dopasować oświetlenie do nowoczesnego wystroju?

Osoby poszukujące nowoczesnego oświetlenia salonu odnajdą wiele oryginalnych lamp wiszących, stojących oraz naściennych. W pomieszczeniach modernistycznych doskonale sprawdzą się metalowe żyrandole o designerskich formach. Pojawiają się tu modele posiadające wyjątkowo ciekawe geometryczne kształty. Oprócz standardowych, srebrnych egzemplarzy, chętnie wybierane są lampy w kolorze mosiądzu. Te drugie sprawdzą się również w aranżacjach loftowych i industrialnych. Mogą posiadać białe lub przezroczyste szklane klosze. Za wyjątkowo modne uznawane są modele z dymionymi i przyciemnianymi osłonami na żarówki. Zarówno wśród lamp stojących, jak i podwieszanych w nowoczesnych aranżacjach dużą popularnością cieszą się modele metalowe w czarnym kolorze. Dzięki uniwersalnemu wyglądowi można nadać im zarówno chłodny, jak i cieplejszy charakter.

Nowoczesne oświetlenie salonu to wiele oryginalnych projektów i designerskich propozycji. Większość modeli łączy w sobie elementy metalowe i szklane. Takie lampy powinny mieć surowy charakter, nie muszą jednak być przy tym zupełnie chłodne. Ogromna różnorodność modnych i funkcjonalnych lamp umożliwi każdemu dopasowanie odpowiedniego oświetlenia do swojego salonu.

Jak tanio zamówić kuriera do domu?

0
przesyłki kurierskie

Przesyłki kurierskie od drzwi do drzwi to bardzo wygodna forma nadawania paczek, która pozwoli uniknąć wizyty na poczcie. Zamawianie kuriera do domu cieszy się szczególną popularnością w pandemicznych realiach, gdyż ogranicza ryzyko zarażenia do minimum. Warto wiedzieć jak poradzić sobie z procesem wygodnej oraz bezpiecznej wysyłki.

Jak kształtują się zarobki architektów?

0
zarobki architektów

Marzysz o pracy architekta, ale jednocześnie myślisz o życiu w dostatku i zastanawiasz się czy da się to pogodzić albo zwyczajnie jesteś ciekaw tego, ile zarabia osoba na takim stanowisku? Pieniądze odgrywają w naszym życiu ważną rolę i jest to zupełnie naturalne. Sprawdź, czy zarobki architekta Ci odpowiadają. Dowiedz się, jakie są zarobki architektów w Polsce i jak prezentują się na tle innych państw.

Od czego zależy pensja architekta?

Należy zacząć od tego, że wpływ na zarobki architekta ma wiele rozmaitych czynników. Czynnikami, które wpływają na stan portfela architektów na całym świecie jest przede wszystkim wykształcenie. Obserwuje się spore różnice między architektem, który jest absolwentem studiów magisterskich a tego będącego po studiach doktoranckich. Kolejnym, ale nadal znacznym przykładem różnic jest państwo, a później miasto, w którym działa pracownik. Zarobki w Polsce mogą się różnić w zależności od wielkości miasta czy wielkości firmy, w której jest się zatrudnionym oraz kapitału danej firmy. Najważniejszą różnicą jest jednak czym konkretnie zajmuje się architekt – wyróżniamy architekta krajobrazu, architekta wnętrz, architekta budowlanego i architekta od planowania przestrzennego.

Klarownie i dobitnie o zarobkach architekta

Konkretyzując odpowiedzi na pytania, które się nasuwają średnie zarobki architektów w Polsce wahają się w przedziale od 3060 złotych w branży architekta krajobrazu do nawet 4660 złotych będąc architektem budowlanym. Czy to oznacza, że tylko tyle trafia do skarbonki architekta? Zazwyczaj nie. Zarobki architektów w Polsce, którzy mają spore doświadczenie i odpowiednie wykształcenie według niektórych szacunków sięgają nawet 7020 złotych. Mediana zarobków młodych osób w tej branży, takich bez doświadczenia wynosi około 4220 złotych. Połowa architektów może zarabiać więcej, a druga połowa mniej. Jednak pensja polskiego architekta zważając na praktykę może sięgać 14 tysięcy w szczególności dla architekta budowlanego. Średnie zarobki architekta za granicą są znacznie większe. Dla przykładu można wspomnieć o zarobkach w Niemczech, które wynoszą około 26 tysięcy złotych lub w USA szacujących się na 29 tysięcy złotych. Jest to naprawdę znaczna różnica, ale porównując polskie standardy i mediany zarobków innych zawodów jest to zróżnicowana oraz nadal dość duża kwota. Więcej o zarobkach architektów w Europie poczytać można na https://architectu.pl/aktualnosci/Jak-zarabia-architekt-w-Europie.

Proste i krótkie podsumowanie informacji

Należy pamiętać, że łatwo jest zmienić swoje pensje w tym zawodzie. Zawód architekta otwiera wiele nowych dróg i możliwości rozwoju. Warto starać się dobierać firmę dużą i z równie dużym kapitałem. Szczególnie jest to opłacalne w większych miastach naszego kraju.

Pożyczki pod zastaw – co warto wiedzieć na ten temat?

0
Pożyczki pod zastaw

Pożyczki pozabankowe cieszą się dużą popularnością. Jednym z ich rodzajów są pożyczki pod zastaw. Sprawdź, co warto wiedzieć na ich temat!

  1. Czym są pożyczki pod zastaw?
  2. Co można zastawić biorąc pozabankowe pożyczki?
  3. Pożyczka pod zastaw nieruchomości – na czym polega?

Pożyczka pod zastaw to korzystne rozwiązanie dla osób, które ze względu na brak zdolności kredytowej nie mogą sobie pozwolić na kredyt w banku. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest określony przedmiot o dużej wartości materialnej. Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji na temat tego rodzaju pożyczek.

Czym są pożyczki pod zastaw?

Pożyczka pod zastaw to rodzaj zobowiązania, w którym zabezpieczenie stanowi wartościowy przedmiot. Taka pożyczka jest doskonałą alternatywą dla kredytu bankowego, zwłaszcza w przypadku osób, które nie posiadają zdolności kredytowej. Często jest ratunkiem dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. O pożyczki pod zastaw mogą się starać także dłużnicy i osoby bezrobotne. Taką pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel. Należy jednak pamiętać, że w przypadku braku terminowej spłaty zobowiązania, zastawiony przedmiot staje się własnością pożyczkodawcy.

Co można zastawić biorąc pozabankowe pożyczki?

Zastanawiasz się, co można zastawić biorąc pozabankowe pożyczki? Zastawem pożyczki może być dowolny przedmiot o wysokiej wartości materialnej. Możesz zdecydować się np. na pożyczkę pod zastaw samochodu lub pożyczkę w lombardzie, w którym najczęściej zastawiane są komputery, telefony, biżuteria czy obrazy. Dużą popularnością cieszy się również pożyczka pod zastaw nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – na czym polega?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości (inaczej pożyczka hipoteczna) może być udzielona zarówno przez bank, jak i firmę pozabankową. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest nieruchomość – może to być dom, mieszkanie lub działka. Pożyczkę pod zastaw nieruchomości możesz wydać na dowolny cel – nie musisz informować pożyczkodawcy, na co zamierzasz ją przeznaczyć. Więcej informacji na temat takich pożyczek znajdziesz po kliknięciu w link: https://eurocent.pl/pozyczka-pod-zastaw-nieruchomosci-jak-ja-uzyskac.

Pożyczki pod zastaw to świetna alternatywa dla pożyczek bankowych. Są przeznaczone przede wszystkim dla osób o niewielkiej zdolności kredytowej, które nie mogą sobie pozwolić na wzięcie kredytu w banku. Warto jednak pamiętać o terminowej spłacie takiej pożyczki, co pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci utraty zastawionego przedmiotu.

Przejmujesz się tym, co mówią o Tobie inni? Czas najwyższy z tym skończyć!

0
Z przejmowaniem się opinią innych na nasz temat można sobie poradzić
fot. Pixabay.com

Wiele osób przejmuje się opinią innych ludzi na ich temat. Biorą sobie do serca ich słowa, które nie zawsze wypowiadane są w dobrej intencji. Szczególnie jeśli ktoś zmaga się z niskim poczuciem własnej wartości i brakiem pewności siebie, ciężko mu uwierzyć w to, że naprawdę nie wszyscy muszą nas lubić! 

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/jak-nie-przejmowac-sie-tym-co-inni-o-nas-mowia/

Dlaczego przejmujemy się zdaniem innych na nasz temat?

Tak jak już wspomnieliśmy we wstępie, wiele osób zmaga się z zaniżonym poczuciem własnej wartości i brakiem pewności siebie. Tymczasem relacje społeczne, czy to rodzinne, czy przyjacielskie, czy koleżeńskie, są dla nas niezbędne do tego, aby prowadzić udane i szczęśliwe życie. Nic więc dziwnego, że osoby z naszego otoczenia z czasem stają się dla nas punktem odniesienia, czasem wzorem do naśladowania. Szukamy ich akceptacji za wszelką cenę i nie chcemy czuć się wykluczeni z tych społecznych kontaktów. Jeśli nasze poczucie własnej wartości opiera się tylko na tym, czy czujemy się akceptowani i lubiani przez innych, staje się to poważnym problemem i znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Często taka postawa jest kształtowana już we wczesnym dzieciństwie, zwłaszcza jeśli nasze postępowanie czy chęć zrobienia czegoś były w domu rodzinnym hamowane i podsumowywane słowami: co ludzie powiedzą?

Jak przestać przejmować się tym, co myślą o nas inni?

Jeśli zmagamy się z przejmowaniem opiniami innych ludzi na co dzień, czas najwyższy zacząć nad sobą pracować. Po to, aby sobie i najbliższym ułatwić funkcjonowanie i skupić się na tym, co jest naprawdę dla nas ważne. Samoakceptacja i wiara w siebie będą więc pierwszymi cechami, które należy zacząć w sobie pielęgnować.

Poza tym dobrze jest również nauczyć się stawiać granice oraz być asertywnym w relacjach z innymi ludźmi. Nikt nie musi spełniać wszystkich oczekiwań, jakie stawia przed nim otoczenie. Ważne, żebyśmy sami czuli się dobrze w tym, co chcemy lub potrzebujemy osiągnąć. To my mamy o tym decydować, bo sami wiemy najlepiej, co jest dla nas najwłaściwsze. Często jednak w codziennym pędzie brakuje nam czasu na to, aby się głębiej nad tym zastanowić. Jeśli przynajmniej kilka minut dziennie poświęcimy na to, aby zajrzeć do własnego wnętrza i odkryć, jakie są nasze najważniejsze potrzeby i za co możemy siebie naprawdę lubić, wówczas opinia innych ludzi nie będzie dla nas tak istotna.

W taki sposób ułatwimy sobie również nazywanie naszych emocji i potrzeb. Bardzo często je w sobie tłumimy i nie pozwalamy im ujrzeć światła dziennego. W ten sposób szybko czujemy się zaniedbani i smutni, a to z kolei wpływa na branie sobie opinii innych osób do serca.

Zobacz też: http://www.bazanciarnia.pl/poczucie-wlasnej-wartosci-da-sie-zbudowac/

Co to jest soundbar?

0
Co to jest soundbar

Co to jest soundbar? Jakie są rodzaje soundbarów? Gdzie postawić soundbar? Odpowiedzi na te, a także inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

ZOBACZ TEŻ