Bon turystyczny

Bon turystyczny ma być wsparciem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i branży turystycznej. Ma pozwolić rodzinom wyjechać na wakacje z dofinansowaniem dla dziecka. Sektor turystyczny ma dostać zastrzyk finansowy od osób, które wykorzystają go na usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne.

Co to jest bon turystyczny?

Polski bon turystyczny to forma bezgotówkowego wsparcia, przede wszystkim dla rodzin z conajmniej jednym dzieckiem. Ma dać możliwość wyjazdu rodzinom na wakacje oraz odciążyć ich budżet na ten cel. Pośrednie wsparcie ma również dotknąć branżę turystyczną. Osoby, które wykorzystają bon, przekażą to wsparcie dla sektora mocno poszkodowanego przez obostrzenia pandemiczne. Wartość bonu turystycznego wynosi 500 zł na każde dziecko. Dodatkowo dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności ma prawo do dodatkowego bonu również o wartości 500 zł, więc w sumie świadczenie wynosi 1000 zł dla dziecka niepełnosprawnego. Bonem turystycznym możemy zapłacić całość imprezy, bądź wykorzystać go częściowo, przykładowo dwa razy po 250 zł.

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny?

Program polski bon turystyczny wymaga zarejestrowania na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Procedury rejestracyjne są takie same jak w przypadku wniosków w programie 500+. Sama rejestracja na platformie PUE ZUS również jest bardzo intuicyjna. W tym celu możemy wykorzystać profil zaufany, niektóre systemy bankowości elektronicznej czy kwalifikowany podpis elektroniczny. Od razu po zarejestrowaniu, bon zostanie nam przydzielony.

Jak aktywować bon turystyczny?

W celu aktywacji bonu turystycznego musimy zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS wybierając przycisk u góry ekranu. W okienku logowania wpisujemy login i hasło. Wybieramy zakładkę Ogólne u góry ekranu, a następnie Polski Bon Turystyczny z panelu po lewej stronie oraz Mój Bon z wysuniętego menu. Jeśli na następnym ekranie nasze dane się zgadzają, to klikamy Aktywuj bon. W następnym kroku wpisujemy numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail i ponownie wybieramy Aktywuj bon. Następny komunikat potwierdzi aktywację bonu oraz wyświetli kod obsługi płatności. Kod obsługi płatności jest indywidualny i będzie potrzebny do płatności za usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne.

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Przed planowaniem wycieczki czy imprezy turystycznej, warto sprawdzić czy możemy wykorzystać bon turystyczny. Lista bazy turystycznej, gdzie można wykorzystać bon turystyczny znajduje się na oficjalnej stronie programu polski bon turystyczny. Lista jest koordynowana przez Polską Organizację Turystyczną. Nie ma żadnych ograniczeń gdzie wykorzystać bon turystyczny. Gdańsk, Wieliczka czy w gospodarstwie agroturystycznym na Podlasiu – to tylko nasz wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here