Wiele osób pragnie podczas wakacji zaznać odrobiny przygody. Jeżeli jednak nie jesteśmy zapalonymi podróżnikami i amatorami ekstremalnych przygód warto wybrać coś pośredniego – nocleg pod namiotem. Żeby taki wypad nie stał się udręką zamiast godną wspomnienia przygodą warto się odpowiedni przygotować.
Po pierwsze należy zastanowić sie nad długością pobytu i dobrać odpowiedni namiot, śpiwór i karmiatę/materac. Na krótki, kilkudniowy pobyt wystarczy nam mniejszy namiot oraz śpiwór dostosowany do temperatury otoczenia ( warto zwrócić uwagę na oznaczenia na opakowaniu). Kolejna kwestia to odpowiedź na pytanie: materac czy karimata ? Dużo wygodniejszy ale też trudniejszy w transporcie i rozkładaniu jest materac, który odizoluje nas od podłoża i zapewni komfort naszym plecom. Dla bardziej zatwardziałych podróżników starczy karimata, która daje jedynie izolacje ale nie sprawi, że będziemy czuć się bardzo komfortowo.
Na dłuższy wypad trzeba zaopatrzyć się w przenośne kuchenki gazowe, które umożliwią zjedzenie ciepłego posiłku, bo nie każdy biwak zapewnia prąd. Nie zapominamy oczywiście o odpowiedniej ilości wody i pożywienia wg. naszego upodobania. Żeby to wszystko przygotować należy zabrać z sobą podstawowe sztućce i naczynia.
Ważnym elementem biwaku jest ubiór- należy przewidzieć zimne noce i zaopatrzyć siew kurtkę i ciepły polar. Długie spodnie zabezpieczą nas przed kleszczami i komarami. Nie są one jednak zabezpieczeniem idealnym dlatego warto zaopatrzyć się w preparaty odstraszające te zwierzęta.
Zastosowanie się do tych wskazówek z pewnością uczyni wakacje godnymi wspomnień.

http://www.oltur.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here